Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default receptorul DOLCE

Ce stiti despre receptorul dolce? Producatorul , tipul, seria, daca permite rearanjarea programelor, daca se poate updata softul pentru aceasta, tot felul de detalii tehnice. Receptioneaza posturile FTA? Master codul de la acest receptor, setari ascunse etc. Daca stie cineva i-l rog sa posteze. Multumesc. Nu m-am putut lamuri prea exact despre acest receptor din pagina Dolce sau de la magazinele Romtelecom. Stiu doar ca seamana cu cel de la BOOM. Oare e acelasi?. La magazin mi s-a spus ca se pot aranja posturile prin functia favorite

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Sal

Este exact acelas receptor ca si la BOOM. Deci tot un receptor superior ca si calitate !

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Este un zvon pe care mi l-a spus un baiat de la RTL CARE FACE INSTALARI cum ca ar exista un cod secret care introdus in acest receiver ar face sa apara un meniu ascuns cu care s-ar putea adauga FTA, NOI TP DE FAPT, dar el nu-l stie ci a auzit de la seful lui. Stie cineva concret ceva despre setari ascunse in acest receiver?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

La unele receptoare CH+ si CH- functioneaza iar la altele nu.
    Care poate fi cauza?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@Melinter 2000: Ce suparat erati ca pe site-ul Max nu erau niste informatii despre upgrade Opentel 4000! Si acum acelasi lucru pe site-ul Dolce si la magazinele RTL! Eu am asteptat doar un OK deoarece aveam trimis in Iasi un Opentel 4000 pentru upgrade sau pentru schimb! Cu toate ca era mult mai simplu de ajuns la dealerul de la care s-a achizitionat receptorul. La faza asta am pierdut pariul: eu chiar am crezut ca ne-a fost solicitat ajutorul! Recitind topicul (cu subtitrarea Viasat) ajung la concluzia ca era necesara o eticheta proasta pentru MAX. Multi au uitat deja de metoda "condensatorul" sau de vizita la sediu pentru upgrade de soft. Nu la MAX desigur! Vizionare DOLCE in continuare! Mai invat si eu sa citesc printre randuri.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Domunule Alexa, nici o ofensa contra dvs. Eu insa eu m-am saturat de Max fiindca nu au nici cea mai mica urma de respect fata de clienti. Eu eram abonat la ei de peste un an, timp in care mi-am upgradat si antena de la 2 la 3 LNB, deci nu as fi vrut sa renunt, stiu ca poate prin dvs as fi rezolvat problema subtitrarii, dar va rog sa ma intelegeti ca Max sint de vina. Cit i-ar fi costat sa posteze pe pagina lor informatii despre actualizarea softului sau macar de necesitatea improspatarii acestuia? Dar nimic, nimic nimic. In conditiile in care urmaream cu 34 ron pe luna la un singur televizor programele Max, iar calitatea transmisiei era plina de macroblocuri, am fost la un prieten care isi instalase Dolce si am ramas impresionat de calitatea imaginii, fec7/8, bitrate 30000 fata de 3/4 si maxim 27500. Dar mai ales mi-a placut faptul ca pot urmari receptia la 2 televizoare iar pretul este corect. Nu va suparati, nu am ceva special contra Max, doar simplul fapt ca m-am enervat de faptul ca eu imi consumam timpul incercind sa rezolv o problema iar la nr. lor 0215891111 si pe pagina lor nu am aflat nimic . Asta este, eu m-am dus la Dolce si fiindca la mine in cartierul TATARASI din Iasi nu mai este decit oferta Astral, iar la astral costa mult cablul APROXIMATIV 28 ron fata de ce ofera iar la rcs mi s-a spus ca nu sint in aria de acoperire. Daca nici aici nu va fi mai bine asta este , poate vor mai apare altii. Am dreptul sa fac ce consider eu ca-i mai bine pentru mine si fam. mea. Adtea sint efectele concurentei, nu-ti place pleci si gata, ceea ce in cazul meu am si facut. Imi cer scuze fata de dvs. pentru ca vad ca sinteti bine intentionat dar poate o sa intelegeti si punctul meu de vedere.

bb
    Guest

Default rec dolce

deci pana la urma se poate schimba ceva la receptor, se pot re-aranja programele, se poate face upgrade de soft, stie cineva ?
    functia Favorite nu cred ca ajuta prea mult..

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: rec dolce

Quote Originally Posted by bb
    deci pana la urma se poate schimba ceva la receptor, se pot re-aranja programele, se poate face upgrade de soft, stie cineva ?
    functia Favorite nu cred ca ajuta prea mult..

NU
    cica se taie cu lama 2 butoane de pe telecomanda ca sa nu poti schimba anumite chestii....
    Salut Prieteni!

bb
    Guest

Default ok

Ok, o sa ma conving in cateva zile cat de bun e receptorul, tocmai mi-am luat abonamentul full de la Dolce; la ce oferta au, Gigi&CO trebuie sa treaca in opozitie..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)