Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Stire neconfirmata Pro TV canal 30

Este posibil ca in viitorul foarte apropiata sa emita pe C30 ( in Bucuresti ) in afara de Pro TV in HD si Acasa si Pro Cinema in varianta standard.
    Asa cum am spus e o stire neconfirmata dar pe care o am direct de la sursa.

Cat despre receptoare mpeg-4 trebuie sa mai asteptati muuult.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Are cineva semnal pe canalul 30? Azi dimineata aveam 50-60% si acum 0 barat.
    1.4 Al, 0.3 dB, Pozitioner Moteck+12",SS2,62E<->30W
    Parabola 2.2 m, Lnb Inverto 0,3 dB, Actuator 24", V-Box 2, VU+UNO, DM500S, BR-6574N Router
    1.15 Fe, 0.2 dB Maximum, HH SG 2100 (de vanzare)

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Stire neconfirmata Pro TV canal 30

Quote Originally Posted by antecu
    Este posibil ca in viitorul foarte apropiata sa emita pe C30 ( in Bucuresti ) in afara de Pro TV in HD si Acasa si Pro Cinema in varianta standard.
    Asa cum am spus e o stire neconfirmata dar pe care o am direct de la sursa.

Cat despre receptoare mpeg-4 trebuie sa mai asteptati muuult.
    Le puteti cumpara pe internet: ex - Neotin mpeg2/mpeg4 129,50 euro + cheltuieli de transport.
    Cu posibilitatea (atentie optional!) de a adauga un hard disk pentru inregistrare. Din pacate nu are dublu tuner.

http://www.pixmania.com/fr/fr/165663...html?itag=4486

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Re: Stire neconfirmata Pro TV canal 30

Quote Originally Posted by rmc info
    Le puteti cumpara pe internet: ex - Neotin mpeg2/mpeg4 129,50 euro + cheltuieli de transport.
    Cu posibilitatea (atentie optional!) de a adauga un hard disk pentru inregistrare. Din pacate nu are dublu tuner.

http://www.pixmania.com/fr/fr/165663...html?itag=4486
    receiverul asta nu stie rezolutii HD , degeaba decodeaza MPEG4 ca nu ajuta doar pt SNR

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Inca o dovada ca unii posteaza INEPTII pe forum ca se afle in treaba sau ca sa-si vada numele scris pe aici. Am citit foarte multe lucruri scrise care nu fac decat sa dezinformeze. Daca stiti ceva documentat si verificat POSTATI , altfel mai bine pastrati pentru voi.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default Sa ne calmam!

Inca o dovada ca unii posteaza INEPTII pe forum ca se afle in treaba sau ca sa-si vada numele scris pe aici. Am citit foarte multe lucruri scrise care nu fac decat sa dezinformeze. Daca stiti ceva documentat si verificat POSTATI , altfel mai bine pastrati pentru voi.
    Uite ce e: eu nu vreau sa-ti stric tie piata. Insa te asigur ca exista si se pot cumpara pe internet. Uite aici, un altul, de compatibilitatea caruia iti garantez eu - fiindca asta utilizez. Nu vreau sa fiu rautacios dar lucrurile evolueaza repede in domeniul asta.

http://www4.fnac.com/Shelf/article.a...0B8466180&Fr=4

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

1. Topicul se referea la faptul ca este posibil sa emita in standard pe canal 30 programele Acasa si Pro Cinema deci nu avea nici o legatura cu tipuri de receptoare HD
    2. Nu i-mi strici piata pentru ca NU AM LA VANZARE receptoare DVB-T pentru mpeg-4
    3. Daca vrei sa anunti ca exista astfel de aparate nu ai decat sa-ti deschizi un alt topic si sa scrii ce vrei dar nu arunca soparle fara sa verifici bine ce scrii
    4. I-ti urez succes daca vrei sa vinzi astfel de aparate in Romania unde din pacate 90% din cei care citesc acest forum nu ar da nici macar 50 euro pentru un receptor DVB-T daramite 200 cat costa cel recomandat de tine.

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Sa ne calmam!

[quote="rmc info"]
    Uite ce e: eu nu vreau sa-ti stric tie piata. Insa te asigur ca exista si se pot cumpara pe internet. Uite aici, un altul, de compatibilitatea caruia iti garantez eu - fiindca asta utilizez. Nu vreau sa fiu rautacios dar lucrurile evolueaza repede in domeniul asta.

Ai testat tu receiver-ul ala pe Pro Tv HD

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

[quote="SAFETRON1"][quote="rmc info"]

Ai testat tu receiver-ul ala pe Pro Tv HD

Oameni buni, nu trebuie sa va "iritati" fiindca altii nu au aceeasi parere cu voi. Doar e un schimb de informatii si de idei aici pe forum.

Mai inainte te aratai foarte suparat ca persoane nedocumentate posteaza lucruri neverificate. Nu te hazarda in catalogari de acest gen inainte de, tocmai, a te documenta tu. In fine nu vreau sa intru in nici o polemica.

In ceea ce priveste testarea aparatului pe PRO TV nu am facut-o fiindca nu aveam cum. Insa cat de curand.

Logic ar trebui sa mearga. Este etichetat "EC". Romania a adoptat sistemul european DVB-T iar PRO TV-ul ar trebui sa respecte normele Ministerului Comunicatiilor de la Bucuresti semnatar al acordului din iunie 2006 de la Geneva. Tocmai de aceea statele in general se pun de acord pentru dezvoltarea si utilizarea unui standard. Sunt sigur ca PRO TV nu face exceptie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)