Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
    Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Propuneri inlocuiri programe in grila DIGI

Hai sa aflam si ce canale nu va plac. Poate vor tine cont si de aceste pareri cei de la DIGI.
    Astfel s-ar face loc fara probleme altor programe mai bune, teletext-ului, EPG-ului, programelor de radio,etc.

Propuneri scoatere din grila:
    TVKlumea, MTV Ro, Atomic inlocuite cu un singur program de muzica adevarat
    Senso
    Romantica
    Jetix
    F+
    DDTV
    ProTV International

Propuneri neintroducere in grila:
    Teleshoping
    Taraf TV
    Manele TV
    Cosmos TV (cand o fi)
    etc

Probabil ar fi si altele, dar nu imi vin in minte acum

Dreambox member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: Propuneri inlocuiri programe in grila DIGI

Quote Originally Posted by rpintea
    Hai sa aflam si ce canale nu va plac. Poate vor tine cont si de aceste pareri cei de la DIGI.
    Astfel s-ar face loc fara probleme altor programe mai bune, teletext-ului, EPG-ului, programelor de radio,etc.

TVKlumea
    MTV Ro
    Senso
    Romantica
    Jetix
    F+

DDTV
    Teleshoping
    Taraf TV
    Manele TV
    Cosmos TV (cand o fi)

MTV - e exclus sa se scoata (orice tara are MTV e si in DTH ) nu ca n-ar fi mai bun MTV Original iaR TVK-LUMEA (indiferent de parerile noastre)are un o cota destul de buna in RO, deci nu ar avea nici un motiv. In rest cred ca s-ar putea.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

..eu propun schimbare post pe post....TV KKLumea vs. Atomic TV
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Propuneri inlocuiri programe in grila DIGI

Quote Originally Posted by rpintea

TVKlumea
    MTV Ro
    Senso
    Romantica
    Jetix
    F+

DDTV
    Teleshoping
    Taraf TV
    Manele TV
    Cosmos TV (cand o fi)

Nu te supara insa gusturile nu se discuta. In afara de Jetix si MTV sunt perfect de acord cu tine insa sunt foarte multi clienti care urmaresc de exmplu Senso. Crezi nu crezi prietena mea se uita din cand in cand de cand a aparut ... Insa cum noi nu ne uitam la canalele respective, daca intrebi pe prietena mea o sa zica ca nu mai vrea sa vada TV Sport, Eurosport, Spice Platinum si inca cateva. Deci grila din prezent in ceea mai mare parte va fii lasat intact pentru ca exista cerere la canalele incluse. Insa sunt perfect de acord cu propunerile de neintroducere. Insa cred ca din cele 4 canale propuse 2 sunt din lista ta de neintroducere(DDTV si Teleshop) bazat pe grilele RCS din toata tara...

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am expus mai sus, doar propunerile mele. Fiecare poate sa propuna o lista cu programe neagreate.

P.S. Binenteles ca in loc de MTV Ro si TVKlumea as vrea un MTV HITS de exemplu. In loc de Jetix, un Cartoon (sa nu mai vorbim de Disney)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

sunt dispus sa renunt la oricare dintre canale pentru oricare dintre canalele din semnatura pe care o folosesc ...

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

renunti chiar si la spice....? prietena ta ce o sa zica?

PS: eu nu as renunta la senso....e totusi un canal mai de cultura decat multe altele...care promoveaza NUMAI incultura....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Propun introducerea in grila de programe :
    1. TARAF TV
    2. MANELE TV
    3. GUTZA TV
    4. LATAR TV
    5. TZAMBAL TV
    6. TRIBUNA PARLAMENTULUI
    7. HOT ...? DOG TV

Ce aveti fratilor ? Gusturile nu se discuta .....Daca cineva plateste ca sa vada RAHAT Tv care este problema ...? S-a inventat telecomanda , nu ?
    Din cand in cand mai ascult si eu , o manea , hip-hop , opera si orice altceva care " gadila urechile intr-un mod placut " , dar asta nu face din mine un anti-...manelist , hip-hopist ..etc ..
    Trebuie sa invatam si noi ce inseamna piata libera , concurenta .....Si mai ales sa respectam optiunile celorlalti ..

Bafta

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu propun sa se scoata din grila toate televiziunile romanesti. Oricum, SUNT DE RAHAT.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by award

Ce aveti fratilor ? Gusturile nu se discuta .....Daca cineva plateste ca sa vada RAHAT Tv care este problema ...? S-a inventat telecomanda , nu ?
    Din cand in cand mai ascult si eu , o manea , hip-hop , opera si orice altceva care " gadila urechile intr-un mod placut " , dar asta nu face din mine un anti-...manelist , hip-hopist ..etc ..
    Trebuie sa invatam si noi ce inseamna piata libera , concurenta .....Si mai ales sa respectam optiunile celorlalti ..

Bafta
    Corect si asta, dar poate eu nu vreau sa platesc pentru jafurile de Rht TV! Oricum se pot receptiona FTA, daca chiar vreau sa aud cate o manea...

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Acuma ca s-au facut 16 programe pe toate TP-urile, daca vrem si ceva calitate, teletext, EPG si radio, odata cu lansarea TP4 ar trebui sa nu mai introduca nici un program ci doar sa mute cate 4 programe de pe fiecare TP pe TP4. Astfel si TP4 ar fi plin (12 programe pe un TP e destul de bine). Pentru introducerea de programe noi, ramane o singura solutie: inlocuirea in grila a celor mai slabe programe Corect
    Sau daca vrem sa vedem patratele, atunci sa mai introduca vreo 16 programe de Kkt TV, care toate impreuna o sa aiba un raiting de 0,002%

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Chiria transponderelor costa bani,RC*S nu este ca si Sky care tine chiar si 1 sau 2 programe pe transponder.

Eu propun in schimb sa fie programele gen Taraf,Etno,Favorit in regim de ppv sau sa fie canale pemium pentru care trebuie platit separat sa zicem vreo 2-5 euro/luna.Ar castiga posturile de tv din abonamente -din cota de share-probabil vor fi facute clipuri la standarde eu si nu tip"ferentari",iar noi (ceilalti) vom fi scutiti sa vedem astfel de programe in pachetul de baza sa inghitim "subcultura".
    Este nasol de pilda ca pachetul de baza este o "gloata" de canale unde pt. banii mei imi este "impus sa ma uit" si la Etno tv care este un program "segment" si se adreseaza unui anumit target.Nu sunt de acord cu ideea afirmata in randurile de mai sus ca exista telecomanda si se poate muta canalul.
    Nu confundati transmisia de TVCA cu cel pe satelit,in cartela voastra aveti Tiersi ..care s-ar putea seta in privinta neplatii dar si nici a vizionarii anumitor programe.Sunt dispus sa nu platesc dar sa nici nu ma uit de ex. la Etno Tv.
    Deci s-o luam in acesta directie ,propun.Disecarea pachetului de baza,formarea de canale premium pt. cei care doresc sa plateasca in continuare separat pt. ele.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

topicul asta este fara rost...odata introdus in grila, u canal sta acolo de la un an in sus, ca se face contract...doar daca da faliment canalul va disparea din grila...

singura solutie este sa fie cit mai multe tp-uri sa incapa toate programele posibile si atunci fiecare alege ce vrea sa vada...simplu...gusturile nu se discuta...

de exemplu am clienti la cablu care imi spun sa bag minimax in loc de cartoon network, atomic in loc de tv k lumea... ideal este sa fie loc pentru toate programele...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tylk
    Eu propun in schimb sa fie programele gen Taraf, Etno, Favorit in regim de ppv sau sa fie canale pemium pentru care trebuie platit separat sa zicem vreo 2-5 euro/luna.
    Stii cine se uita la Etno? In general oameni in varsta, in special daca nu sunt in Romania. II vezi tu pe ei telefonand sau comandand in internet un eveniment PPV de muzica populara? Sau platind ceva in plus pentru asta? ( mai ales daca stau pe la copiii lor, ginerele/ginerica: "ce-i trebuie hodorogului Etno, sa mai si platim in plus?" )
    Si crezi ca daca s-ar scoate Etno din grila, ar scadea cu ceva abonamentul? Parerea mea este ca daca un pachet vrea sa aiba succes, trebuie sa aiba de toate, pentru toate gusturile, varstele si culturile. In definitiv poti sa le stergi sau sa le pui la coada listei, nu deranjeaza atata timp cat nu trebuie sa platesti extra pentru ele.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Eu de regula sunt radical, adica,zic eu,...daca,ipotetic vorbind pt. ca sunt sigur aproape ca nu voi fi ascultat,RC*S sa faca un mini pachet intitulat "SENIOR" unde ar grupa programele destinate indeosebi varstei a 3-a,evident cu pretul de rigoare care ar fi cat costa in realitate pretul pt. programele respective.
    Astfel ,eu care sunt frustrat de lipsa programelor de muzica ,techno-dance-house-disco nu voi fi obligat sa platesc pt. programe gen favorit sau etno.Durerea mea este ca din abonamentul meu este platit si dreptul de redifuzare pt. etno,care dealtfel nu prezinta interes pt. mine , asta insemnand ca unii se folosesc de "indiferenta" mea astfel avand "gratis" un canal.Si de ce sa fie asa,doar unii sa aiba dreptate
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)