Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default MyTheatre Multifeed Diseqc 4x1

Miine montez 4 LNB-uri pe o antena respectiv Astra+Hotbird+Sirius+Thor/Aomos.Nu ma intrebati de ce fac asta in loc sa fac motor deoarece raspunsul vi-l dau dinainte:folosesc 4 Twin-LNB-uri pentru ca m-am cuplat cu un vecin la investitie si nu cred ca vrea niciunul sa se trezeasca cu antena mutata pe alt satelit in timp ce urmareste un anumit program,deci am hotarit ca e mai simplu cu multifeed+twinuri,asa avem fiecare ce alege fara sa ne deranjam reciproc.
    Eu nu am mai folosit multifeed si de aceea sint interesat de o chestie si anume:
    Cum trec de pe un LNB pe celalat din MyTheatre?Imi trebuie vreun plugin anume sau pur si simplu scanez satelitii si schimb canalul pur si simplu?
    Daca e cineva care a folosit asa ceva sau a vazut pe undeva pls as vrea si eu ceva informatii.
    Folosesc Antena 1.8 AL parabolica+ 4 twin lnb+comutator diseq 4x1 +ss2+MyTheatre
    Multumesc.

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

pai tre sa setezi in MT pozitita din comutatoru disecq si nu tre nici un plugin. toata treaba se face din dereastra in care se face scanarea. Nu uita sa pui drivere patch de saar ca sa mearga diseqc. Deci totul faci din fereastra de scanare... tre doar sa ii dai pozitia in switch. De exemplu Astra intrarea 1 (sau cum le va zice in switch) setezi si apoi scanezi.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Deci driverele pach de saar pt ce sint,pt ss2?De unde le gasesc?
    Pozitia de unde anume din fereastra de scanare,de acolo unde in momentul asta an NONE,pun V1.0-LNB1,V1.0LNB2,V1.0LNB3 si V1.0LNB4 la fiecare LNB in parte?
    Multumesc inca odata

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

deci driverele patch-uite de el tre sa le gasesti in versiunile full ale MT sau pe site cau6ta pe acolo ca erau (eu nu mai folosesc de mult MT) Vezi ca in functie de ce drivere ai tu instalate tre sa pui aceleasi drivere patch-uite. Pana la versiunea 4.28 a facut drivere cu patch pentru diseqc mai departe nu mai stiu. Pozitia in switch o faci de acolo de unde ai zis tu.

Bafta
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

merci pt raspunsuri,folosesc MT 4.26 ca m-am obisnuit cu el,nu fura asa multe resurse o sa incerc cu asta si in caz ca nu merge o sa updatez la o versiune mai noua

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)