Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Vrem 16:9 pna avem receptoare HDTV! Se aude, DTH/ Pro TV?

Asta vrem cred MAJORITATEA acum, pna vom avea televizoare/tunere/receptoare HDTV !

Sarbi deja au un canal de filme in 16.9 (a se vedea http://en.kingofsat.net/wide.php ).. noi putem sa avem
    si 10 DTHuri , ca tot 4:3 si in multe cazuri mono primim deocamdata

Mai scapa 16:9 deghizat in 4:3 ... A fost pe Money channel un concert acum cateva minute de la 21:30 la 22 , am mai vazut si pe Antena 3 de cateva ori ...
    Cand ntindeţi imaginea pe un tv 16.9, rezultatul arata bine, dar facilitatile clasice de taiere evident ca nu sunt active ...
    SkyStar1, SkyStar2 USB Plus, Humax Digi II+, Kaon (FocusSat) & Dolce, antenă mobila 1,4m, 63E-30W + antene fixe Dolce & Focus/Digi

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Se aude domnilor de la DTH?? De ce nu Pro TV 16.9?

De ce trebuie sa citim pe forum ca n Bucuresti se emite terestru Pro HDTV (MPEG4 ) şi pe satelit nici-un DTH nu ne ofera macar ProTV 16.9 ? Ce asteptaţi , domnilor de la DTH, 2007? Televizoarele noi majoritatea sunt compatibile (se poate transmite oricum pe un canal separat, poate in loc de Taraf sau alte gunoaie), receptoarele DTH la fel (ne uitam la Al Jazeera English).

Avem in sfarsit pe cateva canale Media Pro sunet stereo/Dolby Pro Logic (celelalte televiziuni generaliste probabil asteapta 2007 ca sa constate ca sunt pe langa "standardele" UE ) De Dolby Digital ce sa mai vorbim?!

Poate Pro Tv vrea sa face primul pas oferind 16.9 si chiar Dolby Digital din 1 ianuarie in toate DTH-urile... il intreaba cineva pe Mr. Sarbu daca are ceva impotriva?
    SkyStar1, SkyStar2 USB Plus, Humax Digi II+, Kaon (FocusSat) & Dolce, antenă mobila 1,4m, 63E-30W + antene fixe Dolce & Focus/Digi

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000
    ba, tu esti intr-o ureche?
    nu stii ca-ti trebuie receiver care sa "stie" hdtv?
    doar nu vrei sa mearga pe gunoaiele de receivere distribuite de mioriticele noastre dth-uri....
    tu nu vezi ca nici teletext si epg nu au?!?
    Man, nu trage
    Omul voia format 16/9, nu hdtv. Si eu vreau.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Si eu vreau! Si vreau si Napoca II Skin (*********) 16/9 pentru Dream A bon entendeur, salut!
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default LIMBAJ

ba, tu esti intr-o ureche?
    nu stii ca-ti trebuie receiver care sa "stie" hdtv?
    doar nu vrei sa mearga pe gunoaiele de receivere distribuite de mioriticele noastre dth-uri....
    tu nu vezi ca nici teletext si epg nu au?!?
    Chiar si dacă aş fi scris o tmpenie, pe un forum care se pretinde civilizat (sau nu e e cazul ?!) mesajele ar putea ncepe altfel, mai ales din partea unora cu experienţă mai mare...
    Chiar azi am avut n faţă o plasmă uriaşă pe care am vazut cteva minute Astra HD (via un Humax pregătit pt Premiere HD)... e greu de imaginat ce senzaţie ai la cteva minute o imagine 16.9 e extraordinara dacă o compari cu imaginea pe care o poti vedea via cablu la unele programe romanesti ... asa ca deocamdata hai sa facem lobby (civilizat)acolo unde se poate ... cat or fi de handicapate receptoarele, nu ele sunt problema nr. 1; ele chiar au EPG şi teletext, dar nu toti operatorii au bunavointa sa le foloseasca... (din prea mult respect pt. clienti ?! ) Sunt şi canale care se aud la calitate diferită n funcţie de operator. Ascultati sunetul de la Pro Tv International pe DIGI si FOCUS şi spuneţi-mi dacă am dreptate.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Chiar azi am avut n faţă o plasmă uriaşă pe care am vazut cteva minute Astra HD[...] e greu de imaginat ce senzaţie ai
    man, nu am vrut sa te supar, dar noi inca avem de rezolvat epg-uri (care ieri pe ngc, discovery, cinemax, etc. nu corespundeau) si teletext....pana sa ajungem la 16:9...
    scuze daca te-ai simtit jignit....
    Dar, chiar... apropo... mai exista EPG... ca eu nu l-am mai vazut de vreo 2 saptamani... iar pe Cinemax sau AXN apare unul intr-o limba tare ciudata

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

la mine epg afiseaza pina luni 18. 12.2006.numai tvr1 nu merge.apasati butonul rosu pe dm bineinteles

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)