Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default RE la ...am Dolce

Prietenul @luky avea dreptate, in primu rand prin fatul ca tipul se lauda ca are semnal si calitate de 90%. Pai de aici deja pute treaba deoarece cum stiti si voi se foloseste acelasi receptor Coship care indica level: undeva in jur de 255 si Ber: undeva in jur de 1.0E-7. E clar ca era reclama mascata. Eu unul am avut contact in data de 2 cu receptorul si antena Dolce. In primul rand vreau sa va spun ca bajetii de la RomTelecom au lasat antena cu un C/N: 6dB la domnul director. Dupa ce am mai tras un pic de antena am scos un C/N: 9dB. Masuratorile au fost facute cu Satlook Micro care indica in mod normal cam cu 2 dB mai putin. Vreau sa spun ca tot acei bajeti de la RTC nu au auzit nici de crosspol fiindca nici acolo nu au umblat, parca ar fi reglat antena pt Astra, dar ce sa faci probabil se invata ei cu timpul ... dar tocmai la domn' director sa faci asa lucrare
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

mama, daca as, sa zicem de pe Digi si eu pe Dolce, primul lucru pe care as remarca ar fii semnalul foarte bun. Tu nu ai cu Digi semnale cuprinse intre 35-70%? Mai departe, cred ca esti prea dus cu aceasta teorie a conspiratiei. Nu o sa las sa continuati acuzarile si jignirile aduse intre useri, in loc de discutii civilizate. Si oricum daca era reclama mascata, a mascat foarte frumos, si daca nu-l placea lui Fanta sau admin puteau sa-l stearga. INSA SUB NICI UN CAZ NU ESTE LUCRU BUN SA NE JIGNIM INTRE NOI, NUMAI DE DRAGUL DE A POSTA. TOPIC INCHIS (IARASI)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)