Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Abonatul 650.000 !

Azi Digi Tv a inregistrat abonatul 650.000 ! O cifra uluitoare pentru relativ modestii parteneri de competie.

In luna octombrie doi dealeri Digi TV : Tehnic B si Mirosat au facut mai multe contracte decat TOTI ceilalti mici trei operatori.Alte comentarii sunt inutile

Fanta
    RDI Team

Se pare ca reteta succesului nu este definita prin lansarea de programe proprii si trebuie tinut cont de cresterea lui UPC Romania care fara mii de reclame si canale cu filme de cinemateca cunoaste a doua rata de crestere dupa ceea a megaoperatorului din estul Europei.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

..am vazut la stiri reportajul cu blocul ala sinitru care are vreo 50 de antene Digi pe el..se zicea ca Digi i-ar fi pus pe unii lenesi la munca

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by geo
    ..am vazut la stiri reportajul cu blocul ala sinitru care are vreo 50 de antene Digi pe el..se zicea ca Digi i-ar fi pus pe unii lenesi la munca

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by geo
    Stiti ca sunt judete in care operatori cu milioane de euro buget pentru publicitate nu au 50 de abonati noi pe luna ?
    Acel reportaj nu are nici o relevanta si am auzit voci care spuneau ca este reclama mascata si alti care spuneau ca acest reportaj doreste sa denigreze acel operator.Adevarul este undeva la mijloc , dar nici nu cred ca de dragul lui Digi acei "cocotieri" vor iesi la munca

Sa va mai spun ceva , in Romania dupa ce branduri ca Adidas,Xerox,Dero s-au transformat in substantive comune , receiverele digitale sunt numite de multe persoane ca : "digiuri" . Am aratat cuiva un Dreambox 500 si mi-a spus ca "digiul" lui arata altfel Exemple ca aceste am cu sutele in mailurile de la Mirosat.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

O intrebare: Cati dintre cei de la digi vor ramane dupa trecerea perioadei de 1 an de gratuitate? Promiti sa ne spui cati platesc abonamentele?

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: Abonatul 650.000 !

Quote Originally Posted by Fanta
    Azi Digi Tv a inregistrat abonatul 650.000 ! O cifra uluitoare pentru relativ modestii parteneri de competie.

In luna octombrie doi dealeri Digi TV : Tehnic B si Mirosat au facut mai multe contracte decat TOTI ceilalti mici trei operatori.Alte comentarii sunt inutile

Fanta
    RDI Team

Se pare ca reteta succesului nu este definita prin lansarea de programe proprii si trebuie tinut cont de cresterea lui UPC Romania care fara mii de reclame si canale cu filme de cinemateca cunoaste a doua rata de crestere dupa ceea a megaoperatorului din estul Europei.
    ce fericiti trebuie sa fie sefii , cand subordonatii raporteaza cu aplomb , productii marete la hectar....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Macar avem ce raporta Sustinatorii lui Boom ar trebui sa raporteze 650.000 in 2071 daca mentin acelasi ritm al abonatilor.Asta e diferenta

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Abonatul 650.000 !

Fanta
    RDI Team

Ai perfecta dreptate. Succesul este definit de o imensa putera finciara in spate (provenit din alte venituri) prin care operatorul permite actiuni gen: te deplasezi la clienti, dai totul gratis si speranta ca clientul va platii. Iar acoperirea Digi si clientii numerosi prin RCS&RDS permite ca clientii care se duc la caeserii (zonele urbane) si platesc abonamentul sa fie informati de cei de la companie ca acestia sa duc "sculele" la sat. Nu zic, face bine, insa nu reclamele la TV sunt cele mai eficiente solutii de promovare, si bagarea de milioane de euro in reclame TV si promovare prin reclame uriase in Tancabesti . Si asta stim toti. Oricum imi place cum te agati de fiecare sansa posibila cand poti sa justifiti inexistenta canalelor proprii si a unor canale cerute (E2 ).
    Eu zic ca n-ar strica niste canale proprii sau un receptor mai bun. Insa daca poti afla ceva: dintre acesti 650000 clienti cunt sunt clienti platitori. Sub clienti platitori inteleg ca a platit luna trecuta (octombrie).
    Insa vazand ca ceilati operatori nu pot sa iau concurenta cu Digi, ma intreb: Romtelecom, cine are o logistica si acoperire mai mare decat RCS si RDS va fii oare la fel de agresiv in campanii ca Digi? Am mai vb. despre faptul ca pana la urma vor ramane 2 concurenti reali pe piata ... Daca potentialul de 2 milioane de clienti este real (ceea ce este preconizat de operatorii DTH, chiar si de Digi) atunci Dolce TV nu intra inca tarziu. Oare o sa vedem o concurenta acerba intre cei doi D si ceilati vor fii "mancati" de aceste doua marci? Puterea financiara si logistica este langa Dolce TV. Daca vor reusii sa profite atat de mult cat a profitat Digi de RCS&RDS atunci eu prezic ca peste un an vom vorbii despre batalia "Double D" ...

PS: nu vreau atacuri la acest coment din partea faniilor F. M. B., este o simpla idee ce imi circule in minte si am scris aici jos ... Eu asa vad lucrurile.

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Sincer, cand ma uit la TV mi-e fix perpendicular cati abonati are DTH-ul pe care il urmaresc. Ceea ce conteaza e sa gasesc ceva interesant de urmarit. Si la acest capitol Digi e ZERO BARAT, asa ca reveniti-va din visare, domnilor sustinatori ai acestei chinezarii de pachet.

Inca ceva - la un moment dat Boom era luat in balon ca nu poate imbunatati contentul programelor proprii, deoarece - deh - are doar 6000 de abonati - pai in cazul asta marele operator cu 650.000 de platitori de ce nu face nimic in acest sens?

Daca ar fi lansat Digi un canal de sport de genul celui tocmai lansat de Boom, ar fi fost BOOOOOOMba secolului - dar asa e privit cu scepticism. Asta da obiectivitate
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Sefu', la Boom raportam clienti putini da' buni... 20 euro pe cap abonat + inca un supliment de 7-12 euro cap abonat ca au inebunit cu totii, adica trebuie sa mergem cu traista plina de receptoare la abonatii astia, care nu se mai satura de atatea camere cu tot atatea televizoare si receptoare

Si am auzit ca ii i-a mama dracului daca nu isi platesc la timp abonamentele

Lasand gluma, nu pot decat sa urez lui Digi cat mai multi abonati si sa stea linistit ca Boom nu o sa-i fure toti clientii... poate doar pe aceeia cu venituri peste medie, posesori de Digi

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta da obiectivitate
    Eu recunosc ca nu sunt obiectiv , eu sunt unul din motoarele ce promoveaza Digi Tv.Daca fac bine sau rau vom avea un raspuns in scurt timp.

Dar cine mai e obiectiv ? Cunosteam un baiat deosebit , un tip profi care punea hobby-ul pe primul plan , unul dintre acei oameni in fata caruia imi scoteam palaria.Ce s-a intamplat cu acel om ? A ramas acelasi domn in exprimare dar zero ca obiectivitate....instaleaza Boom si forumul dragut pe care-l modereaza a devenit un rdi a lui boom.

Mai cunosteam si un montator dibaci din centrul tarii care si-a facut si forum doar o putea sa fie remarcat de sefii pentru mai multe montaje....Fiecare injuratura la adresa lui fanta si rcs aduce cate o tresa pe umarul respectivului.

Lista continua....nu-mi cereti mie obiectivitate 100% pe cand cei ce monteaza fac campanii online de promovare ca in anii electorali.

Eu nu montez antene.....nu fac afaceri din 10...20...50 de montaje pe luna...nu-mi pierd timpul pentru cateva milioane pe luna
    Pentru mine totul este un hobby transpus in distractie si ca o alternativa pentru a-mi perfectiona exercitiul comunicarii.Tocmai de aceea reactiile mele sunt ca o contra ofensiva ieftina la promovarea la fel de ieftina ce o gasesc pe net.

Intr-o zi ...azi...maine....in 2007....2010 ...mi se va pune pata si nu voi mai scrie in aceasta sectiune....sau o voi inchide...problem ? va repet eu spre deosebire de multi aplaudici nu traiesc din promovarea DTH-ului...din ce castig nu-mi platesc nici biletele la meciurile Stelei.Aplaudicii pot spune acelasi lucru ? Nu ....atunci nu cautati in Fanta simbolul impartialitatii intr-o comunitate patata de interesele financiare ale celorlalti participanti in acest board.

Exista bineinteles si grupul celor neimplicati...grup ce asista siderat la discutiile de pe acest board.Ei n-au nici o vina......

Fanta
    RDI Team

4x4 Expert
    Posts Thanks / Likes

nu-mi platesc nici biletele la meciurile Stelei.
    stie nea' jiji? ? ?

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Un prim pas spre realitate.Sper sa nu te opresti aici .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Nu e ofensiva ieftina ceea ce tu faci in acest site.Situl tau a devenit lectura mea principala pe net si sper sa fii tot timpul la fel.
    ROMANI prin nastere,OLTENI prin gratie divina!

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cunosteam un baiat deosebit , un tip profi care punea hobby-ul pe primul plan , unul dintre acei oameni in fata caruia imi scoteam palaria.Ce s-a intamplat cu acel om ? A ramas acelasi domn in exprimare dar zero ca obiectivitate....instaleaza Boom si forumul dragut pe care-l modereaza a devenit un rdi a lui boom.
    @Fanta, cred ca orice ai spune despre mine eu nu m-as putea supara pe tine
    Stiu ce ai facut pentru noi, prin acest site si nu numai, si pentru asta meriti tot respectul din lume... insa, practic, ceva s-a intamplat cu acest RDI imediat dupa aparitia celor 2 operatori DTH, Focus si Digi si cred ca nu a fost o schimbare in bine... crede-ma ca sufar si eu cand vad oameni priceputi, doxa in domeniu, cum refuza sa mai intre pe RDI tocmai din cauza acestor discutii despre DTH-urile noastre, discutii care de multe ori se transforma in balci (cred ca nici tie nu iti convine asta)
    Crede-ma ca as vrea sa vad din nou acel RDI al anilor 2001-2003, cu acei useri meseriasi si cu acele discutii foarte interesante si la obiect
    Am ales o colaborare cu Boom pentru ca am gasit acolo toata intelegerea si mentionez ca nu a trebuit sa dau nici spaga si nici altceva pentru a ajunge la ei... sunt oameni la fel de tineri, priceputi si asta mi-a placut din prima... imi plac instalarile lor, aproape exclusiv in zonele de vile, si pot sa-ti spun ca suntem foarte respectati de catre clientii din acele zone, clientii fiind chiar mirati ca avem rabdare sa le explicam cum functioneaza sistemul si nu disparem imediat din casa lor, asa cum se intampla la alt provider, cu 20 de instalari pe zi
    Sa stii ca acum combin hooby-ul cu utilul si nu imi pare rau... am ramas acelasi in privinta calitatii si regalarii antenelor iar pentru asta ei pot fi siguri ca acolo unde montez se va obtine maximul de semnal posibil
    Am simtit nevoia sa sprijin putin pe forum-ul Softpedia exact acei operatori care aici au fost luati la misto si, mai rau, batjocoriti de catre unii cu mai putina educatie
    Da, uite ca in sfarsit recunosc si eu acum ca nu mai pot fi acelasi om impartial dar asta nu inseamna acum ca o sa fac praf thread-urile despre Digi sau Max
    Eu zic ca e super ok ca aici sa fie laudat Digi si Max iar acolo Boom si Focus (poate si Dolce)
    Cu mult respect, fostul impartial rz +

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)