Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pacaleala la DIGI TV !!!!! :-(

Am vazut oferta promotionala pe site-ul oficial digitv.ro si de curind sint un nou abonat digi tv . Am cumparat kitul fara antena si am pachetul Baza gratuit un an de zile . Pina aici totul OK .
    Eu ma asteptam insa sa primesc si pachetul HBO MaxPak gratuit ,în luna încheierii contractului si în luna imediat urmatoare .
    La telefon ma aburesc astia ca cica e doar pentru cei care au inchiriat kitul , nu si pentru cei care il cumpara .Conform textului de pe pagina oficiala : http://www.digitv.ro/Ce_este/Ce_este.phtml
    acest pachet primesc TOTI abonatii digi tv noi !

Sau voi cum interpretati textul de mai jos

Rusine DIGI TV (
    __________________________________________________ ________
    Promotie

- acum poti lua echipamentele in custodie si urmaresti gratuit pachetul ales pentru o perioada de pana la doua luni!

- sau poti cumpara kitul Digi TV (cu sau fara antena) si ai toate cele 50 de programe ale pachetului Baza gratuit pentru primul an de abonament!

- toti abonatii Digi TV noi primesc în plus, în luna încheierii contractului si în luna imediat urmatoare, pachetul HBO MaxPak gratuit. Daca vor dori ca la finele acestei perioade sa renunte la unul dintre cele doua programe din acest pachet (HBO si Cinemax) vor trimite prin posta talonul autoadresat primit la semnarea contractului.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Siteul nu e actualizat , trebuia sa citesti contractul , doar acolo ai semnat , nu ?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

deci inca o minciuna din partea celui mai corect DTH din Estul Europei, ca sa zic asa

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

minciuni,nu-i nimic,dar sa vezi cand platesti si-ti da 10 sau iti "bubuie" nervii
    cu software-uri (ca de incapatori)pt rec lor stricand rec frumoase!
    Intrebare:de ce unele rec de la ei merg binisor pina la software update,iar dupa aia... , apoi abonatii striga pe forumuri!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Orice oferta comerciala, chiar facuta pe internet daca este mincinoasa trebuie reclamata la http://www.anpc.ro . Ei sunt cei care te pot ajuta.

Banned

Posts Thanks / Likes

Eu cred ca te pun sa aduci contractul si ce scrie acolo cu ambele semnaturi , e litera de lege .

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

asa patesc cei ce nu cetesc despre note si alte alea..
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@skycleaner
    Semnaturile ce contin publicitate catre provider DTH sunt stric interzise pe acest board , conform unei decizi vechi de peste un an de zile data de admin.
    Te rog mult sa te conformezi.
    Multumesc,
    Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Cu tot respectul domnul meu, ma gandesc ca daca o semnatura ce contine sigla lui focus este interzisa atunci de ce nu se interzic si dicutiile despre aceste DTH ca tot publicitate este, nu? De ce nu faceti din nou din RDI forumul de altadata in care se discutau exclusiv probleme de sateliti, receptoare si sa excludeti DTH de aici? Eu ma conformez, ca na, esti in curtea domniei-tale si consider ca este un abuz. Da' e pacat de situatie.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skycleaner
    Cu tot respectul domnul meu, ma gandesc ca daca o semnatura ce contine sigla lui focus este interzisa atunci de ce nu se interzic si dicutiile despre aceste DTH ca tot publicitate este, nu? De ce nu faceti din nou din RDI forumul de altadata in care se discutau exclusiv probleme de sateliti, receptoare si sa excludeti DTH de aici? Eu ma conformez, ca na, esti in curtea domniei-tale si consider ca este un abuz. Da' e pacat de situatie.
    Multumesc pentru intelegere.
    Logo-urile sunt ceva , discutiile altceva.Poti sa-ti pui si un urs panda la semnatura , nu ma priveste

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

skycleaner chestia aia din avatar ii al doilea slot de la hss in care bagi cartelutza de _ _ _ _ ?!?

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    deci inca o minciuna din partea celui mai corect DTH din Estul Europei, ca sa zic asa

deloc doar inca un om inteligent ce citeste contractul inainte sa semneze
    yada yada

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by psich0
    Orice oferta comerciala, chiar facuta pe internet daca este mincinoasa trebuie reclamata la http://www.anpc.ro . Ei sunt cei care te pot ajuta.
    Cam tarziu pt ANPC...au corectat:

"- abonatii Digi TV noi, care iau echipamentul in custodie, primesc gratuit pachetul Max Pack si HBO, in luna incheierii contractului si in luna imediat urmatoare. Daca vor dori ca la finele celor doua luni sa pastreze unul, ambele sau nici unul din cele doua programe, trebuie sa se prezinte la unul din punctele RCS & RDS si sa aleaga varianta care li se potriveste. "

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default fraierii de la DIGI TV !

OK eu sint de vina ca am crezut in corectitudinea celor de la Digi Tv ; ca se vor tine de promisiunile facute pe site-ul oficial ..
    pe de alta tot ei au de pierdut , fraierii . e posibil sa-mi fi placut acel pachet ( caci nu il cunosc , si nu voi cumpara mita in sac .. ) si apoi sa-l fi abonat pe termen lung !

asa cum era formulat initial , si anume dind posibilitatea fiecarui abonat nou sa testeze acel pachet , era o idee buna .. in acest fel puteau castiga abonati noi .. asa .. pastrati-l .. !

Banned

Posts Thanks / Likes

Recunoaste : ai citit contractul inainte ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)