Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default oameni cu chef de munca

Salutare oameni buni! Ce sa va spun? Sunt un om suparat pe soarta. Intr-o zi constrans de de unii mari sau mai mici reprezentantzi al unui operator Tv prin satelit am semnat un contract de instalator. Eu mare patronache ce sunt pun mana pe bici si ii pun pe oamenii mei sa instaleze echipamente pentru marele operator de televiziune prin satelit . Si ai mei baga si baga si baga intr-o zi pe trei echipe 20 de instalari . Cand veni vremea sa luam echipamentele ca sa le instalam ,de la un sediu zonal , una care isi toceste flocii si isi imbuiba curul mare ca un sifonier de i s-a imputzit pe un fotoluiu al operatorului Tv imi zice, ca de ce am insatalat mai multe decat trebuiau instalate si am dat peste mana la unii care fac parte din marele lor neam si pupicuristi . Si eu om cu bun simtz m-am retras nu pot sparge niste familii care traiesc din scurgerile baloase ale altora si sa fac familii nefericite am reziliat contractul dupa 6 zile de mers in plin de instalari al renumitului operator Tv prin satelit . Acum suntem sunatzi de clientzii care vroiau instalari moca dar le luam bani si sunt super multzumitzi si chiar ne recomanda la alte persoane.Morala: Mu va inghesuiti sa facetzi instalari moca pt toate lesinaturile munca voastra va fi apreciata mai devreme sau mai tarziu ceretzi bani oamenilor ei platesc pt un lucru de calitate decat sa astepte niste parlitzi care nu isi vad varful degetelor picioarelor1

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pai cum?
    N-ai pus tu aici un nr. de tel. , o adresa, un fax, nimic, dupa ce te-ai chinuit sa scrii atata?

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

are adresa, nu ai vazut-o?!?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

as fi curios cum te-ar descrie clientii aceia care le-ai dat tu calitate ... in felul in care te exprimi nu ma mira reactia distribuitorului local... (si dupa PM care mi l-ai dat) . Pune-ti alt nick ...antiworld ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eh... lasati mai baieti ca nu mai e asa!
    Eu la mine in oras .. am contract cu un mare operator dth .. de 2 ani de zile .. de cand a aprut el!
    sincer acum se merge numai pe pile.. in acest monent sunt mai bine vazti cei care care au limba maro.. si care peste noapte se trezesc ca ei stiu sa intstaleze o antena satelit.. face un contract cu marele operator ,sa nu mai spun ca merge la instalri cu un tv micutz de 30 cm o rola de cablu si cateva chei... asta am vazut eu cu ochi mei (nici macar o amarata de scara nu aveau) ,ma rog. . ce sa-i faca daca patronul e ruda cu unul din mari actionari ai marelui operator DTH !

asa ca
    @killerdreams trebuie sa cunosti oameni .. nu sa stii sa pui antene !
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default pt danysat

Mesheriasule nu ma cunosti nici cat NEGRU SUB UNGHIE tu nu stii ce inseamna calitate executata a lucrarilor pt DIGI TV ei afla ca noi lucram exact cum se lucreaza in ocident . Cand noi faceam instalatzii comunitare si individuale de receptie tv prin satelit tu te incaltzai cu fesul. Mai bine taci! Digi nu mizeaza pe calitate ci sa fie la numar. Cate mai multe boturi sa fie la ei.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default PT VALENTIN

Ai dreptate valentin daca vezi ce caricaturi innebunesti de ras ai dreptate le ramane zeama maro printre dintzi! habar nu au ce inseamna un TX.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cat stii tu cum se lucreaza in occident?....Cred ca negru ala de sub unghiii...Daca intra-devar lucrezi ca astia de aici atunci ..... nu stii, in realitate ce-i calitatea. Definitia calitatii este alta ... tu numesti 20 de instalari cu trei echipe intr-o zi CALITATE...? Ma faci sa rad.... Instalatii comunitare nu stii sa faci pe pariu..pentru ca pe unde sunt eu nu se poarta FESURI cred ca vreo 30 de ani( si atunci au purtat-o cateva zile zile si de atunci n-au mai purtat-o) . Asa ca esti la negrul meu de sub unghiii.... Ce meseriasi se cred unii ...si cu trambite...
    O parere, daca ai ceva de spus spune-o cu calitate occidentala daca nu muta-te la offtopic , sau in alt forum...nu-i decat o parere , nu vreau sa te jignesc si nici sa te umilesc , decat sa-ti vezi lungul nasului.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

@killersat ...cand vin in tara sa va predau cursurile despre semnalul digital si instalatii iti iau triplu sau pur si simplu iti exclud personalul de pe lista(cu toate ca n-au nici-o vina)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)