Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default BOOM TV PREGATESTE SURPRIZELE DE SARBATORI

NEO ANDERSSON:

1. Ce se intampla cu TP4 ? Cand se mareste SR-ul si se va popula cu programe?
    R: Nu depinde de noi.Cand respectivele canale vor fi gata si vor incepe emisia se va efectua si aceasta modificare.Initial era preconizat pentru 15 noiembrie dar se pare ca din cauza unor probleme se va amana.In acest moment estimarea este pentru sfarsitul anului.
    2. Music Choise? Mai dureaza?
    R: Da mai dureaza pentru ca acum prioritatea este integrarea noilor STB-uri.Din pacate MusicChoice a fost pus "on hold" pentru moment.
    3. Cand e gata noul soft care va permite si comanda ppv-urilor prin SMS?
    R: Softul a fost finalizat vinerea trecuta si de ieri am inceput testele.E preconizat pentru Decembrie cand va fi lansata si noua oferta de PPV si vor incepe difuzarile de blockbustere.
    4. Portalul informativ?
    R: Este in lucru.
    5. Boom Sport - info mai detaliate despre el !?! Ce va mai contine in afara de cele doua campionate?
    R: Deocamdata am inceput cu cele 2 campionate. Sant in lucru si altele.Nu pot sa va spun deocamdata deorece sant "secrete" pe care le vom face publice la momentul potrivit.Cred ca v-am obisnuit deja cu "pasi marunti" dar de calitate si siguri.
    6. Kiss TV nu va intra pana la urma in grila?
    R: Nu cred.Pentru moment nu stiu nimic de acest canal. Emite? De cand? Ce?
    7. Alte surprize pana la sfarsitul anului vor mai fi?
    R: Cu siguranta.

Trebuie sa aveti rabdare si incredere.
    Echipa Boom nu este atat de numeroasa pe cat pare si trebuie sa ne prioritizam proiectele altfel ajungem sa face 20 de lucruri simultan si toate proaste.

In momentul asta chiar avem o lipsa mare in ceeea ce priveste personalul bun si specializat pe IT astfel incat sa facem fata proiectelor existente si sa reusim sa le finalizam foarte repede.

Sper ca Boom Sport a fost si este o surpriza placuta si apreciati calitatea tehnica a transmisiilor.Canalul emite pentru moment de la 18:00 la 07:00 si in curand programul se va extinde.Informatia pe EPG va fi si ea disponibila in scurt timp.

Scuze pt intarzierea cu care va raspund dar efectiv nu mai am timp sa citesc forumul.
    Va multumesc anticipat pentru intelegere.
    Ce sare in ochi la o analiza sumara e ca pregatesc noi STB uri ........ (parca era vorba ca in primavara) ...... ca incepe difuzarea de BLOCKBUSTERE in sistem PPV .... si se completeaza grila BOOM SPORT cu ... alte sporturi .....

Iar informatia postata si in alt topic e ca din nou de sarbatori se schimba schimbarea la boom in privinta ofertelor ..... apar altele .....

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Default Re: BOOM TV PREGATESTE SURPRIZELE DE SARBATORI

Ce sare in ochi la o analiza sumara e ca pregatesc noi STB uri ........ (parca era vorba ca in primavara) ...... ca incepe difuzarea de BLOCKBUSTERE in sistem PPV .... si se completeaza grila BOOM SPORT cu ... alte sporturi .....

Iar informatia postata si in alt topic e ca din nou de sarbatori se schimba schimbarea la boom in privinta ofertelor ..... apar altele ..... [/quote]

mai [email protected] tot te mai platesc astia de la boom... sau doar iti palce tie sa ai limba maro?
    ss1 ci , 120.,lnb 0,2 pentium 2., intel 350, 128sdr, hdd 6 giga.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Se pare ca nici unul din combatanti nu se lasa.Foarte bine,de acum incolo v-om avea de cistigat numai noi clientii.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Vin oferte si frumuseti/surprize din partea lui BOOM,FOCUS si urmeaza...
    P.S.Noi STB la focus si boom vin pe la primavara(stiu eu!).
    2 rec/1abonament!?
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default news

Printre surprizele BOOM incepand cu 1 decembrie :

1. DOMO si ULTRA PRO (si nu numai) vor avea standuri si vor vinde BOOM
    2. Urmeaza o surpriza mare apropo de promovare si campanie publicitara agresiva si diversificata...
    3. Noi oferte cu rearanjarea canalelor ........ si preturi mai mici (un zvon ar fi 2 - 3 receptoare / abonament, adica eliminarea taxelor pt receptor suplimentar).

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default mini informatii

Unele din surprize direct de la sursa:

1. canale de sex non stop la boomtv din decembrie
    2. nu se scoate taxa pe al 2 lea si al 3 lea receptor pentru ca sunt taxati pentru contentul de pe acestea ... (poate o mai micsoreaza) ....
    3. canalul de sport boom sport 1 va transmite cele 6 meciuri momentan si rezumate pt ca nu s-a mai finalizat nici o negociere pentru altele ......

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: mini informatii

Quote Originally Posted by lukas75
    Unele din surprize direct de la sursa:

1. canale de sex non stop la boomtv din decembrie
    2. nu se scoate taxa pe al 2 lea si al 3 lea receptor pentru ca sunt taxati pentru contentul de pe acestea ... (poate o mai micsoreaza) ....
    3. canalul de sport boom sport 1 va transmite cele 6 meciuri momentan si rezumate pt ca nu s-a mai finalizat nici o negociere pentru altele ......
    adica surprizele nu prea sunt surprize:
    1. Boomtv este singurul DTH care a respectat decizia CNA privind programele cu continut pentru adulti. Daca vor trece la o durata de emisie 24/24 H, asta se datoreaza faptului ca au primit "in scris" aprobare de la CNA...
    2. normal ca nu se scoate taxa la STB-ul 2 si 3...Cand nu ai clienti, scoti bani din orice, de la cei pe care-i ai...In plus, cine e de vina ca au ales NDS, care le impune tot felul de reguli aberante...
    3. la sport, par a fi cei mai tari...
    4. degeaba baga noi standuri daca nu trimit o persoana OFICIALA care sa regleze plasticurile de la standuri... Pana acum, isi fac singuri antireclama...
    5. noi oferte atractive la preturi mai mici...asta era de asteptat....
    6. din pacate, au inceput si cei de la BoomTv cu dezinformarile...unora le spune ca vor avea 2 noi STB-uri pana la sfarsitul anului, altora le spun ca vor fi de abia in primavara...JENANT Daca asa cred ca vor atrage atentia, se insala...Cad doar de neseriosi...
    7. O MARE BILA ALBA! SERVICIU TEHNIC IREPROSABIL, VITEZA DE RASPUNS super rapida...

In ritmul asta, nu vom mai putea gasi nod in papura din balta BoomTV...
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

pana cand mai vrea BOOM sa ofere noi oferte cu rearanjarea canalelor? pana cand vor gasii ceva ce se vinde ca painea calda?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    pana cand mai vrea BOOM sa ofere noi oferte cu rearanjarea canalelor? pana cand vor gasii ceva ce se vinde ca painea calda?
    Ce anume se vinde ca painea calda in sectorul asta in afara de mocangeala la greu?
    Nu cred ca Boom si-a propus sa-si cumpere clientii ci sa faca business.
    Nu cred ca boom va abandona politica de a lua clienti valorosi interesati de continut care sunt dispusi sa plateasca minim 10E lunar.
    Deci nu cred ca boom va mai cobora curand stacheta.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

salento facem pariu ca Boom va avea cine stie ce ofert gen: Confort+Boom Action si la 5 euro in curand? sa zicem cel tarziu la paste ... si asta din disperare? eu cred ca Boom nu vrea sa coboare stafeta, dar intr-o piata DTH ca la noi nu poti sa alimentezi firma cu bani si sa nu ai profit serios dupa un anumit timp, deci sa nu recuperezi banii. Si vrei sa zici ca in acest moment Boom este profitabil? n-o sa te cred chiar daca zici sa stii. Si nu au actionarii Boom puterea financiara sa tina un DTH pana la nesfarsit. Solutia va fii ori "cobararea stafetei" ori preluarea a celor de la Boom de altcineva ... Sa vedem care va fii.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by salento
    minim 10E lunar
    De la 10 Euro pana la pretul actual e o diferenta.Am mai spus-o si ma repet , acele programe sunt pentru sigla.

De doua zile ma uit pe Boom TV , butonez programele proprii , aveti cuvantul meu de onoare , si acum vorbesc extrem de serios , NU AM CE VEDEA pe ele.

Fotbalul ? Mda ... o treaba buna , nu vad de ce se extaziaza aplaudicii pentru ca 90% dintre cei ce sunt pe acest site au un acces la cardsharing si vad zeci de meciuri live pe week-end.

Uite si o bila alba : calitate excelenta a transmisiunilor pe Boom Sport.Nota 10 pentru asta.
    Rezolvati problema contentului pentru programele proprii si o sa vedeti a alta atitudine din partea mea si a celorlalti.

Si inca ceva , va omorati sa starpiti cardsharingul . Va dau o veste proasta , cs este cancerul standardului DVB. Hackerii adevarati perfectioneaza de la zi la zi aceasta metoda neortodoxa de piratare.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@MrMxyzptlk, mai este o varianta fara ''coborarea stafetei'', cum zici tu
    S-ar putea sa ofere mai multe canale la acelasi pret care se practica acum...

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by salento
    Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    Ce anume se vinde ca painea calda in sectorul asta in afara de mocangeala la greu?
    Nu cred ca Boom si-a propus sa-si cumpere clientii ci sa faca business.
    Nu cred ca boom va abandona politica de a lua clienti valorosi interesati de continut care sunt dispusi sa plateasca minim 10E lunar.
    Deci nu cred ca boom va mai cobora curand stacheta.
    - Daca ai putea vedea graficele de la marketing...cele previzionate...si cele realizate....te-ai ingrozi...
    - Nu poti face fata intr-un mediu concurential daca nu te adaptezi pietei...Din pacate, la acest capitol, Boom statea cel mai prost...si inca sta...
    - Daca la aceste lucruri mai adaugam si aparitia DolceTangoTV, iti vei da seama ca lucrurile nu sunt asa cum par... Pentru a fi profitabil, un DTH are nevoie de sute de mii de clienti. Pana la urma si asta e o afacere din care, cei care au bagat bani, vor sa iasa in profit...sa castige...Pana acum, la BoomTv au castigat doar...Salento&Comp Actionarii doar scot bani din buzunar...pana cand
    - Poate ma repet la nesfarsit, dar tehnicul nu se poate mula decat pe o oferta tentanta. Primul e OK, dar la partea a doua mai trebuie lucrat...
    - Apropo de urmatoarele reclame care vor fi la tv, poate CD imi va asculta sfatul si le va baga pe cele produse de ei(de cei doi sarbi...). Sigur cu acelea vor atrage mai multa lume decat cu Zuzu...zuzu...

P.S. Sunt curios, cum poate RTC sa dea cartele NDS la liber
    Salut Prieteni!

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Salutare,
    S-ar putea sa fiu mai outsider, insa am Boom de o saptamana si vreau sa va spun si voua ce mi-au barfit instalatorii (poate sa fie la fel de bine o informatie nula): s-ar lauda ca prin decembrie or sa bage citez "vreo 200 de posturi tv si internet care o sa mearga asa aproximativ ca si zapp la viteza"; asta apropos de marile surprize care vor veni sau nu in decembrie.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ar trebui sa plateasca copyright la Max , cu peste 200 de cai verzi pe pereti ....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)