Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Misterul DIGI INFO

Am inteles ca DDTV, OTV, Pratech TV, exista in grila Digi din anumite considerente financiare. Dar acest Digi Info ce rost are ? Poate cineva sa-mi raspunda ? Ca eu tot ma intreb si nu gasesc nici un raspuns...Sa nu-mi ziceti ca pt reclama, ca nu tine, eventual pt antireclama, la cum arata...Pai ganditi-va ca unu care are Focus si vrea sa treaca la Digi (sa zicem) si se uita pe acest canal, ce impresie isi face despre acest DTH ? Daca tot nu pot face o prezentare klumea, macar ar putea folosi banda alocata acestuia, pt introducerea unui program adevarat, sau cel putin pt cresterea calitatii pe canalele existente Pacat, dar de fapt nu ma mai mira nimic la DIGI...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

La capitolul canal propriu si website , Digi Tv sta destul de prost.Pana la urma interesel lor e ca potentialii clienti sa vada pretul si grila de programe.

Daca ne gandim mai bine , Boom TV are canal propriu si site de nota 10 dar abia se taraie cu cateva mii de abonati

Ideea e ca intr-adevar pentru imaginea unui DTH e bine sa ai canalul propriu Boom si websitul lor dar pentru o afacere adevarata e bine sa ai echipa manageriala a lui Digi TV.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Pai atunci hai sa le dam o idee de afaceri. Luam de la Boom canalul propriu si site-ul precum si canalele proprii (care asa prafuite cum sunt sunt mai bune decat stifturile de Pratech si restul de umpluturi de la Digi), luam echipa manageriala de la Digi (mai ales pe aia de la marketing), dam restul afara de la ambii provideri (pastram ceva de pe la tehnic ca sa fie echipamentele functionale) si facem un singur provider cu numele Digiboom. Ca tot se poarta unificarile prin Uniunea Europeana (vezi cazul recent al Frantei sau cel mai vechi al Spaniei). Si avem si noi un pachet care sa merite hackuit...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mardan
    Pai atunci hai sa le dam o idee de afaceri. Luam de la Boom canalul propriu si site-ul precum si canalele proprii (care asa prafuite cum sunt sunt mai bune decat stifturile de Pratech si restul de umpluturi de la Digi), luam echipa manageriala de la Digi (mai ales pe aia de la marketing), dam restul afara de la ambii provideri (pastram ceva de pe la tehnic ca sa fie echipamentele functionale) si facem un singur provider cu numele Digiboom. Ca tot se poarta unificarile prin Uniunea Europeana (vezi cazul recent al Frantei sau cel mai vechi al Spaniei). Si avem si noi un pachet care sa merite hackuit...
    Daca tot veni vorba, un strop de adevar este in ceea ce ai scris tu mai sus... A fost ceva, dar...nu a fost sa fie... Lumea telecomunicatiilor este mica si oamenii migreaza
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Numai sa nu fie o migrare ca a persoanei de la Boom la Dolce. Asa a ajuns un semirebut ca receiverul ala sa fie utilizat la 2 operatori din aceeasi tara (ca sa nu mai vorbim de identitatea vizuala extrem de apropiata la cei 2 provideri)...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mardan
    Numai sa nu fie o migrare ca a persoanei de la Boom la Dolce. Asa a ajuns un semirebut ca receiverul ala sa fie utilizat la 2 operatori din aceeasi tara (ca sa nu mai vorbim de identitatea vizuala extrem de apropiata la cei 2 provideri)...
    Nu era vorba de acea persoana...
    In mare, pachetele si configurarea lor, canale proprii si PPV au fost propuse RCS-ului + alte cateva chestii(plan de afaceri si dezvoltare a DTH) de catre cineva care a ajuns...
    Salut Prieteni!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    La capitolul canal propriu si website , Digi Tv sta destul de prost.Pana la urma interesel lor e ca potentialii clienti sa vada pretul si grila de programe.

Daca ne gandim mai bine , Boom TV are canal propriu si site de nota 10 dar abia se taraie cu cateva mii de abonati

Ideea e ca intr-adevar pentru imaginea unui DTH e bine sa ai canalul propriu Boom si websitul lor dar pentru o afacere adevarata e bine sa ai echipa manageriala a lui Digi TV.

Fanta
    dece trebuie de fiecare data cand cineva spune " digiTV e praf la capitolu x" sa vina cineva sa spuna " da dar ailalti ia uite ce au". Nu e corect! ca abonat al unui dth vrei sa iti mearga, sa nu ai probleme cu infouri sau altele....

deci haide-ti sa ne uitam in curtea fiecaruia. Mai buna e solutia nu comparatia. Parerea mea!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

De vreo saptamana buna, nici macar oferta DIGI nu mai e disponibila pe DigiInfo. In schimb avem fond negru sau albastru, cand-cum...Dezolant, pt cel mai mare operator din SE Europei !

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

DIGI dezINFO nu a fost niciodata un canal de informare.De cand il stiu eu avea informatii de circa un an vechime si acelea scrise gresit de catre vreun meserias analfabet din dotare.Nu as putea intelege niciodata cum un DTH cu pretentii de (cel mai mare) nu e in stare sa rezolve o problema atat de simpla .Aici dupa mine e vorba de indolenta si prostie.Cred ca acei care nu se ocupa absolut deloc de imaginea lor isi arata de fapt adevarata valoare adica nonvaloare.La capitolul imagine Digi a fost si ramane o piticanie.

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    telecomanda de digi are posibilitatea de mutare a canalelor...
    ca atare digi info la mine se afla pe canalul 73 - cred ca in locul cnn...
    daca deranjeaza de ce nu-l mutati sa nu dati peste el....?
    Era vorba despre potentiali noi clienti care nu se pot documenta din alta parte decit de pe tv intelegi,de exemplu un roman aflat afara care are un pachet dth oricare si vrea sa-l schimbe cu digi ce poate el sa inteleaga din programul ala digi info?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariuss View Post
    Era vorba despre potentiali noi clienti care nu se pot documenta din alta parte decit de pe tv intelegi,de exemplu un roman aflat afara care are un pachet dth oricare si vrea sa-l schimbe cu digi ce poate el sa inteleaga din programul ala digi info?
    Mai poti scoate prostii?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

[QUOTE=spaniolul;258472]Mmmmmmmm da,ce spune rpintea spune bine,dar daca tot se adreseaza unei mase subzistente ,nu zic ca asa ar fi toti abonatii digi dar marea majoritate sunt persoane cu venituri mici si foarte mici
    Nu mai exagerati cu clientii Digi ca nu e chiar asa , ma simt jignit eu ca medic si toate cunostintele mele (de la primar la avocat , de la arhitect la preot si toti care au pe aici Digi) si asta pentru ca digi nu ofera numai cel mai ieftin abonament ci si cea mai completa grila (la un pret bun) si nu e nici MAREA MAJORITATE ! pentru ca daca din limuzina vedeti un Digi pe un bordei nu inseamna ca acolo sta neaparat un prost ce-si plange de mila , ci poate fi un intelectual ce nu mai are loc la masa demnitatii din cauza unor borfasi ce l-au indepartat de la portie si acum il privesc cu scarba dupa termopane si jaluzele verticale . Asta e Romania europeana , dar cel mai grav e ca sunt prea multi ! orbi ! care nu vad partea asta ( aviz bagatorilor in seama ) . Poate sunt eu de la tara si nu judec pe placul unora dar asta-i realitatea ce multi n-o vad .Numai bine.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Uite un post care merita un punct la reputatie .

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

[QUOTE=johnny-m;280335]
    Quote Originally Posted by spaniolul View Post
    Mmmmmmmm da,ce spune rpintea spune bine,dar daca tot se adreseaza unei mase subzistente ,nu zic ca asa ar fi toti abonatii digi dar marea majoritate sunt persoane cu venituri mici si foarte mici
    Nu mai exagerati cu clientii Digi ca nu e chiar asa , ma simt jignit eu ca medic si toate cunostintele mele (de la primar la avocat , de la arhitect la preot si toti care au pe aici Digi) si asta pentru ca digi nu ofera numai cel mai ieftin abonament ci si cea mai completa grila (la un pret bun) si nu e nici MAREA MAJORITATE ! pentru ca daca din limuzina vedeti un Digi pe un bordei nu inseamna ca acolo sta neaparat un prost ce-si plange de mila , ci poate fi un intelectual ce nu mai are loc la masa demnitatii din cauza unor borfasi ce l-au indepartat de la portie si acum il privesc cu scarba dupa termopane si jaluzele verticale . Asta e Romania europeana , dar cel mai grav e ca sunt prea multi ! orbi ! care nu vad partea asta ( aviz bagatorilor in seama ) . Poate sunt eu de la tara si nu judec pe placul unora dar asta-i realitatea ce multi n-o vad .Numai bine.
    RESPECT.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    telecomanda de digi are posibilitatea de mutare a canalelor...
    ca atare digi info la mine se afla pe canalul 73 - cred ca in locul cnn...
    daca deranjeaza de ce nu-l mutati sa nu dati peste el....?
    Si are si posibilitatea de stergere...Dar, era vorba mai mult de reputatia acestui "megaoperator", mi se pare rusinos sa ai un asemena canal de prezentare.... Normal ca si la mine in lista e ultimul...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)