Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Gigi TV & RCS

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Gigi TV & RCS

Ma gandeam sa ma abonez si eu la Digi TV asta . Pretul pare bun si am vrut sa vad cum sunt serviciile . Se pare ca inca mai sunt probleme de stadiu beta desi serviciul se plateste full . Clienti sunt deocamdata si nu exista echipamente . Aici deja e vina RCS-ului pentru ca a promovat Digit TV si cand au venit oamenii buluc sa se inscrie .... ah pai stiti ca trebuie sa asteptati ca nu avem echipamente . Chestii din astea se mai intamplau pe vremurile bune cand erau liste de asteptare pt. TV color si Dacii dar acum ? Mi se pare o prostie . La fel mi se par si scuzele ca stiti nu e vina RCS . Da a cui e ? A Romaniei ? Trebuiau sa poata sa asigure cerea care nu mi se pare peste asteptari ( 30. 000 ) . Daca Hyunday nu e capabil sa asigure un numar suficient de receivere sunt sigur ca erau alti producatori dispusi sa o faca si poate chair sa asigute un receiver mai bun . Probleme cu transportul ? Eh lasa ... da ce s-a scufundat vaporul ? Stiu ca se mai intampla si in strainatate chestii din astea dar e vorba de placi video high end de exmplu unde pur si simplu nu se poate produce cat trebuie nu de un amarat de receiver . Nu cred ca merge cineva la Premiere si e pus pe lista de asteptare ca n-au sa-i dea receiver dar ca la noi la nimeni ....
    Mai am si o obiectie in legatura cu bonding-ul dintre cartela si receiver . Pai eu vreau de exemplu sa urmaresc Digi TV la computer cu o placa DVB cu CI . Care sunt solutiile ? sa imi iau placa VIVO ... nu prea are sens si prefer placa DVB . E o paranoia totala pt. un abonament de 6-10 $ . Si tot degeaba ca pana la urma tot o sa i se vina de hac si lui Nagra 2 sau cel putin o sa se rezolve "problema" cu bonding-ul daca nu s-a rezovat deja .
    Ar mai fi de spus ca forumul nu mai este obiectiv deloc si parca ar fi cel oficial al Digi TV . Se face reclama la greu si cum se gaseste cineva sa incerce ceva "mai deosebit" cum e pus la punct . OK e dreptul lui Fanta si a adminilor sa faca ce vor dar nu mi se pare corect . Ar trebui precizata clar pozitia acestui forum . Ah si scuza cea mai buna mi se pare ca Digi TV e singura speranta a noastra de televiziune digitala si ca trebuie sa-i iubim . Mai este si concurenta , Focus Sat dar vad ca nu sunt prea populari pe aici . De ce oare ? . Interese cumva ?
    Trebuie ca oamenii sa isi plateasca abonamentul la Digi TV , aici sunt perfect de acord dar daca mai face cineva un hack ca sa vada pe un Dreambox sau chiar si un card sharing ca sa vada si la bucatarie la un alt receiver aici deja nu mai tine . Parerea mea .
    Cam atat am avut de protestat la adresa Digi TV & RCS si a acestui forum .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Se face reclama la greu si cum se gaseste cineva sa incerce ceva "mai deosebit" cum e pus la punct
    Ar mai fi de spus ca forumul nu mai este obiectiv deloc si parca ar fi cel oficial al Digi TV
    Imi cer scuze...acest forum nu este obiectiv,ce pot sa fac sa-mi indrept greseala facuta ? Cum nu-i obiectiv ? Se discuta pe forum proportional cu numarul de abonati pe care il are fiecare provider...
    Sincer va spun,m-am cam saturat de toata aceasta isterie DTH,eu n-am timp sa ma uit 20 de minute la TV dar in schimb stau minim patru ore pe net pentru a supraveghez acest site.Toata lumea se gaseste sa-mi ceara mie socoteala...DE CE TI CU DIGI TV ? De ce nu promovezi Focus ? Uite D'AIA,ca asa vreu eu ! De ce nu va intrebati de ce am celular Nokia de 7 ani si nu...Motorala . Ce va priveste pe voi ? Ce vreti sa fac ? Sa pun banner mare : Cumparati Focus SAT ? Ce e atat de oropsit Focus SAT ? Ce am scris rau de ei ? Ba din contra ! Reclama care si-au facut-o pe RDI NU au facut pe nici un canal de media.

Site oficial DigiTV ? Asa ti se pare tie ! E vina mea ca cei de la DIGI TV au afla ca exista internet si incerca sa tina lagatura cu abonatii prin acest site ! A incercat o voce oficiala Focus sa scrie pe forum si l-am cenzurat eu?

Nu-ti convine "imperecherea" ? Esti liber sa alegi Focus SAT doar sunt preferati tai ....ai cumva motive sa alegi Digi TV ?

Repet,sunt plictisit la maxim de acest tip de persoane care au dorit sa vanda,instaleze sau chiar sa cumpere Digi TV si dintr-un motiv sau altul n-au reusit,si acum singura lor refulare este sunt topicuri de acest gen.

Interese cumva ?
    Hmmmmmm,Eu Fanta iti donez tie tot castigul meu de la MiroSAT (iti fac acte notariala) daca tu platesti singur cheltuilile de intretinere a acestui site pe un an de zile.

@MSCI
    Nu ti-am raspuns tie,care esti un user cuminte de obicei pe sectiunea voastra de Placi DVB,ci unora care gandesc la fel cu ceea ce ai scris.

In rest,pace voua

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@fanta

ma ofer sa platesc cheltuielile de site daca imi cedezi partea ta din miro (bineinteles cu tot cu adresa .tk). Te astept sa punem la punct tranzactia la o bere in TM

sugestii de economisire:

- desfiintarea sectei maghiare
    - desfiintarea sectei de placi
    - stergerea userilor tip blana care fac spam

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce insinuezi ? ca as avea vreo relatie cu domenii "tk" ? Te inseli amarnic.
    In rest discutam la bere
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    In rest discutam la bere
    pai mo, normal cu tu esti seful.....

platesc o luna de hosting daca il dai afara pe blana si 2 luni daca inchizi secta de placi + secta mahiara si dai afara banda hortysta condusa de airboy ))))))))))...si pe tine o sa te mituesc personal cu multa timisoareana rece

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

sarmanul o [img]http://img.photobucket.com/albums/v232/*********/haha.gif[/img]

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    Quote Originally Posted by Fanta
    In rest discutam la bere
    pai mo, normal cu tu esti seful.....

platesc o luna de hosting daca il dai afara pe blana si 2 luni daca inchizi secta de placi + secta mahiara si dai afara banda hortysta condusa de airboy ))))))))))...si pe tine o sa te mituesc personal cu multa timisoareana rece
    Bea Ciuc ca-i mai sanatoasa
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

cam cat costa saitu (intretinerea lui bineinteles) pe un an de zile? pe bune....

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fiberspeeder
    cam cat costa saitu (intretinerea lui bineinteles) pe un an de zile? pe bune....
    La cum se misca se pare a fi un hosting serios. Mi se pare mie sau e KPN?

person: MyHost.ro Hostmaster
    address: eAlliance solutions sa
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

cred ca e serios hostingul ca trebe banda buna... dar ca bani?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Da sunt un user cuminte . Da totusi am si eu problemele mele . Am tot citit pe forum si nu mi-a placut ca suna prea pro Digi TV . Acum nu zic eu ca ma bag la chestia cu platit hosting-ul la site pe un an ca momentan n-am bani dar daca oferta ramane valabila , poate mai tarziu . Sincer nu stiu cat/daca castigi tu ceva din toata chestia si nici nu-mi pasa . nici nu am afirmat asa ceva ca n-am dovezi . Am vrut sa stiu doar care e pozitia ta/forumului in aceasta privinta . Macar acum lucrurile sunt clare .
    Acum inca o chestie . Sunt inca la faza de informare deci n-am nici o preferinta Focus sau Digi TV deocamdata . Astept sa vad ce canale baga focus la 1 mai ca deocamdata nu prea intra in discutii decat la capitolul " tinere sperante " . Bine acum ce as vrea eu este hardware-ul de Focus cu programele & stuff de Digi TV dar mai greu probabil .
    Ah si inca ceva cu secta maghiara nu prea am tangenta dar sectia de placi ... Pai vin si ma ocup personal de cel care indrazneste .
    De ce a devenit topic-ul asa funny .... Eu chiar eram serios .... Bine daca tot zic degeaba acum am pretentii si mai mari . Vreau sa vad Digi TV cu SS2 ca din ala am acum . Fara softcam , vreau oficial ...... .
    O sa ne adunam noi cei de pe la DVB cu placile in mana la un protest in fata la RCS daca nu se rezolva .....
    As mai scrie dar ii mai las lui Fanta ceva timp sa se uite la TV . Auzi culmea , chiar Fanta sa nu apuce sa se uite la TV ..... Asta e ca aia cu capsunarii care nu apuca sa manace capsuni ..... .

P. S. : Fanta nu e TM al Coca-Cola Company ?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@fanta

...

sugestii de economisire:

...
    De ce draq nu ma surprinde o PROSTIE RASISTA ca asta din partea ta? Pana acuma trimteai maghiarii in sectiunea maghiara acum vrei desfintarea sectiunii ... mare figura mai esti si tu ... onyx cand o sa te cresti mare ca oamenii adevarati?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    @fanta

...

sugestii de economisire:

...
    De ce draq nu ma surprinde o PROSTIE RASISTA ca asta din partea ta? Pana acuma trimteai maghiarii in sectiunea maghiara acum vrei desfintarea sectiunii ... mare figura mai esti si tu ... onyx cand o sa te cresti mare ca oamenii adevarati?

daca o sa platesc eu hostingul normal ca nu voi fi de acord sa pastrez sectiunile si userii pomeniti.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

atunci sa speram ca nu vei fii tu platitorul nu? dar daca vei fii tu, rezolvam cuma sa ramane sectiunea respectiva, nu?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@fanta,vad ca ai reaparut,te-am intrebat ceva in legatura cu contractul pe PM. Poti sa imi dai un raspuns sau nu?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)