Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default OFF-TOPIC Pentru anumiti tantalai :)

Mai citesc si eu unele chesti pe net si vad ca o anumita comunitate are o singura problema : 650.000 abonati Digi < 7000 abonati Boom
    De ce ?
    Acele minti sclipitoare vad in abonatii Digi Tv numai locatarii blocului din Cugir , desi daca faci un tur in toata tara antenele Digi TV sunt de departe cele mai raspandite.
    Revenim la problema abonatilor Digi Tv , abonati care in viziunea acelor minti preasclipitoare nu ar plati.Intrebarea mea este : daca nu platiti abonamentul Orange ce se intampla ? Orange isi primeste banii pentru ca absolut tot sistemul de incasari este asigurat.Acest lucru este valabil si in cazul lui Digi TV , providerul isi incaseaza banii fara probleme urmand ca firmele de asigurari sa se descurce cu recupararea datoriilor.
    Vedeti-va de probleme voastre nu mai cautati posibile bug-uri in strategia celui mai mare operator DTH din Europa de Est.

Nu-mi mai trimiteti va rog linkuri cu alte discutii pe acestea teme de pe alte forumuri pentru ca nu pot sa explic si sa raspund pe RDI tuturor prostiilor scrie pe net.
    Aceasta a fost o exceptie (singura).

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Imi cer scuze Fanta pentru acel PM.Am vrut doar sa intervi pe acel forum si sa explici tuturor care este situatia.

Scuze inca odata daca am deranjat.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Stai calm ! N-ai tu nici o vina dar raman surprins de ceea ce debiteaza anumite persoane.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Re: OFF-TOPIC Pentru anumiti tantalai :)

Quote Originally Posted by Fanta
    Mai citesc si eu unele chesti pe net si vad ca o anumita comunitate are o singura problema : 650.000 abonati Digi < 7000 abonati Boom
    De ce ?
    Acele minti sclipitoare vad in abonatii Digi Tv numai locatarii blocului din Cugir , desi daca faci un tur in toata tara antenele Digi TV sunt de departe cele mai raspandite.
    Revenim la problema abonatilor Digi Tv , abonati care in viziunea acelor minti preasclipitoare nu ar plati.Intrebarea mea este : daca nu platiti abonamentul Orange ce se intampla ? Orange isi primeste banii pentru ca absolut tot sistemul de incasari este asigurat.Acest lucru este valabil si in cazul lui Digi TV , providerul isi incaseaza banii fara probleme urmand ca firmele de asigurari sa se descurce cu recupararea datoriilor.
    Vedeti-va de probleme voastre nu mai cautati posibile bug-uri in strategia celui mai mare operator DTH din Europa de Est.

Nu-mi mai trimiteti va rog linkuri cu alte discutii pe acestea teme de pe alte forumuri pentru ca nu pot sa explic si sa raspund pe RDI tuturor prostiilor scrie pe net.
    Aceasta a fost o exceptie (singura).

Fanta
    RDI Team
    Draga Fanta am sa-ti raspund pentru ca sunt in tema cu ceea ce a facut cu adevarat Orange.
    A vandut anul trecut catre Kasolvenzia, datorii ale clientiolor in valoare de 35 milioane de dolari cu 3 milioane de dolari.
    Daca tu numesti asta asigurare atunci asta este.
    Acuma , ca sa functioneze acest sistem ar trebui ca Digi sa aiba scris in contractul cu clientul, in mod clar ca:
    "valoarea penalizarililor poate depasi valoarea datorata."
    Daca asta nu este scris explicit in contract atunci nimeni nu va achizitiona datoriile de la Digi pentru ca legal nu mai poate recupera de la client, pe baza unor negocieri, nici macar valoarea datorata de acesta.
    Te rog sa-mi spui si mie ce companie a fost atat de tampita sa-l asigure pe Digi pentru neplata din partea clientilor ca sa stim si noi cine da faliment peste 2 ani?

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

la un abonament de 4,64 euro cu tva inclus, or sa zboare catre rtc cam un sfert din abonatii digi din romania, mai ales ca sunt deja abonati la telefonie....
    sa nu uitam ca la digi abonamentul cu tva cu tot este 7 euro...

de diferenta romanul va bea o vodca sau 2 beri....ca asta ii este mentalitatea....

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: OFF-TOPIC Pentru anumiti tantalai :)

Quote Originally Posted by Fanta
    De ce ?
    Iar risc să-ţi stric ziua dar o anumită parte dintre "consumatorii" DTH văd 7.000 mai mare decât 650.000 şi poate chiar mai mare decât 1.000.000. Şi asta nu întâmplător. O anumită categorie dintre "consumatori" caută calitatea. E drept, sunt o minoritate pentru că România este ceea ce e şi nu trebuie să căutam explicaţii pentru asta în câteva cuvinte. Trebuie să admiţi (măcar din fair-play) că jumătate dintre clienţii "celui mai mare operator din SE Europei" sunt pleşcari şi în mare parte aceleaşi persone înscrise pe lista neagră a datornicilor la Altex şi alte reţele asemenea. Că Digi o să-şi vadă banii înapoi, nu e problema noastră. Prin vindere, asimilare sau alte procedee.
    Una dintre demonstraţiile elementare ale marketingului este că 25% dintre clienţi aduc 75% din profit...

P.S. Ai fi mult mai simpatic dacă ai admite că Digi se referă unui anumit public şi nu celor care îţi frecventeză forum-ul. Şi eu sunt distribuitor al unui DTH românesc dar sunt şi cel care îi critică (de fapt sunt picioare în gură ) cel mai des...

ss/indescifrabil

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Fanta citeste EVZ de azi si o sa vezi numarul "real" de abonati la digi si focus.
    Culmea ,tocmai aia care anuntau in ultimul timp cresteri spectaculoase.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Numarul de abonati variaza in functie de cine comanda articolul Cei care publica aceste articole au tangenta cu subiectul, asa cum am eu cu pilotatul de avioane

P.S.: Apropo, EVZ nu e ziarul ala in care gainile faceau pui vii

aleksutz
    Guest

Quote Originally Posted by gymi
    @Fanta citeste EVZ de azi si o sa vezi numarul "real" de abonati la digi si focus.
    Culmea ,tocmai aia care anuntau in ultimul timp cresteri spectaculoase.
    Acum vreo 10 zile DIGI avea peste 670.000 abonati. Pe mine ma mira la fel ca pe tine cand vad cifre aruncate fara absolut nici o verificare in presa. Dar asta e presa romana. Cum sa o mai crezi cand citesc in LIbertatea ca trupa IIO a venit pt prima data in RO, eu fiind la alte doua concerte ale trupei respective tot in RO.

P.S. La numarul de activari pe zi al DIGI , acest operator se apropie de 700.000 abonati. Sa vedem daca ramane cu atat acum cand s-a lansat DOLCE.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

In EVZ scrie ca Focus are 23.000 de abonati .... Deci clar , beton articolul , poate l-a scris cel care zicea ca gainile nasc pui vii .

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ca de obicei adevarul e undeva pe la mijloc.
    Eu unul nu cred ca digi are 650.000 de abonati si nici ca focus are 50.000.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

focus are pe bune 23 000 de abonati, dar cred ca unii dintre noi ne comportam ca niste copiii mici care se lauda ca jucaria lui e mai mare
    Digi e numarul 1 in Romania asta e clar, restul atat despre Digi si alti operatori sunt povesti fara rost. Plus ca acest forum este un fel de reclama mascata Digi.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Indiferent daca doriti sa credeti sau nu numarul de abonati disponibil pe www.rdi-dth.com este real.Eu nu iau aceste informatii de la purtatorii de cuvant al DTH-urilor ci direct de la persoane ce lucreaza in sistem.

intervi pe acel forum si sa explici tuturor care este situatia
    Nu o sa-l vezi niciodata pe Fanta ca scrie pe alt forum.

Fanta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)