Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Unknown Entity Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Newbie am nevoie de ajutor!

Salut,
    Mi-am luat azi un SS2, am instalat, am facut un loop pana in camera la mine. Mi-am instalat Alt-DVB si vPlug. Aici m-am impotmolit, incerc sa vad niste posturi codate si nu reusesc. Pot sa vad pe cele libere dar incerc si pe cele codate, insa nu merge. Primes mereu in try un "-> Incorrect hash -> AutoECM started..."

Poate cineva sa ma ajute, sau sa imi ofere un id de mess printr-un PM ca sa ma ajute putin? As fi recunoscator etern.

Mersi!

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai man, intai explica ce posturi codate vrei sa vezi ca nu tot ce zboara se mananca... adica in ziua de azi cam greu cu cheitzele...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Newbie am nevoie de ajutor!

Quote Originally Posted by dazz
    Salut,
    Mi-am luat azi un SS2, am instalat, am facut un loop pana in camera la mine. Mi-am instalat Alt-DVB si vPlug. Aici m-am impotmolit, incerc sa vad niste posturi codate si nu reusesc. Pot sa vad pe cele libere dar incerc si pe cele codate, insa nu merge. Primes mereu in try un "-> Incorrect hash -> AutoECM started..."

Poate cineva sa ma ajute, sau sa imi ofere un id de mess printr-un PM ca sa ma ajute putin? As fi recunoscator etern.

Mersi!
    Asa cum ti-a spus si skycleaner precizeaza despre ce canale era vorba. Prea putine se mai pot vedea in prezent. Din cate imi dau seama tu ai chei expirate sau ai dat de un canal ce foloseste un sistem de codare la care nu exista "rezolvare" . Ia-ti un softcam "la zi" de aici de pilda si vezi ce se intampla. De asemenea, daca nu te intereseaza pachetul TPS iti recomand ca in locul Vplug-ului sa folosesti s2emu. E mai simplu de folosit pentru tine. Detalii despre Vplug si s2emu gasesti destule chiar aici pe forum.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)