Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Ceva legat de....

Chiar inainte de a pleca in Franta am avut placerea de a reintalni unul dintre cei mai importanti oameni din conducerea lui UPC Romania.

Iata ce mi-a spus distinsul meu partener de discutii despre Focus :
    (citez din memorie)

-Daca Digi Tv nu intra in Ungaria ei nu erau interesati de piata DTH din Romania mai ales ca au avut pierderi multe in Ungaria si Cehia
    -Focus SAT era CLAR IN FALIMENT daca nu erau preluati de catre UPC , erau plini de datori catre satelit si programe iar numarul de abonati scadea dramatic
    -Nici acum situatia nu e roza , UPC Direct din HU are pierderi mari de tot din cauza lui Digi Tv iar in Focus nu se mai pompeaza deocamdata capital.
    -Pe viitor pentru a scapa de costurile mari impuse de satelitul Astra si pentru ca nu mai sunt transpondere disponibile (la pret bun) pe Thor vor uni ambele platforme (Ro si HU) pe viitorul satelit Sirius 4 ( asta se stia deja) . Codare cryptoworks si receivere ultraperformante de la Philips (nu jegurile de la Kaon)
    Cand l-am intrebat cum vede piata in viitor mi-a raspuns cu un oftat si ceva de genul "nu poti sa te bati cu Digi TV"

Credeti-ma am stat aproape o ora de vorba dar in acest monent nu-mi amintesc mai multe.
    Ideea e ca si cei de la UPC recunosc falimentul lui Focus si distanta ce-ui separa de Digi TV.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Vom vedea In ungaria UPC Direct e baza nu Digi.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@Fanta,sa nu te superi dar,
    cel mai bun rec de pe piata Romaniei este kaon,iar digi nu a dat decat rec proaste rebuturi turcesti facandu-le mai tampite prin multe soft-uri care au venit de la amatorismul echipei de soft al lui digi!
    P.S. Osa se ajunta asa:vii la digi un an ai gratis baza un an!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SkySnows
    Vom vedea In ungaria UPC Direct e baza nu Digi.
    Esti total dezinformat , un numai 8 luni de zile DIGI TV a depasit UPC Direct ce se afla pe piata maghiara de 8 ani !

Asta este diferenta UPC-ul peste tot in Europa in orice batalie (DTH,catv,internet,telefonie) a pierdul duelul cu Digi TV.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Ceva legat de....

[quote="Fanta"]

Iata ce mi-a spus distinsul meu partener de discutii despre Focus :
    (citez din memorie)

. Codare cryptoworks si receivere ultraperformante de la Philips (nu jegurile de la Kaon)
    [quote]
    Da-mi voie sa te contrazic.Jeguri a inceput sa produca firma laudata de tine si de mai multi ani.Ti-o spune unul care repara jegurile lor.
    Arata-mi un receptor philips de pe piata in acest moment.Kaonuri sint destule cu sau fara PVR.

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Kaon e unul dintre cele mai bune receptoare cu care am lucrat, modelul de Focussat se misca extraordinar, as indrazni sa spun ca nici Humaxul nu-l bate la capitolul functionalitate si viteza. In rest nu pot sa inteleg de ce refuzi sa accepti ca exista oameni care isi permit sa cumpere lucruri de calitate.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    Kaon e unul dintre cele mai bune receptoare cu care am lucrat, modelul de Focussat se misca extraordinar, as indrazni sa spun ca nici Humaxul nu-l bate la capitolul functionalitate si viteza. In rest nu pot sa inteleg de ce refuzi sa accepti ca exista oameni care isi permit sa cumpere lucruri de calitate.
    Sigur exista oameni care isi permit sa cumpere lucruri de calitate, dar majoritatea se uita numai la pret. Si cand este vorba de "gratis" nu ii mai intereseaza ce si cum...
    DIGITV pe HSS-1120NA si Humax Digi+2

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    Kaonul e un receptor cu putine buguri singurele fiind ca nu merge fara cartela ca FTA si daca joci unelejocuri si treci pe un canal cu parola de pe cartela(Hustler Tv) receptorul se blocheaza. In rest l-am testat cu 4 LNBri, cu montura polara + acuator, cu montura H-H cu foarte multi sateliti si s-a comportant fara cusur. Kaonul de la focus este singurul recpetor de calitate din DTHul Romanesc. onyx, crezi ca Focus Sat sau UPC va renunta la acest receptor stabil pentru altceva mai restrictiv? Astept parerea ta fiindca cred ca esti mai obiectiv decat Fanta la acest capitol.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu ai aflat ca Focus va schimba sitemul de codare si implicit receiverul , in viitor ?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SkySnows
    onyx, crezi ca Focus Sat sau UPC va renunta la acest receptor stabil pentru altceva mai restrictiv? Astept parerea ta fiindca cred ca esti mai obiectiv decat Fanta la acest capitol.
    Daca vor schimba sistemul sigur vor schimba si receptorul, o sa fie o singura platforma si un singur tip de echipament pt toti abonatii, dar oricum mare problema nu e pt se pot folosi CAMuri pt cryptoworks si folosesti ce receptor vrei.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    UPC-ul peste tot in Europa in orice batalie (DTH,catv,internet,telefonie) a pierdul duelul cu Digi TV.
    Sa vedem daca in Ungaria Digi va rezista concurentei telecomului de acolo care da IPTV la un pret foarte apropiat (13-14 EUR/luna pachetul de baza), si au fel de fel de promotii de sarbatori (http://www.t-online.hu/akcio/t-hometv_dec/index.html).
    Dar chiar si fara promotii, citiva euroi in plus merita pentru a putea da pauza la emisiuni, sa derulezi inapoi si sa nu ti se-ntunece ecranul pe vreme proasta.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Lorand poti sa uiti, t-com-ul nu functioneaza bine nici macar in tara lui darmite in afara

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)