Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
    Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default NESIMTIREA MAX Viasat history fara subtitrare

De citeva zile documentarele de pe Viasat History nu au subtitrare iar cind au se vede desincronizata. Eu desi stiu engleza destul de bine nu cunosc anumiti termeni stiintifici sau istorici iar copii mei sint incepatori deabia invata aceasta limba la scoala, acest post este interesant dar daca nu are subtitrare...... Degeaba mi-am pus max evolution, MAX ca de obicei a invelit in staniol un rahat lokum. Rusine Max, acusi ramii si fara mine, Dolce tv DEABIA ASTEAPTA CLIENTI. V-am crezut seriosi dar vad ca va bateti joc. Nu e prima data cind va semnalez ca aveti probleme cu subtitrarea la viasat history.

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

E valabil si pentru Explorer. Asa a fost tot weekendul. Am crezut ca sarbatoresc ceva si de aceea nu observa. Dar ei o tin intr-o sarbatoare continua, pana cand se satura lumea si pleaca. E valabil si pentru mine. M-am cam saturat. Ajunge. Am tot sperat. Dar pe banii mei ...

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

La serviciul de relaţii cu clienţii ce au spus?

ss/indescifrabil

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default incredibil!!

Am sunat de 2 ori la serv clienti:
    1-un domn mi-a spus ca, avand receiver strong 4404 va trebui sa fac un update la acesta ( am ultima vesiune de soft, 1.06 ) pentru ca peste o saptamana nu voi avea subtitrare nici la TV1000.) ! - ma indoiesc sa fie adevarat… ) Totusi, de ce nune anunta pe noi, dobitocii care platim abonamenul pe maxinfo...) Interesant, dar de necrezut.
    2- o tipa ( blonda cred eu ) mi a multumit observatia facuta si mi-a promis ca se va remedia situatiua ( de o saptamana se tot remediaza. ). Am intrebat-o daca vor mai diversifica grila de programe cu un eventual tp4, avand in vedere oferta tentata dolce tv. Da, vor fi programe multe, mi-a raspuns blonda. Si cand? -intrebasem. In viitor-zicea ea.

Sunt amatori, habar n-au ce inseamna un serviciu profesionist de clienti. m-am enervat rau, eu care am achitat in avans pana in august pachetul baza+hbomaxpack+evolution....dar ma gandesc serios sa ma duc la dolce sau focus sat.

SUNATI si voi, sunt curios ce raspunsuri veti primi. In orice caz, e contra bunului simt....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

La receptoarele Opentel se poate face upgrade de pe Hotbird pe 12476H,27500,3/4. Cu soft 01.30 si bootloader 01.03 (01.56.01.03 pentru Opentel 3000 si 01.59.01.03 pentru Opentel 4000) merge subtitrarea pe Viasat. Si pentru Strong 4401 dealerii au varianta noua de soft.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default CUM SE FACE TOTUSI UN UPGRADE LA OPENTEL 4000?

DOMNULE Alexa, explicati mai pe intelesul nostru adica mai amanuntit va rog cum se face un upgrade la opentel 4000.
    Totusi daca prin acest upgrade se vede subtitrarea, de ce nesimtitii de la Max nu ne anunta pe canalul lor de acest lucru? Niste magari, sa ne trimita niste instructiuni, ceva... Magariiiiiiii, asta este magariiiiii.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Voi n-ati aflat inca, ca Max TV e in coma de cateva luni Nu va asteptati sa va mai bage cineva in seama de la ei, pana nu i se face "transplant"

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@Melinter 2000: Meniu, Instalare, Upgrade receptor, Upgrade prin satelit, Selectare satelit (Hotbird sau Astra 19,2), OK, OK dupa ce se gaseste versiunea noua de soft si se asteapta mesajul de scos stecherul din priza. Nu trebuie date alte comenzi in timpul upgrade-ului (dureaza...). In cutiile de Opentel 3000 este aceasta instructiune de upgrade. Probabil nu apare acest mesaj pe Max info pentru a nu se defecta receptoarele care primesc alte comenzi in timpul upgrade-ului; dar abonatul trebuie sa contacteze dealerii. Acestia pot transfera mai rapid pe cablu. Sper ca n-am deranjat pe nimeni cu raspunsul.

@rpintea: Nu trage concluzii pripite... Azi se lanseaza DOLCE si vor avea probleme altii mai mari.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Cum pot face un update de soft la un OPENTEL 4000V? Din meniu nu functioneaza!

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default Bataia de joc continua

Nu merge upgrade din meniu. Pe Hotbird 1-5 nu gaseste canalul de update.
    Abonatii Max trebuiau informati si eventual sa li se trimita instructiuni de upgrade, daca prin upgrade se rezolva problema. Totusi eu cred ca de la ei este problema, nu stiu probabil nu au mai platit subtitrarile. Golania MAX, Tine-o tot asa in curind vei avea abonati cit degetele de la mina

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@melinter 2000: Verificat din nou si merge upgrade de pe HOTBIRD; depinde cat de veche e versiunea din receptor. Ultima gasita pentru Opentel 4000 este 01.59.01.03 si merge subtitrarea pe ambele canale Viasat. De asemenea este soft nou si pentru STRONG 4401 cu care merg subtitrarile pe Viasat. Se poate selecta si bulgara pentru subtitrare! Deocamdata nu stiu cum pot trimite prin mail softul dar ma interesez...

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default Upgrade satelit opentel 4000v

Deci sa inteleg ca intii se instaleaza softul in Opentel (asta cum se face) cu ce cablu, probabil cu mufa r232 la receptor si usb la calculator?
    Deci leg la calculator Receiverul si apoi instalez softul si dupa aceea fac upgrade din receiver? Va rog explicati daca puteti si aveti rabdare de ce avem nevoie pentru instalarea softului, cum i-l instalam si apoi o sa incerc sa fac upgrade. Cred ca bootsoftul meu e cam vechi.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Upgrade-ul se face direct de pe satelit dar solutia mai buna si mai rapida este din calculator; nu stiu acum cum sa trimit softul si chiar si lista de programe. Fac probele aici si sper ca maine va pot trimite. Regret ca nu am solutia la cheie dar n-am avut nevoie.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea
    Voi n-ati aflat inca, ca Max TV e in coma de cateva luni Nu va asteptati sa va mai bage cineva in seama de la ei, pana nu i se face "transplant"
    Nu ai dreptate: azi, de Sf. Andrei, Max a invitat la o petrecere la munte pe principalii sai instalatori. Sunt multumiti de evolutia numarului de clienti.
    In functie de evenimente, o sa va tin la curent cu noutatile care se vor discuta la acest party
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pentru upgrade la Opentel ODS4000V la adresa http://rapidshare.com/files/5647529/...4000V.rar.html se gasesc: loader, firmware si lista de programe pentru Sirius (DiseqC 1), Hotbird (DiseqC 2) si Eutelsat W2 (DiseqC 3).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)