Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default agresivitate DOLCE TV

ce au facut distribuitorii si caravanele DIGI si FOCUS este PEPSI fata de ce face romtelecomu...

sat cu sat ...abonat romtelecom cu abonat, explicatii, promisiuni, aparatura si programe aproape gratis...contracte pe 2 ani...si la fix si la DOLCE

si chiar au inceput sa monteze echipamente...foarte iuti de picior baietii...

cablistii pierd abonati zi de zi...mai ales in acest decembrie, cred ca va fi macel...ajunge sa fie o moda, un motiv de fala in sat sa aiba lighean...este un semn de prosperitate in opinia celor care isi pun digitale...iar cei de la DOLCE aproape ca le spun ca au CISTIGAT dreptul de a avea un echipament digital care ii costa pe luna oricum muuuuuult mai putin decit abonamentul la telefonul fix si abonanamentul la cablu

in prima faza a DTH-ului si-au luat digitale abonati la cablu cu bani ...acum toti rauplatnicii care nu mai au cablu de citeva luni ne rid in nas ca au digitale ...o vreme...putine luni...pina cind le taie semnalul si o sa deie cu receptoarele pe geam ...eu chiar am cunostiinta de un caz de acest gen...in 1 decembrie orele 11.30 digi taie semnalul pentru neplata...orele 12.00 receptor bucati pe geam si felicitari si urari de bine la toata familia proprietarilor lu' digi...

in concluzie...cred ca focus si max se pot preda, clientii amatori de "ieftin" au de ales acum intre digi si dolce...boom oricum nu face multi abonati...

la 1 ianuarie cred ca DOLCE va fi pe locul 2...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

La orase nu e aceeasi situatie, eu ma uit aici in orasul in care sunt eu, au bantuit de au rupt caravanele Digi si cei de la Dolce la fel fac, dar nu prea intereseaza lumea, sa isi puna ligheane pe la geamuri .

Eu ma pregatesc sa intru in maxim 2 saptamni cu o noua oferta: internet+CATV 50RON cu tot cu TVA, la CATV dau 71 de canale si deja nu am dat inca drumul la oferta si suna lumea in disperare .

E loc pentru toata lumea, problema e ce oferta de canale ai, ca daca ceri 20RON pe 30 de canale printre care se afla TVR International, Pro TV International, Alfa TV, Flux TV si Pratech TV... scuze dar va meritati soarta astfel de cablisti...

Toate cele bune!

P.S.: Bine problema la tara e cu stalpii si chiria lor, aceasta problema devenid de la un timp de-a dreptul stresanta.
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Aflati de ce am renuntat eu la cablu:
    - canale cu "purici"
    - teletext lipsa pe TVR1
    - monofonie
    - cabluri magistrale "piscate"
    - cand pica tensiunea la ei, la reset vedeam doar o parte din programe daca era Duminica, se rezolva Luni
    - 280000 lei
    Formidabila firma se numeste {Satline - Astral - UPC}
    Am terminat cu ei si am dat de DIGI...
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Se pare ca "dulcii" s-au pus pe treaba . Imi povestea cineva care se ocupa cu montari antene la digi ca s-a dus sa duc areceptorul pe contract la digi si clientii i-au zis ca nu le mai trebuie etc.. A doua zi i-a gasit pe cei mai "dulci"ca montau ei o antena. Daca afla lumea ca astia se misca mai repede toti cei care asteapta cu saptaminile dupa receptoare digi si montaj o sa cam comute preferintele. Cel putin cei care au si telefon RTL in casa
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

se pare ca la DOLCE se face fata cu greu la cereri...se lucreaza si duminica...

cei care au alt furnizor video -cablu sau alt DTH- sunt sfatuiti sa renunte in favoarea pachetul complet oferit de o firma foarte mare si serioasa

cred ca numai gerul ii poate opri pe cei de la DOLCE sa sparga recordurile de pina acum...

despre calitate se pare ca sunt mai subtiri decit am fi crezut cu totii...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

si de ce nu ar fi asa? eu renunt la rcs/rds pt ca nu schimba reteaua la stelara, nu baga internet si se vede si oribil ca sa nu mai zic ca abo nu e chiar mic.
    sa mai zic ca stau in centrul bucurestiului? a trebuit sa ma abonez la clicknet (care e ok, nu ma pling) si acum caut si eu sa vad la care dth ma duc. daca oamenii nu vor banii mei... ce sa le fac.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)