Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ZVON -> DTH nr 6

TVR ar urma ca de anul viitor sa lanseze propriul pachet pe 16 EST codat in viaccess 2.6
    Pachetul al cuprinde :
    TVR 1
    TVR 2
    TVR Cultural
    TVR International (free)
    TVR News
    TVR Sport
    TVR Arhiva
    TVR Film (exclusiv filme romanesti)
    plus inca alte doua canale tematice ce sunt in lucru.

Se vor distribui doar cartele viaccess si se doreste ca cei ce fac dovata ca platesc abonamentul radio-tv vor primi subscriptie gratuita pentru primele 3 canele din oferta.
    In opinia mea va fi o varianta de distributie similara cu cea de la ORF.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

La ca politica are tvr ar trebui sa dea cartelele la preturi modice tinand cont de faptul ca a obligat poporul sa le plateasaca atata timp jafurile de programe.
    Personal nu urmaresc decat cate un meci la 100 de ani si teleenciclopedia pe timpul iernii.

2hacku
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Interesanta ideea cu TVR Sport. Poate Formula 1, NBA si Liga 1...?

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

daaaa, foarte interesanta....
    adica noi le dam banii ca, deh, e televiziune nationala, aia se duc sa filmeze la cucuietzii din deal, si dupa aia ne baga pe gat cartelutze pe care tot noi le platim subscriptia....sa vedem ce? reluari peste reluari la vreo (maxim) 200 de filme romanesti interesante (fara partidu-ceausescu-romania), ceva sport de kkt, si niste news dictate de (50 de ani) aia de la guvernare....

2hacku
    Guest

Interesant in sensul ca TVR Sport ar putea fi preluat si de operatorii DTH si firmele de cablu.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Buna initiativa a TVR-ului,pt sport,arhiva,film(romanesti ii i-a fata lui b1 tv care este un post slab),poate si la cablu o sa vedem sau dth din canalele tematice care urmeaza sa apara!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu cred ca este DTH cu numarul 6 ci mai degraba idea de a transmite un pachet de programe ale TVR-lui avand si programe tematice.

Cred ca au tras cu ochiul la RAI , ORF sau Czech Link. Acesta din urma vinde cartele care se gasesc la toate chioscurile pentru o suma relativ mica si care se plateste doar o singura data avand in vedere ca populatia plateste oricum abonament radio-Tv lunar ca si la noi. Singura condite : se vinde o singura cartele de persoana , este inregistrata persoana care a cumparat care trebuie sa aiba domiciliul in Cehia.
    Televiziunea nationala din Cehia ( evident si ministerul de resort ) a/au optat pentru aceasta varianta din 2 motive :
    -posibilitatea ca orice cetatean sa poata receptiona in conditii optime chiar si in zone in care receptia terestra este dificila
    -asigurarea suportului pentru transmia DVB-T la nivel national
    Si ca lucrurile sa fie asa cum trebuie ( pentru ca Cehia nu e Romania ) au introdus Prima si Nova ( echivalentele Pro Tv si Antena 1 de la noi ) in acelasi pachet.
    Asa incat cine doreste sa vizioneze in instalatii individuale sau colective poate avea acces foarte usor la aceste programe iar cine are banii necesari si doreste platforma DTH se aboneaza la UPC Direct. Nu intamplator folosesc aceiasi codare Cryptoworks.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

EXCLUSIV PENTRU RDI :
    Programele regionale TVR urmeaza sa fie lansate in acest pachet !

In conducerea TVR s-a lasat cu amenintari ! "De unde stiu aia de pe net ce vrem noi sa facem"
    Nenea de la conducerea TVR ... eu am prieteni !

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

S-a cam adeverit in parte ceea ce in noiembrie era TOP SECRET in TVR

http://www.rdi-board.com/showthread....640#post286640

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eutelsat W2, 16°E- TVR 1 (Romania) broadcasts in DVB-S Viaccess 2.6 on 11471.00MHz, pol.V SR:29950 FEC:3/4 SID:1 PID:510/500 Romanian.
    - TVR 2 (Romania) broadcasts in DVB-S Viaccess 2.6 on 11471.00MHz, pol.V SR:29950 FEC:3/4 SID:2 PID:610/600 Romanian.
    - A new channel has started in DVB-S Viaccess 2.6: TVR Cluj (Romania) on 11471.00MHz, pol.V SR:29950 FEC:3/4 SID:3 PID:710/700 Romanian.
    - A new channel has started in DVB-S Viaccess 2.6: TVR Craiova (Romania) on 11471.00MHz, pol.V SR:29950 FEC:3/4 SID:4 PID:810/800 Romanian.
    - A new channel has started in DVB-S Viaccess 2.6: TVR Iasi (Romania) on 11471.00MHz, pol.V SR:29950 FEC:3/4 SID:5 PID:910/900 Romanian.
    - A new channel has started in DVB-S Viaccess 2.6: TVR Timisoara (Romania) on 11471.00MHz, pol.V SR:29950 FEC:3/4 SID:12 PID:1010/1000 Romanian.
    - TVR Cultural (Romania) is now transmitted Free To Air (11471.00MHz, pol.V SR:29950 FEC:3/4 SID:11 PID:410/400 Romanian

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

ieri erau numai tvr 2 pe toate regionalele

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

TVR Cluj , etc , = TVR2 Cluj , adica TVR2 + 2-3 ore de program local sau
    TVR Cluj = 2 ore local , + restul preluare TVR2

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Mda! dupa ani de zile in care rasuflam cu naduf ca TVR e codat in PowerVu.........si nu aveam nici o alternativa la acest sistem Infailibil.......acu cu atatea DTH-uri pe cap...se gandira si ei sa faca un pas spre amaratii de platitori de abonamente......cam tarziu domnilor de la TVR.(
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

vor fi 5 regionale de tvr 2 pt.a fi mai usor pt cablisti distributia in retea.urmeaza cele doua canale proprii.cartelele se vor da si la persoane fizice contra unei taxe unice per cartela.nu va fi abonament lunar decat cel platit la electrica.daca studiati si oferta de canale libere de pe w2 poate fi destul de atractiv.
    boy2good

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Ma asteptam ca al 6 -lea dth romanesc sa fie unul cu adevarat pe care sa nu-ti fie rusine sa-l numesti dth,unul de calitate poate chiar HD... OOOOOOOOOOOOOOOOO... m-am dus prea departe de abia au scos ei sky-ul HDTV...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)