Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 15.11 - Abonati oficiali

Ultimile informatii legate de numarul abonatilor oficiali :

Digi TV 650.000 (13.11) (100%)
    Max TV 54.000 (15.11) (urmeaza sa fie confirmat azi)
    Focus SAT 43.000 (14.11) (100%)
    Boom TV 7000 (14.11) (100%)

Remarcabila cresterea cu Focus SAT , distantarea lui Digi TV , oarecum scaderea lui Max TV si ritmul de crestere extrem de slab a lui Boom.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

deci eu nu inteleg, ai nuntat asa:

- 600.000 in data de 17.10
    - 612.000 in data de 24.10
    - 650.000 in data de 15.11

adica 50.000 de abonati intr-o luna c'mon

se vede la un km ca sint inventate, eu ramin la parerea ca sint inventate de tine, cel putin pina apare vreo confirmare oficiala ceva

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

de mult doresc sa intreb, iata ca intreb acum:

650.000 clienti, cum?
    650.000 activari de la lansare? (cred ca asta este vraianta ...)
    650.000 de clienti platitori (sub platitori inteleg ca au platit deja octombire, sa nu vb. despre noiembrie)?

raman la intrebarea fara raspuns:
    cati clientii sunt la plata la zii sa zicem in luna octombrie? asta ar fii o intrebare mai interesanta.

sau: cati au renuntat la Digi dupa ce au fost activi? la cat este taiat sericiul pentru neplata? deci o cifra nu este intotdeauna indicatoare de ceva. este rlativ ce intelege Digi prin clienti: clienti platitori la zii, clientii activi (stim foarte bine ca exista clienti care n-au platit de luni de zile dar au receptorul activ), total activari, total clienti activi platitori (Digi RO+HU+SK+etc) etc. Eu as fii tare curios ce inseamna acesta cifra, si nu numai la Digi ci la toata lumea ce insemna: poate ca la Digi inseamna total activari, pana cand la MAX inseamna clienti platitori la zii ... este prea vag descrierea prezentata, lasa loc de o interpretare prea existnsa ...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    deci eu nu inteleg, ai nuntat asa:

- 600.000 in data de 17.10
    - 612.000 in data de 24.10
    - 650.000 in data de 15.11

adica 50.000 de abonati intr-o luna c'mon

se vede la un km ca sint inventate, eu ramin la parerea ca sint inventate de tine, cel putin pina apare vreo confirmare oficiala ceva
    Realizez si eu ca nu prea stii cum sta treaba cu DTH-urile.Asta e media lui Digi TV : 2000-2500 de abonati noi pe zi.

Cauta in alla parte aceste date dar :
    1) e foarte greu sa faci rost de ele
    2) vei vedea ca sunt exact ca cele publicate de mine

Ce rost are semnalez cresterile lui Focus ? cat se stie in opiniea mea este cel mai stupid pachet DTH

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    650.000 clienti, cum?
    650.000 de clienti platitori (sub platitori inteleg ca au platit deja octombire, sa nu vb. despre noiembrie)?
    650.000 de abonati activi ce de afla in baza de date Digi TV.Cei ce au reziliat contractul nu se mai contorizeaza.La fel se procedeaza si cu celalalte pachete.

Nu incercati sa deturnati linia discutiei , Digi Tv e lider si in acest moment piata din Romania este definitiv castigata.

Fanta

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

hmmm, ne putem da seama f simplu dupa numarul instructiunilor de activare/zi, chiar o sa ma uit la treaba asta cind am putin timp. nu sa uitat nimeni pina acum?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: y

Quote Originally Posted by spaniolul
    Salut! Fanta! de ce nu pomenesti nimic de oferta de dupa sarbatori?
    poi astia fac oferte dupa sarbatori, nu de sarbatori sint socat

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Foarte important !!!

datele perzentate mai sus (referitor la digi ) sant pentru CEAUSESCU

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    650.000 clienti, cum?
    650.000 de abonati activi ce de afla in baza de date Digi TV.Cei ce au reziliat contractul nu se mai contorizeaza.La fel se procedeaza si cu celalalte pachete.

Nu incercati sa deturnati linia discutiei , Digi Tv e lider si in acest moment piata din Romania este definitiv castigata.

Fanta
    ma stii prea bine ca sa stii ca nu incerc sa deturnez linia. a fost o intrebare simpla, care a devenit prea complicata pana la urma. okay, clar clienti activi, eu sunt multumit cu acest raspuns. nici nu contest faptul ca Digi este lider, insa nu consider o piata definitv castigata. mai exista un potential enorm in acesta tara, un potential al carui efectiv este "acoperit" in acest moment de cca. 35-40%. Deci daca luam in calcul ca exista 2 milioane de potential clienti in zona rurala, si aici nu este considerat zona urbana (zona urbana, care ar putea sa devine interesat de servicii digitale, dupa ce vor aparea servicii ce este oferit de Boom insa intr-o maniera mai acesibilia si mai interesanta, si operatorii de cablu TV raman inzona stagnanta in care se afla cea mai mare parte a ei la orase).

Oricum Digi este lider incontestabil in acest moment, asta este clar. Dar sunt curios ce va face Dolce, pentru ca va apartine unei companii cu o logistica puternica, de care se va putea folosii exact ca sii cum Digi foloseste de RCS&RDS. Deci din punct de vedere a puterii financiare cred ca ei vor fii cei mai realist competitori pentru locul 2 in piata romaneasca. Prezic ca dupa un an de functionare Digi va ramane pe primul loc, urmat de Dolce TV, si chiar Dolce va totaliza atat clienti cat "ceilalti 3" impreuna. Okay, ca nu va fii un pericol pentru Dugu, dar este candidatul pentru locul 2. (mamma mia unde am ajuns ... ani de zile fara un DTH iar acum 5)

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Desi nu s-a lansat inca si eu vad in Dolce TV singurul capabil sa tina piept lui Digi TV.Cred ca doar acesti doi operatori vor exista cu adevarat pe piata.
    F+M+B vor ramane cu firimiturile dar merita acest lucru pentru ca fiecare din acest operator are un mare minus pe care nu vor sa elimine.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pana in 24 decembrie 2004 am fost cea mai mare tara din Europa fara nici un DTH.In acel moment Bulgaria avea doua platforme.
    Unde am ajuns dupa 2 ani ? Sa detinem recordul abosolut de operatori DTH din lume ! 5 operatori pentru 24-25 milioane de romani (atat se estimeaza ca ar fi in toata Europa).

E clar ca nu este loc pentru toti , e evident ca in afara de Max TV (locul 2 ! ) toti au ambitii mari si consortii mari in spate .Unde se va ajunge....acolo unde trebuie.Nu este nevoie de mai mult de doi operatori in Romania.
    Si inca ceva : se pregateste sa intre pe piata cel mai mare operator DTH din Romania in sistem DVB-T !

In urma cu fix un an de zile cand v-am anuntat in exclusivitatede aparitia DTH-ului nr 5 (atunci abia se discuta de BoomTV/QTV) nimeni nu credea in acest proiect.
    Tine-ti minte ce va spun si acum : un DTH in DVB-T va duce in faliment cel putin doi operatori actuali de pe piata

Fanta

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

chiar ma intreb cand vor sa initializeze asa ceva ...

si ia ghiciti din restul de 4 cine mai are sanse de un eventual DTH DVB-T in afara de Digi, daca ne uitam la infrastructura...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

un DTH in DVB-T va duce in faliment cel putin doi operatori actuali de pe piata

Fanta
    un DTH in DVB-T va ajunge cu un pas mai aproape de colaps/preluare/vanzare fata de alti doi operatori actuali de pe piata

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si inca ceva : se pregateste sa intre pe piata cel mai mare operator DTH din Romania in sistem DVB-T !
    Fanta
    cine? si din cite stiu eu licenta de DVB-T stipuleaza ca trebuie sa emiti liber, cel putin asa am citit pe undeva.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Re: y

Quote Originally Posted by spaniolul
    Emiti liber programele nationale, restul e treaba ta cum le emiti! Spaniolul
    stii tu sigur?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)