Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ce receiver imi recomandati?

Urmatoarea nelamurire: Vreau o conserva noua, si nu stiu care sa-mi iau. Momentan am Hyundai 1120 (ala veki) merge bine, dar NU are scart - iar eu de scart am neaparat nevoie ptr a putea conecta TV si HD-Recorder.
    Cum e cu Humax-urile? Care e mai de treaba?
    Ce ma sfatuiti? Sincer vorbind nu prea mai am chef de Hyundai, si vroiam sa aflu de la cei care au Humax 1 si 2 care sunt parerile lor. Echipamentul meu: Hyundai 1120, Antena Gibertini 100cm ALU, si un LNB MTI Blueline de 0,2 dB, lungime cablu cca.20m. Contractul meu expira in februarie asa ca m-am gandit sa-l reziliez si sa fac un contract nou la DIGI inclusiv conserva. In afara de DIGI-Tv nu vizionez altceva pe antena, deci chestii cu motor si alte alea nu-s relevante ptr mine. Multumesc mult

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Ce receiver imi recomandati?

Quote Originally Posted by buburuza
    Urmatoarea nelamurire: Vreau o conserva noua, si nu stiu care sa-mi iau. Momentan am Hyundai 1120 (ala veki) merge bine, dar NU are scart - iar eu de scart am neaparat nevoie ptr a putea conecta TV si HD-Recorder.
    Cum e cu Humax-urile? Care e mai de treaba?
    Ce ma sfatuiti? Sincer vorbind nu prea mai am chef de Hyundai, si vroiam sa aflu de la cei care au Humax 1 si 2 care sunt parerile lor. Echipamentul meu: Hyundai 1120, Antena Gibertini 100cm ALU, si un LNB MTI Blueline de 0,2 dB, lungime cablu cca.20m. Contractul meu expira in februarie asa ca m-am gandit sa-l reziliez si sa fac un contract nou la DIGI inclusiv conserva. In afara de DIGI-Tv nu vizionez altceva pe antena, deci chestii cu motor si alte alea nu-s relevante ptr mine. Multumesc mult

Humax 1 - incomparabil fata de Hyundai...Foarte bun si ca receptor FTA.
    Salut Prieteni!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Humax I si II cu ultimul soft sunt excelente pentru pachetul DIGI...nu-l freca pe alte canale pt ca brusc se inegreste ecranul si tre sa-i dai factory reset.
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by liviusky
    Humax I si II cu ultimul soft sunt excelente pentru pachetul DIGI...nu-l freca pe alte canale pt ca brusc se inegreste ecranul si tre sa-i dai factory reset.
    Poti sa-l freci toata ziua eu am comutator 4+1 pe Humax 2 si pe deasupra si motor .Merge fara probleme apare semnalul in jumatate de secunda am facut teste punand mana in fata lnb-ului si retragand-o,e un receptor extrem de rapid nici satfinderul nu percuteaza asa rapid.Nici nu mai am nevoie de satfinder,ba ieri l-am vandut.Cu Humaxul in 3 minute si cu un telefon mobil pun o antena pe orice satelit iar la telefon am 2000 minute.
    Am umblat cu zeci si zeci de receptoare dar mai rapid ca Humaxul n-am mai vazut,parerea mea daca ai noroc sa mai gasesti Humax nu rata sansa aceasta ca o sa-mi multumesti

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

ar merge cartela digi si cu un receiver cumparat de mine? adica o conserva pe care sa o aleg eu din magazin care sa aibe cititorul ala de cartele? Sau tre sa am si aici grija ce anume cumpar? Stiu ca la conserva 1120 cartela e imperecheata cu respectiva conserva, dar cartela singura o poti folosi in alt aparat?Complicat...complicat...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Cartela este numai pentru receiverul pe care este activata

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Dar cartele fara receiver, deci cartela ne-imperecheata cu nimic, nu exista la digi? Esti obligat-fortat sa iei si conserva?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Cartela functioneaza numai pe receiverul pe care este activata, nici macar intre ele nu le poti schimba.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

am inteles...Pai daca stau bine sa ma gandesc, o sa incerc sa achizitionez un Humax 2, eu oricum pe el o sa vizionez doar DigiTV, nu-l folosesc si pentru alti sateliti, presupun ca o sa fie ok. Nici nu stiu macar cum arata Humax-ul asta, sper sa aibe cel putin o mufa scart de care am nevoie neaparat.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ia humax daca gasesti e muult peste hiundai si daca il folosesti doar pentru digi vei fi satisfacut

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)