Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Situatia abonati DTH in Romania (13.12.2006)

Digi TV : 745.000 abonati
    Max TV : 60.000 abonati
    Focus SAT : 52.000 abonati
    Dolce : 18.000 abonati
    Boom TV : 7300 abonati

Cifre in exclusivitate pentru RDI oferite de persoane din conducerea respectivelor platforme digitale sau angajati ce au acces la aceste informatii.

Remarcam crestere accentuata Dolce si Digi , ritm de crestere normala Max si Focus , ramane cel mai neinteresant operator Boom TV.

Dupa cum am procnozat inca de la lansare falimentul lui Focus , pe care doar preluarea integrala de catre UPC a dus la mentinerea pe piata , asa cred ca Boom TV nu va mai apuca lunile de vara in actualul format

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

deci eu am citit acu vreo sapt intr-o revista situatia abonatilor si cifrele erau ~ cele de mai sus cu exceptia DigiTV care era trecut cu vreo 440.000. Cifra era declarata de ceva director de la ei, banuiesc ca ala stia ce zicea si nu avea interes sa minta. Cred totusi ca cineva din interiorul firmei il dezinformeaza pe @fanta

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Tu n-ai decat sa crezi ce vrei , daca ar fi dupa tine ai vrea sa aiba 745 de abonati...... Asta e adevarul , avem un leader , un leader adevarat.

Fanta

N-are cum sa fie false informatiile atat timp cat eu am vazut serverul lui Digi TV azi cand am fost la ei in vizita
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Tu n-ai decat sa crezi ce vrei , daca ar fi dupa tine ai vrea sa aiba 745 de abonati...... Asta e adevarul , avem un leader , un leader adevarat.

Fanta

N-are cum sa fie false informatiile atat timp cat eu am vazut serverul lui Digi TV azi cand am fost la ei in vizita
    man eu nu cred nimic, iti zic ce scrie prin presa - si lucrurile sint declarate de reprezentantii firmai. Or fi 700.000 de carduri bagate in sistem dar poate nu sint toate active si au si vreo 200.000 la protocol pe care probabil nu le socotesc.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Sunt adevarate cifrele de mai sus ?

In Evenimentul zilei scrie : Focussat are 24.000 de abonati .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********
    Sunt adevarate cifrele de mai sus ?

In Evenimentul zilei scrie : Focussat are 24.000 de abonati .
    nu ala mai, mai era pe undeva un articol - o sa caut sa nu ziceti ca va aburesc

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca user-ii astia sunt la fel ca utilizatorii pre-pay de la telefonia mobila atunci cifrele astea cu numarul de utilizatori nu spun nimic. Exista cifre de venit mediu pe utilizator la fiecare provider? Alea cred ca ar fi extrem de interesante si diferentele intre operatori s-ar putea sa nu mai fie asa de speriat...
    Si daca cifra de la Dolce e corecta si ritmul de crestere se mentine, atunci la anul pe vremea asta are de ce sa inceapa sa le tremure turul la pantaloni celor de la Digi.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si inca ceva. Daca speculatiile privind fuziunea intre Dolce si Boom se adeveresc si RTC introduce in pachetul propriu programele Boom (asa fasaite cum sunt), cu un marketing corect si o impartire cum trebuie a pachetelor, colaborate cu oferte similare celor din prezent, s-ar putea sa asistam chiar la o scadere accentuata a numarului de abonati ai Digi, la fel de rapida ca si cresterea...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu unul cam cred aceste cifre caci am fost la Iasi si casa langa casa una dupa alta antene cu inscriptia Digi .Apoi mergand la Suceava la fel una langa alta pe toate casele si grajdurile erau tare ma tem ca din 2007 sa nu vina niste legi de " jos cu ele "

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Totusi se remarca stagnarea celor de la Boom in ciuda faptului ca au canale proprii, au PPv au primera si calcio, dar totul la preturi exorbinate pentru buzunarele potentialilor cumparatori ... cat va mai rezista Boom cu 7-8 mii de abonati

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Situatia abonati DTH in Romania (13.12.2006)

RDI Team
    Astia sunt instalati sau doar au facut cerere ?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

744998 azi am renuntat la servicile digi 2 pachete si mai mult ca sigur sint ca mine F.F.F. multi

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Situatia abonati DTH in Romania (13.12.2006)

Digi TV : 745.000 abonati
    Max TV : 60.000 abonati
    Focus SAT : 52.000 abonati
    Boom TV : 7300 abonati

Cifre in exclusivitate pentru RDI oferite de persoane din conducerea respectivelor platforme digitale sau angajati ce au acces la aceste informatii.

Remarcam crestere accentuata Dolce si Digi , ritm de crestere normala Max si Focus , ramane cel mai neinteresant operator Boom TV.

Dupa cum am procnozat inca de la lansare falimentul lui Focus , pe care doar preluarea integrala de catre UPC a dus la mentinerea pe piata , asa cred ca Boom TV nu va mai apuca lunile de vara in actualul format

Fanta
    RDI Team
    Cifrele de la focusSat sunt 100% corecte, cine are de comentat ii spun ca abonamentele full pe focusSat sunt activate in proportie de 99%.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Vad ca nu se spune dar am pe cineva la vinzari si mi-a spus ca pe toata tara RTL are inca 40000 cereri de instalare Dolce pina de revelion de executat. Si sint inebuniti, au mai luat oameni de la alte compartimente si i-au detasat la instalari Dolce. In curind Dolce ajunge numarul 2 in tara.

aleksutz
    Guest

@onyx Numarul abonatilor dat de Fanta al DIGI TV este adevarat(+/- 2000) fatza de datele detinute de mine, pentru care bag mana in foc fara sa ma ard. (am vazut pe server). Sa nu va mire faptul ca numarul la DIGI creste asa mult pentru ca de abia se face fata activarilor. Nu credeti? Incercati sa va abonati sa vedeti cat va zice la casierie la RCS ca trebui sa asteptati, pentru ca nu se face fata.

Din auzite (nu garantez) numarul abonatilor FocusSay este undeva intre 50-60 de mii. Interesant de vazut cat de competitiv va deveni Focus dupa ce UPC va muta programele dupa Astra pe acelasi satelit cu cele roamnesti, obtinandu-se un pret mai bun la pachetele de programe. Atunci sa vezi concurenta pentru DIGI.

Mult succes DOLCE!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)