Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default SIGLA DOLCE TV????

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

E posibil desi pe receivere avem doua logo-uri cu Dolce TV.
    Azi voi avea o intalnire cu persoana de legatura din RTC si sper sa va aduc ca si pana acum informatii in premiera si exclusivitate.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Deja pe TV a aparut o reclama de teassing cu Dolce , ceva mai subtil , data lansarii pe 29 nov.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Si apropo cei 12000 de abonati din prima nu cumva sunt de la BOOM care folosesc aceeasi norma de codare si aceleasi receptoare (prin absorbtie)

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu , Bo , are doar 8.000 , si nu sunt aceia .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Azi voi avea o intalnire cu persoana de legatura din RTC si sper sa va aduc ca si pana acum informatii in premiera si exclusivitate.

Fanta
    Atunci confirma barfa asta:
    Dolce nu se vinde decat la persoane fizice si nu se dau mai mult de 2receivere/abonament.Pe al doilea nu ai acces la toate canalele la care ai acces pe primul.
    Dar daca e adevarat ai pierdut exclusivitatea!

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din pacate omul meu nu-i in tara Mai multe informatii o sa am la sfarsitul acestei saptamani !

@salento
    Abia astept sa iasa pe piata Dolce sa vad ce preturi o sa aiba la receiverele Coship Ceva imi spune ca nu or sa coste 399 RON

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

"din pacate omul meu nu e in tara "
    SCUZA-MA asta-i abureala de 2 lei ... nu le zici nimic pentru ca nu sti si pentru ca nu stiu nici angajati mare lucru ei vor fi informati vineri 24 despre strategie si atunci vei afla si tu de la vre-o unu care are gura sparta ... sunt doar cateva presoane care le poti numara pe degete care stiu mai multe nici intr-un caz tu FANTA .... repet nu sti mai multe decat un angajat obisnuit si te astepti ca vineri sa ti se zica mai mult cand are loc intrunirea ... NU TE SUPARA asta e realitatea.

SALENTO - se va da si la persoane juridice .. va fi multiwiev dar nu se stie in prima faza exact ... la unii clienti privilegiati si confidential va fii o alta politica multiewiev....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

21mediastudio ciocul mic. Fanta este un membru respectat, un conducator demn de RDI si nivelul forumului (ai vazut cate vizitatori au fost intr-un timp extrem de scurt, realizezi tu popularitatea acestui forum? risc sa zic ca se afla in top10 daca nu in top5 cele mai vizitatate forum din Europa, forumuri care se ocupa cu "sateliti"). Fanta a demonstrat de mai multe ori ca are informatii reale cu mult inaintea de comunicate oficiale si dezvaluiri oficiale. Iar tu vii cu 27 de postari pe forum (un adevarat "newbie") si faci acuzatii. Daca nu stii realitatea forumului mai bine taci din gura decat sa te faci de ras ...

PS: nu vreau sa te supar, si nu vreau certuri insa asta este prea de tot ... iar daca te crezi mare si stii informatii reale, mai bine arata ca stii ceva si ai informatii decat se te dai mare si beton

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

MrMxyzptlk ... NU AM SA INTRU IN POLEMICA .. vad ca iti plrea place sa citesti doar printre randuri
    1. in momentul cand dadeam informatii despre Romtelecom ... pe alte forumuri... toata lumea dormea .... canale, pret, si multe altele erau deja anuntate pe alte forumuri cu mult inainte sa se trezeasca cineva sa imi dea lectii... cand ti-am zis ca sunt maxim 10 persoane care stiu exact ceea ce se intampla la Romtelecom credema ca stiu ce zic ... trec peste faza cu ciocu mic pentru ca asta e lipsa de respect ...
    2. Sefu Mare .... asa zicea FANTA ... GRESIT Seful Mare habar nu are ce se intampla din punct de vedere tehnic... iar ceea ce stia el era de la un trepadus angajat la romtelecom.
    3. fazele astea cu psihologie inversa sunt pentru cei de 16-25 de ani nu pentru mine ... vrei informatii reale bomba ?! .... pot sa zic doar atat :HABAR NU AVETI CAT DE TARE O SA PICE UNELE DTH-URI SI CAT DE RAU O SA SE LOVEASCA IN DOS ....

... ca sa ai multiwiev pe 2 sau 3 televizoare la 3.5 - 8 Euroi nu cred ca ai visat si nici nu o sa .... ca sa ai canale care nu au avut drept de transmisie la noi gen Dis.... sau mai bine cum ai spus tu am sa fac CIOCU MIC ... lasa sa te informeze DOMNUL FANTA

of of .....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pe mine ma intereseaza cand primesc cartela sa fac neste teste pe DM. Pentru ca viitorul suna bine. Nu ca la Romteleton.

PS. La seriozitatea care-i recomanda pe greci ma astept sa faca 100.000 de abonati in primii zece ani de functionare.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

21mediastudio , nu cred ca trebuie sa privesti atat de sus pe cei care au mai putine informatii , si trebuie sa te gandesti : daca altii stiu mai multe decat tine dar nu spun ?

Gura bate ... filmul ... cateodata .

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Hmm... foarte interesant: daca multiview de 2 costa 3.5 euro, probabil pachetul de baza va costa 2-2.5; corect? Daca e-asa, inseamna ca baza poate contine doar content gratis; avand in vedere ca receptorul va fi si el gratis, recuperarea acestuia va trebui sa se faca din abonamentul de voce (fiindca din cei 2 euro - nici o sansa).
    Dar in cazul asta daca aduni, iese bine doar in zonele Astral si la tara. In felul asta daca joci FOARTE bine, probabil poti sa iesi pe operational la 0. CAPEX-ul tocat pentru cineva ca RTLC e "=0" oricum...
    Sounds like a business case.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    21mediastudio ciocul mic. Fanta este un membru respectat, un conducator demn de RDI si nivelul forumului (ai vazut cate vizitatori au fost intr-un timp extrem de scurt, realizezi tu popularitatea acestui forum? risc sa zic ca se afla in top10 daca nu in top5 cele mai vizitatate forum din Europa, forumuri care se ocupa cu "sateliti"). Fanta a demonstrat de mai multe ori ca are informatii reale cu mult inaintea de comunicate oficiale si dezvaluiri oficiale. Iar tu vii cu 27 de postari pe forum (un adevarat "newbie") si faci acuzatii. Daca nu stii realitatea forumului mai bine taci din gura decat sa te faci de ras ...

PS: nu vreau sa te supar, si nu vreau certuri insa asta este prea de tot ... iar daca te crezi mare si stii informatii reale, mai bine arata ca stii ceva si ai informatii decat se te dai mare si beton
    Nu cred ca numarul de posturi pe un forum sau cat de respectat este un utilizator intr-un spatiu virtual conteaza prea mult. Cred ca acest post al tau e cam tendentios fata de Fanta, chiar daca tu vrei sa arati atasamentul tau fata de el. Prietenii stiu de ce.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by 21mediastudio
    MrMxyzptlk ... NU AM SA INTRU IN POLEMICA .. vad ca iti plrea place sa citesti doar printre randuri
    1. in momentul cand dadeam informatii despre Romtelecom ... pe alte forumuri... toata lumea dormea .... canale, pret, si multe altele erau deja anuntate pe alte forumuri cu mult inainte sa se trezeasca cineva sa imi dea lectii... cand ti-am zis ca sunt maxim 10 persoane care stiu exact ceea ce se intampla la Romtelecom credema ca stiu ce zic ... trec peste faza cu ciocu mic pentru ca asta e lipsa de respect ...
    2. Sefu Mare .... asa zicea FANTA ... GRESIT Seful Mare habar nu are ce se intampla din punct de vedere tehnic... iar ceea ce stia el era de la un trepadus angajat la romtelecom.
    3. fazele astea cu psihologie inversa sunt pentru cei de 16-25 de ani nu pentru mine ... vrei informatii reale bomba ?! .... pot sa zic doar atat :HABAR NU AVETI CAT DE TARE O SA PICE UNELE DTH-URI SI CAT DE RAU O SA SE LOVEASCA IN DOS ....

... ca sa ai multiwiev pe 2 sau 3 televizoare la 3.5 - 8 Euroi nu cred ca ai visat si nici nu o sa .... ca sa ai canale care nu au avut drept de transmisie la noi gen Dis.... sau mai bine cum ai spus tu am sa fac CIOCU MIC ... lasa sa te informeze DOMNUL FANTA

of of .....
    Nu cumva zici de canale tematice noi,dar exclusive?
    Canale pt PPV ,RADIOURI BUNE SI CANALE PROPRII(daca o sa aiba!)
    Cine are adsl si telefon o sa aiba reducere(sau gratis baza ) sau e altceva sau ma insel eu?
    Altceva...,asteptam informatii!
    O ZI BUNA TUTUROR!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)