Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Boom Action si Comedy pe cablu

Azi dimineata am fost la un prieten si am vazut aceste doua programe in grila lui de cablu.Mi-a spus ca le are de doua luni si ca baga filme si reclama pentru Boom.Mai mult ca sigur ca sunt bagate fara acordul lor si de aceea nu vreau sa fac rau si sa spun numele localitati pe acest forum.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default !

sa fii tu sanatos! majoritatea companiilor mici de catv din mediul rural pirateaza platforme dth.peste tot o sa vezi grile de la digi sau max pe pro tv ,acasa etc,sau o sa gasesti in grilele unor operatori de cablu cu cateva sute de abonati canale precum discovery,animal planet,hallmark etc,care pana la aparitia sistemelor dth in romania nu le puteau baga.unii mai au nesimtirea sa dea pe cablu hbo ,cinemax,tv 1000 cu toate ca se vede de la o posta ca sunt furate si chiar daca ar fi legale ar trebui sa nu fie in pachet baza.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default si ce va supara la asta?

e bestiala chestia, daca as beneficia si eu si altii nu ar fi rau, asa la UPc cablu la Bistrita, aceleasi vechituri de programe noroc pe satelit ca mai vedem ceva, asa ca bravo lor,
    :P :P :P :P :P :P :P :P
    ii invidiez
    pa

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Re: !

Quote Originally Posted by joabaru
    sa fii tu sanatos! majoritatea companiilor mici de catv din mediul rural pirateaza platforme dth.peste tot o sa vezi grile de la digi sau max pe pro tv ,acasa etc,sau o sa gasesti in grilele unor operatori de cablu cu cateva sute de abonati canale precum discovery,animal planet,hallmark etc,care pana la aparitia sistemelor dth in romania nu le puteau baga.unii mai au nesimtirea sa dea pe cablu hbo ,cinemax,tv 1000 cu toate ca se vede de la o posta ca sunt furate si chiar daca ar fi legale ar trebui sa nu fie in pachet baza.

Din nefericire pentru unii , dar spre bucuria piratilor rurali , CNA -ul este "paralizat" din luna septembrie 2006 ...
    Poate in ianuarie 2007 se vor lua masuri impotriva acestor specimene , furnizori de servicii Ca.Tv. ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Oare cat va mai dura aceasta "bucurie piratata" pt unii?Cand isi revine CNA-ul?Ce se intampla acum in alte parti prin tara "e tare de tot faza"!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

eu sunt de acord sa fie si pe cablu
    spun asta ca sunt destui muritori de rand care nu stiu sau nu au vazut un program cu adevarat de calitate
    Exista mai multe lucruri in Cer si pe Pamant decat vom sti vreodata!
    Antena 2,2 al dintr-o bucata, lnb flansa invacom quad, 2 motoare azimut si elevatie,receptor echostar AD3000IP.
    http://www.radiovis.de/

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by multysat
    spun asta ca sunt destui muritori de rand care nu stiu sau nu au vazut un program cu adevarat de calitate

Şi eu sunt deacord să fie şi pe cablu dar... calitatea costă. Să fie plătie de cei care le vizionează pentru că nimeni nu s-a născut dator nimănui iar a benefecia de un serviciu pe care nu-l plăteşti, la mine acasă se cheamă FURT. Iar cnd furtul devine un fenomen de masă, ne furăm căciula singuri.

ss/indescifrabil

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iordache
    Quote Originally Posted by multysat

Şi eu sunt deacord să fie şi pe cablu dar... calitatea costă. Să fie plătie de cei care le vizionează pentru că nimeni nu s-a născut dator nimănui iar a benefecia de un serviciu pe care nu-l plăteşti, la mine acasă se cheamă FURT. Iar cnd furtul devine un fenomen de masă, ne furăm căciula singuri.
    Nu e furt domle aia care au pus pe cablu boom au abonamente oficiale asa ca nu are rost sa mai vorbim despre asta cat despre max e un provider care chiar practica acest lucru pentru firmele de cablu mici din zonele rurale.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default RE

Cum pot zice unii ca acei operatori de cablu au "RUSINEA" de a pirata auzi pai noi ce facem cu alte canale din alte pachete ? cand te uiti mocca la ele pirat..? sau nare voie si amarasteanul ala de la sat sa vada macar acolo pt cateva lunii in viata lui TV1000 , HBO etc hehe

DreamBox 500 + AKTA TV , 1.6 offset (Al) , Invancom 0.3 db

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

@orange
    @SkySnows

Se vede că nu ne nţelegem de parcă... am vorbi limbi diferite. Dar de fapt gndim n mod diferit.
    Pe mine nu mă deranjează furtul n sine ct faptul (generalizat) de a fi de acord cu el.
    Este una cnd "ţi faci rost" de o licenţă de XP sau spargi Nagra pentru uzul propriu şi una cnd un cablist cştigă bani pe spatele unui DTH. Ăla nu e uz personal. E ca şi cum cineva s-ar semna cu numele vostru ca să scoată bani! Vouă vă convine? Probabil nu, dar continuaţi să daţi credit "şmecherului". E n DNA-ul nostru...

ss/indescifrabil

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)