Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Dth in Romania

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dth in Romania

Se pare ca operatorul care a inteles cu adevarat ce inseamna o platforma digitala DTH este Boom tv.
    De ce? Pentru ca acest sistem inseamna,in general, programe proprii, pay per view etc.
    Ceilanti furnizori practica ceea ce se numeste"Cablu pe satelit".
    Boom este mai scump, dar indeplineste criteriile unui dth occidental si normal ca nu este pentru buzunarele romanilor.
    Cu toate ca sunt un abonat Digi, nu pot sa nu observ obiectiv ce se intampla pe piata de profil romaneasca.

PS
    Cred ca Dolce a luat startul binisor.
    digi tv extra 1 & canal+ ajunge!...

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Ma bucur sa vad ca gandesti la fel ca mine...Dar vezi ca nu te incadrezi in linia rdi Nu te astepta sa recunoasca cineva ceea ce ai spus tu si eu.Cu toate ca ai PERFECTA DREPTATE !

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Desi am pe fiul meu angajat la RDS (are reducere de pret la serviciile oferite de ei)am preferat sa ma abonez la BOOM.Unii stiu de ce!

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Samba,si eu sunt din Craiova .Oare numai oltenilor nu le place sa fie prostiti de altii
    BOOM E SINGURUL DTH DIN ROMANIA !CELELALTE SUNT TV PRIN CABLU URCATE LA SATELIT

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by danzel
    Samba,si eu sunt din Craiova .Oare numai oltenilor nu le place sa fie prostiti de altii
    BOOM E SINGURUL DTH DIN ROMANIA !CELELALTE SUNT TV PRIN CABLU URCATE LA SATELIT
    KB si Fanta, eu zic sa v-apucati sa faceti ordine p-acilea ca astia au pus-o de complot.Lasati Craciunul, lasati Postul ca se ridica-n slavi inamicu la voi in parohie. In rest, Boom Comedy va transmite Comedy Central in decembre?

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

cd,nu e man complot ..pt ce sa fie asa ceva ?Sunt nemultumiri fata de operatorul care ne ia bani degeaba .Nu te mai uita la filme politiste ca o sa te lovesti de realitate si o sa fie rau.. Faci parte din vreun grup de vb de inamic de parca ar trebui eliminat Mai rostesti si numele inamicului ?Nu e asa ca merita ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Bai nene cand ii vezi pe unii cum abereaza pe aici iti vine sa iti iei campii. Nu e mare branza de capul Digi sau celorlalti dar de unde pana unde este Boom un mare operator? Si de unde tampenia asta imensa ca daca ofera calitate nu e pentru buzunarele romanilor? Pai daca nu e pentru buzunarele lor de ce s-a lansat in Romania? Sa se fi dus nene intr-o tara de oameni bogati, de exemplu Elvetia sau Luxembourg (ca o sugestie). Poate acolo aveau succes. De ce nu s-au apucat aia de la Renault sa faca Vel Satis pentru romani la Dacia? Iti spun eu de ce mai Danzel. Pentru ca ar fi vandut maxim o mie pana acuma. Cam asa e si cu Boom asta de tot il lauzi. Asa ca nu mai umbla dupa cai verzi pe pereti si lasa-ne in durerea noastra...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu stiu cum se face dar cum se mai linistesc lucrurile pe aici mai apare cate unul si mai starneste cate un flame. Asa ca sa nu ne plictisim...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

cd , nu te "concediara" indienii ?
    Mai bine ai incerca sa fiti mai putin zeflemitori si mai receptivi la dorintele clientilor , pentru ca nu prindeti anul nou cu 9.000 de abonati , ceea ce este catastrofal , la targetul propus de 100.000 de abonati . Doar de 9% din target sunteti in stare , stimate domnule cd ?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Boom nu e un MARE OPERATOR. Eu nu am spus asa ceva. Daca nu esti atent la ce citesti, dom" Marda, iti recomand plictiseala in continuare. E mai sanatoasa.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu oi fi spus tu ca Boom e mare operator (desi cam asa s-a intelege din entuziasmul cu care scrii despre el) dar aberatia aia cu "normal ca nu este pentru buzunarele romanilor" ai scris-o tu cu manuta ta...
    PS: Daca vrei sa vezi cum arata un operator adevarat din est iti recomand Digitalb. Daca si dupa ce o sa urmaresti un timp canalele alea tot o sa mai zici ca Boom e operator adevarat inseamna ca iti trebuie ochelari noi (daca ai) sau o vizita la oftalmolog (daca nu)...

Good To Be Bad Teacher
    Posts Thanks / Likes

Parca citesc posturi create de becali, borcea, mm si compania. Nasol.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Ai dreptate in ceea ce priveste limbajul lui Ma(r)idan. Nu intelege ca este o opinie impartiala, neinteresata, nu intelege ca pretul calitatii este mai ridicat si ca discutam despre ce se intampla in Romania.
    Ar trebui sa se mute in Albania. Nu stiu daca are vreo idee despre ce se intampla acolo.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Nu stiu de unde au unii impresia ca daca sunt multi (DIGI) sunt si buni!
    Pentru a fi mai convingatori folosesc si un limbaj de mai(r)dan.

bb
    Guest

Default doom

mie nu mi se pare "de maidan" limbajul lui, era doar reactia la ridicarea in slavi (fara motiv) a unuia dintre operatori; in plus mardan e cel mai obiectiv de prin zona..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)