Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Focus SAT

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Focus SAT

Mai sunt 5 zile pana la lansarea transponderului 2.Din informatiile pe care le am din interiorul Focusului se pare ca e imposibil practic sa se produce aceasta lansare deoarece din punct de vedere fizic echipamentele pentru programele ce urmau sa fie pe acest transponder nu exista.
    Personal imi doresc din tot sufletul sa apara nu unul ci inca trei transpondere noi ale Focusului,posesorii de net si dream stiu de ce
    In cazul in care Focus nu va respecta aceasta data cred ca acest pachet DTH se va compromite definitiv si trebuie sa asteptam pana cand vom avea in sfarsit concurenta serioasa pentru Digi TV.

Pisti

O informatie doar pentru cei ce vad bine : Focus e in faliment si doar o cumparare imediata a pachetului majoritar ii mai poate scoate din belea.
    Singura sansa este sa sprijinim acest pachet cumparand subscriptie oficiala.In alte conditii Focus va deveni in cateva luni doar un proiect ratat.Ar fi pacat.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Focus SAT

@Pisti

Care 5 zile? Mai sunt 3, ca doar n-o sa lucreze de Paste!
    Eu ma abtin sa fac comentarii pana dupa 1 mai, desi si eu sunt mai mult ca sigur ca ceea ce ai spus e din pacate adevarat

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu fiti carcotasi , pt ca si Digi a intarziat cu 2 zile transponderul 3 .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

nu cred ca Focus va respecta data. dar sa asteptam. poate ca da. insa Focus a primit nu de mult o licenta pentru un canal propriu. asta cred ca inseamna ca nu sunt inca pregatiti de faliment. dar concurenta va fii in curand si mai mare ...

oricum daca Focus va falimenta sper ca vor fii cumparati de DigiTV si o sa avem inca doua TP-uri din nimic. si cu o restructurare Digi ar profita numai de aceasta miscare

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

pun si eu o intrebare naiva. daca ar trebui lansat noul transponder pe 1 mai, nu ar trebui sa fie niste teste? ceva, acolo, care sa ne arate ca se misca lucrurile, ca se pregateste ceva?... intreb si eu...
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Nici o sansa sa se lanseze,cel putin asa cred eu.Focus a inceput cu stangul si tot asa continua.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabi
    pun si eu o intrebare naiva. daca ar trebui lansat noul transponder pe 1 mai, nu ar trebui sa fie niste teste? ceva, acolo, care sa ne arate ca se misca lucrurile, ca se pregateste ceva?... intreb si eu...
    Am cautat si eu pe Thor, dar...nu se misca nimic.
    Oricum, asa cum am mai spus, eu mai am rabdare pana la 1 mai...

@*********

Da, dar astia am impresia ca o sa intarzie cateva saptamani, daca nu luni. Asa cum au facut cu primul si singurul lor transponder - 3 luni si ceva!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

TP2 FOCUSSAT: 12226 - teste. Gasit cu conserva Hunday!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

conserva Digi mai spune prostii... ai incercat cu un receptor K lumea? un Dreambox sau ceva?
    Dupa conserva Digi mai gasim TP1 de la Digi si pe 12661 (cel putin a mine asa face si nu am setat nimic special)!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    conserva Digi mai spune prostii... ai incercat cu un receptor K lumea? un Dreambox sau ceva?
    Dupa conserva Digi mai gasim TP1 de la Digi si pe 12661 (cel putin a mine asa face si nu am setat nimic special)!
    O fi spunand si prostii nu zic, dar mai vorbim mai incolo...tine minte: 12226!

E adevarat ca sunt aceleasi programe de pe TP1, dar sa ne amintim cum a lansat DIGI TP3!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

okay eu o sa-l tin minte dar vom vedea si aici pe forum. insa zi-mi te rog de ce nu se vede noua frecventa de 12226 numai decat cu receptorul Digi? Pentru ca cu Dreambox nu se vede? Insa la mine nu se vede nici cu receptorul Digi. Si pe 12246 vad canalele fara nici o problema cu un semnal mai tare dacat Digi... sau acum nu merge tocmai?

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    okay eu o sa-l tin minte dar vom vedea si aici pe forum. insa zi-mi te rog de ce nu se vede noua frecventa de 12226 numai decat cu receptorul Digi? Pentru ca cu Dreambox nu se vede? Insa la mine nu se vede nici cu receptorul Digi. Si pe 12246 vad canalele fara nici o problema cu un semnal mai tare dacat Digi... sau acum nu merge tocmai?
    S-ar putea sa fie si o eroare a conservei, nu zic.

La un moment dat au disparut programele, apoi au aparut iar. Nu stiu ce sa mai zic.....mai asteptam...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ceva concret despre tp 2 Focus...?Lansare amanata iar....Cunoastem prima parte a povestii din dec. trecut&ian curent!Se pare ca se lasa cu...VA URMA"!DIN PACATE pt unii...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@anonimule: ... dupa ce ca vorbesti mult, mai spui shi prostii !

Quote Originally Posted by sorelsobrinos
    Transponderul 2 Focus Sat se afla momentan in teste, fiind disponibil cu urmatoarele coordonate tehnice 11727 MHz, 28Msym/s, V. In curand lista cu programele suplimentare si data cand vor fi disponibile.
    Toate cele 40 de programe vor fi vizionate fara plata suplimentara a abonamentului.
    http://www.focussat.ro/stiri.php?id=10

Focus Sat a primit din partea C.N.A. licenta tv pentru canalul propriu. "Focus Sat tv" va fi disponibil in aproximativ o luna si are o grila de programe extrem de interesanta. Cea mai mare parte a programului va fi transmisa necodat (FTA), programele premium si filmele fiind disponibile exclusiv abonatilor Focus Sat.
    http://www.focussat.ro/stiri.php?id=9
    ... confirm shi eu testele care au inceput pe TP-ul ala !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

din surse oficiale: lansarea in jurul datei de 15 Mai
    No comment

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)