Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14

Thread: Exclusivitate !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Exclusivitate !

Digi Tv va lansa in luna februarie/martie primul receiver HD din oferta DTH autohtona !

Este vorba de un receiver dual tuner fabricat de producatorul numarul 1 de receivere HD,dual tuner si PVR din lume.

Mai multe informatii in cateva ore !

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

sa vedem Humax sau Pace? Parca parca Pace era considerat rec nr.1 in HD sau ma insel?

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu vreau sa intru in dezbateri pro sau contra unui anumit DTH, m-am ferit de asta pana acum, dar totusi nu pot sa ma abtin: Softul va fi pregatit tot de "meseriasii" care s-au ocupat si pana acum de acest lucru? Ar fi pacat de o scula Number One ...

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

- deleted by satwien -

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Deci sa vedem Humax Pace sau Philips
    humax e mai bun de cat Pace(experienta propie) philips se bazeaza tot pe pace.

Eu as prefera humax dar cu siguranta ca vine:

Satellite HD PVR
    The TDS850 comes with H.264 decoding and triple tuners, as well as Dolby Digital Plus for the ultimate HD experience. Dual DVB-S2 tuners enable the user to watch one channel while recording another or record two channels while watching stored content. The third tuner is DVB-S compliant to enable a dedicated push-VOD service and enhanced electronic programming guide (EPG).

The TDS850 has recently been selected by Digiturk to launch its HD service in Turkey next year. The TDS850IDI comes with in-built ****** conditional access and OpenTV middleware.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: Exclusivitate !

Quote Originally Posted by Fanta
    Digi Tv va lansa in luna februarie/martie primul receiver HD din oferta DTH autohtona !

Este vorba de un receiver dual tuner fabricat de producatorul numarul 1 de receivere HD,dual tuner si PVR din lume.

Fanta
    RDI Team
    asta e o gluma buna , nu-i asa? eu nu stiu cum vorbesti in numele lui jiji tv de hdtv cu tot ceea ce inseamna acest lucru din pct de vedere tehnic....cand jiji tv au canale care au sonorul mono , au epg defazat, au mesaje de eroare pe o imagine cu rezoluite joasa si se vorbeste de hdtv care este mpeg 4 la rezolutii de 1920x si sunet AC3....
    chiar ca este o gluma buna....de fiecare data cand citesc rad ....ha ha ha ha .....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by daniel1976
    asta e o gluma buna , nu-i asa? eu nu stiu cum vorbesti in numele lui jiji tv de hdtv cu tot ceea ce inseamna acest lucru din pct de vedere tehnic....cand jiji tv au canale care au sonorul mono , au epg defazat, au mesaje de eroare pe o imagine cu rezoluite joasa si se vorbeste de hdtv care este mpeg 4 la rezolutii de 1920x si sunet AC3....
    chiar ca este o gluma buna....de fiecare data cand citesc rad ....ha ha ha ha .....
    Daca iti arat o poza cu receiverul HD ce se afla in teste la Digi Tv ce-ai mai spune ? E bine sa-ti cenzurezi anumite rautati , mai ales ca eu nu am vorbit niciodata in numele unui provider si topicurile mele se doresc a fi pur informative.
    As putea foarte bine sa tin aceste info pentru mine...crezi ca in urma acestor topicuri vinde RCS sau Mirosat mai multe receivere ?

Razi sau nu cele scrise de mine se vor adeveri in curand.Miscariile lui Digi poate nu plac celor de pe board dar sunt super gandite si astfel se explica succesul deplin al acestui operator.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

..........Miscariile lui Digi poate nu plac celor de pe board dar sunt super gandite si astfel se explica succesul deplin al acestui operator.

Fanta
    Or fi gandite pentru romanii din afara tarii unde semnalul e mai bun, pentru noi ăştia băştinaşi a gândit-o ku kuru....apropos a ajuns al 2-lea lnb în casierie la Forum2000? Când mai treci pe acolo interesează-te pt mine.

Mulţumesc.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Fanta
    RDI Team
    O.K. O veste super pt pasionatii de HD.Daca nu e secretul foarte mare, cam ce programe ar trebui sa ne delecteze okiu' in high definition?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Fanta
    RDI Team
    Au probleme cu clientii vechi?
    Nu stiu cum sa-i mai amageasca cu promisiuni despre cat de fericiti vor fi in viitor?
    Domnilor, nu reziliati contractele, nu va lasati amagiti de oferta inselatoare a concurentei, va asteapta o mare surpriza!Dupa cum v-am obisnuit!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Au probleme cu clientii vechi?
    Nu stiu cum sa-i mai amageasca cu promisiuni despre cat de fericiti vor fi in viitor?
    Domnilor, nu reziliati contractele, nu va lasati amagiti de oferta inselatoare a concurentei, va asteapta o mare surpriza!Dupa cum v-am obisnuit![/quote]
    Si eu cred ca acum incep cu fel de fel de promisiuni,doar o sa ramina vechi clienti mai departe.Multi au abo pina in decembrie cum de fapt am si eu 2 abo.Dar pe mine nu o sa ma mai convinga ,am asteptat acest reciver de un an si au fost numai promisiuni. Mai multe nu vreau sa comentez ,nu pot sa spun decit ca sunt total dezamagit de digi
    dani29

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@ Fanta.
    Intrebare: ce sa se inteleaga prin HD :Hard Disk sau High Definition?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

HD=High Definition

DM500S Offset Al 1.4m LNB Invacom 0.3dB + 1 X DIGI TV + 2 x DOLCE

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu cred ca o sa inceapa sa emita TVS-urile in HD. De fapt asta e motivul pentru care au fost introduse in grila si noi nu intelegeam de ce.
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)