Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Ciudat frate eu am sunat de vreo 4 ori si mam rugat cred ca de toti operatori sa-mi activeze al treilea kit dar fara vreun rezultat pana la ora asta

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default incearca de pe mobil

de pe mobil am prins mereu,chiar si cand de pe fix spunea ca numarul nu exista.Intotdeauna au avut personal de serviciu la activari.Succes garantat
    Parabolica-1.5m Al. (72.0°E-30.0°W).Parabolica -1,2m Al (80.0°E-30.0°W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

la fel ca mediaset: dep e mobil am prins ca pe fix zicea ca numarul format nu exista. eu cred ca aici exista o problema de interconectare intre retelel RDS.Tel si Romtelecom ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu am sunat ieri pe la ora 19 si imediat au raspuns. Incearca de pe celular.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

bai frate ce " PANA " na-i vazut asa ceva! ce vrea sa insemne asta? inca un punkt minus ..RCS .. cate sa-u cumulat pana acum?...aaa da! cam multe si minusul nu se termina aici!

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Abonament PLATIT,si totusi in fiecare 1 a luni NOTA 10 (asa multe note de 10 nu am avut nici la scoala)
    Apropo, la 1 MAI nota 10 -INCERCAT -SUN RCS -KANCI baieti sarbatoresc.LUNI la fel.
    Marti am vorbit cu RCS si au spus ca la ei nu este problema(MOBIL),nu arata deranjat,DAR curios dupa 10 minute MINUNE-FUNCTIONEAZA.
    Nu spun mai nimic ca FANTA o sa zica ca sint CIRCODAS.
    Dar BAIETI DE LA RCS chefuiesc pe banii mei,si asta este deranjant.
    Daca am SERVICILE care l-eam PLATIT sint foarte multumit .
    Sa auzim de bine.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by luky
    @Fanta

Daca nu ai raspunsuri nu mai intri pe forum
    Dom Director cred ca are dreptate Luky
    Hai la bere ma simt dator fata de tine si de Nicky

Piciul

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default RCS

@Luky
    Si eu am intilnit acelasi fenomen:Marti si Miercuri sunat de pe mobil a intrat acelasi robot parca frate cu cel de la Orange (Dialog) si astept,si astept si nimica de vreo 3ori in fiecare zi.Joi dus rec la o reprezentanta RDS din tara ptr afisaj ecran: Note 24.........SMARTCARD MUTE.Defect la card.
    Mi-au schimbat cardul cica totul va fi acum OK (Retineti doar card schimbat rec acelasi) dar surpriza - nu au activat noul card = afisaj CARD Expirat.
    Vineri alt drum la ei si in sfirsit seara pe la 17 activat cardul.Acum merge, dar pina cind oare? Nota 0 relatii cu publicul si 0 in rezolvarea problemelor aparute in schimb banii au fost luati la unii clienti inainte de a le da aparatele intr-un oras din ARDEAL la reprezentanta RDS.Aproape ca n-am cuvinte.
    Salut.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Eu l-am convins pe un prieten sa cumpere kit-ul de la ELSTAR (bineinteles platind o caciula de bani in plus) ,cu abonament pina la sfirsitul lui aprilie.
    Cu vreo 5 zile inainte de a expira abonamentul se duce omul la casieria RCS si-si prelungeste abonamentul pina la sfirsitul anului.
    Dar SURPRIZA (a cita o fi asta @Fanta?)din 1 MAI "nota 10", se duce omul inapoi la casierie se uita aia in banca de date si-i spune ca totul este OK dar trebuie numai sa-i faca un "Factory set".
    Si de atunci tot face omul la "Factory set" de s-au tocit tastele la telecomanda.
    Miine o sa sun eu la "deranjamente" ,sint curios ce raspuns imi vor da.

cico

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@luky
    Am sunat de dimineata prin 01071 si la primul apel mi-a zis nr. inexistent dar la al 2-lea au raspuns.
    Problema prietenului a aparut (zic ei)datorita faptului ca receptorul era oprit in momentul cind ei au trimis semnalul de reactivare ,lucrul adevarat deoarece persoana respectiva era plecata in concediu .
    O explicatie pertinenta zic eu.
    Mi-au spus sa las receptorul pe TVR 1sau TVR2 si o sa-mi mai trimita odata semnalul de activare si dupa un minut a aparut imaginea.

Operatoarea de la activari mi s-a parut destul de amabila.

Cu stima :
    cico

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Mi-am facut si eu abonament la Digi Tv. Mi-au dat un numar sa sun la iei .. am sunat.. au raspuns.. si in final un domn imi spunea ca nu trebuie neaparat sa sun ca sa imi activez cartela . cartela se activeaza automat cand datele mele ajung la bucuresti.. exact asa mi-au spus...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

031.400.4001 acesta este numarul si am sunat ieri pe la ora 14

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

de la 1 ale lunii (aprilie) nu mai am acces la pachetul extra I, cu toate ca am incheiat un contract cu RCS in care scrie clar PACHET EXTRA I nici pina acum nu au fost in stare sa mi-l activeze - mi-au activat Extra II din pacate...la telefon primesc raspunsuri de genul " o sa rezolvam, dar nu va putem spune cind!?" - eu le dau nr de chitanta si factura, la ei figureaza cu totul altceva...imi spun ca daca chitanta este "de mina" atunci trebuie sa ma duc la centru la Constanta ca sa le dovedesc lor ca intr-adevar, asta e chitanta de la ei, ca acum ei au numai chitante "electronice" si cele de mina sint vechi?!
    Mi-a lasat un gust amar incompetenta angajatilor RCS din Constanta si cei de la Hotline din Bucuresti...
    Si ma intreb: de ce nu beneficiez de un serviciu deja platit, cine plateste toate convorbirile (interminabile si fara rezultat) telefonice, eventualele drumuri la Constanta pt a le dovedi ca intr-adevar am chitanta RCS, timpul pierdut si nervii facuti din cauza unor persoane incompetente si care nu au implementata ideea ca, clientul este cel mai important intr-o firma privata, mai alesin cazul DigiTV, o firma in fasha si in cautare de clienti?!

cu lehamite,
    claudiu_escu
    nici viitorul nu mai e ce-a fost!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)