Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Default DEZILUZIA NUMITA DIGI

Pe zi ce trece observ ca in ciuda numarului mare de abonati Digi e de fapt cel mai slab calitativ Dth romanesc.Cel putin din punct de vedere al calitatii programelor Digi in loc de progres e in regres.In timp ce concurenta vine cu programe adevarate digi vine cu rahaturi regionale de absolut nici un interes si de calitate execrabila.Au scos Protv int pentru TVS Craiova ,macar scoateti si PRO TV si introduceti TVS Intorsura Buzaului. Un sfert din canalele DIGI sunt un balast inutil iar cacatul numit DIGIinfo va fi functional prin 2010 probabil.Si mai citesc si tampenii de genul ca o mare scula se opune cu tarie introducerii Eurosportului 2 pentru ca probabil parerea majoritatii nu conteaza ci doar daca muschiul lui nu vrea ...Toate promisiunile facute pana acum au fost abureli ,nici un termen nu a fost real iar toate dar toate bombele niste parturi.Mie greu sa mai cred ca DIGi va fi vreodata si altceva decat o imbinare de vrajeala multa+semnal prost+soft varza+si multe regionalisme.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Din pucnt de vedere al unui abonat DIGI nu pot decat sa subscriu la cele scrise mai sus...din pacate

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cauta mai bine ca vei gasi canalele alea pe alt TP .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Si daca le cauti si mai bine le gasesti la alt DTH

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

DIGI TV nu mai tine cont de parerile abonatilor care vor si ei canale bune,nu numai canale care platesc pt a fi ridicate "in cer"?Pacat de DIGI!Vom vedea!

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

digi e atat de bun incat si epg-ul a devenit transparent adicatelea nu merge de aproape o saptamana....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Re: digi

Quote Originally Posted by vasilescudaniel
    am facut in luna august 3 abo digi , 2 fara pachetul hbo si cinemax care oricum ar fi fost gratuite pana la sfarsitul anului .altul cu pachetul hbo , platit chiar daca era gratis . de ieri au ramas toate 3 fara hbo si cinemax . asta da seriozitate !1
    In luna august, mai exact? Fiindca oferta digi s-a schimbat pe 14 august. Oricum, ei nu aveau oferta maxpack gratuit pana la sfarsitul anului in 2006, numai in 2005! Inainte de 14 august primeai numai un an gratuit si atat. Dupa 14 august abonatii noi primesc maxpack gratuit 2 luni (in luna incheierii si in urmatoarea luna). Daca e adevarat ce scrie pe site, trebuia sa renunti prin trimiterea talonului ca sa renunti. Dupa ce scrii tu ai avut maxpack in august, sept. oct., deci 3 luni. Acum ori cei de la digi acum au observat ca deja s-au terminat cele 2 luni, ori nu ai trimis talonul iar ei au observat ca in a 3-a luna nu ai platit pt. maxpack si au restrictionat accesul.
    Solutia: citirea contractului si un telefon la serviciul de clienti pentru lamuriri.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by luky
    ioany, bossaru78, nrares, ntire2000 + restul

bâ nemultumitilor, era mai bine cand nu existau DTH-urile made by Romanian :P

Era bine nu toti aveati 15 antene pentru 3 programe romanesti care transmiteau cate 3 ore pe zi, atunci era bine ca aveati activitate, acum daca le aveti toate pe un satelit si folositi doar o antena nu va mai place nu

100% majoritatea folositi si sharingul pt. vizualizarea DigiTv, Focus&Co, deci mai usor cu reclamatiile ca nu e frumos :P

P.S. tre sa ma dau pe langa "booss" deoarece l-am rugat sa ma ajute ceva, integeti si voi, da
    Frate luky se pare ca esti total rupt de realitate,chiar daca nu am avut programe de tv decat 3 ore pe si n antene asta nu inseamna ca nu ne place calitatea,sau asa cum am am spuso romanului ii place sa se multumeasca cu putin (probabil la noi este mult) si prost decat cu ceva de calitate,sau poate tu nu iti doresti acest lucru
    Sper ca ai gandit inainte de a posta ?

piciul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu de mult nu mai iau in serios topicurile anumitor useri dealeri ai altor platforme DTH din Romania deoarece mi s-a confirmat ca acele persoane nici macar nu au receivere Digi TV si posteaza pe RDI impotriva acestui provider doar pentru ca acest lucru este bine vazut in CV.
    Nu fac referire la un user anume.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

precizare: jur cu mana pe ... (nu pe inima.... ) ca nu sunt dealerul nimanui, meseria mea tine de IT, asa ca nu am absolut nici un interes vis-a-vis de nimeni....cam toate la noi sunt tot o apa sh'un pamant...
    imi pare rau daca sunt (prea) pretentios, dar asa m-a facut mama....

PS: lui fanta care s-o suparat iremediabil pe mine ii sunt si acum dator ca m-o ajutat sa fiu abonat ... dar asta nu inseamna ca trebuie sa laud cand nu e cazul...

PS2: luky- iti doresc sa-ti iasa shmenu...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu cred ca v-au orbit DTH-urile astea si nu observati ca RDI are si alte 20 de sectiuni pe langa aceasta .

Am dreptate ?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Hai mai @luky, ce ti-am facut de te iei de mine? Ce? N-am criticat eu civilizat? Si de ce ma acuzi nefondat? Eu am subscriptie oficiala prin sh.. la toate DTH-urile, urmeaza sa intre si Dolce & Gabana si sunt un om fericit. Daca s-ar uita toti la televizor cat ma uit eu, ar da faliment toate firmele astea de 2 lei

PS. Digi il critic numai ca sa-i fac in ciuda lui @Fanta.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

De apreciat pozitia lui ********* care e constient de toate neajunsurile acestui DTH pe care noi il criticam in speranta ca odata si odata se vor remedia unele probleme.De neinteles pozitia lui Fanta ce pare total desprins de realitate si care vede in orice om de buna credinta care semnaleaza niste neajunsuri ,un om apartinand concurentei ce are neaparat ganduri si intentii necurate.Tin sa-l anunt ca nu e deloc asa si daca nu acum timpul ii va arata ca directia in care merge Digi desi favorabila pe termen scurt se va dovedi mai tarziu o carte necastigatoare.Nu vad cum poti lauda ceva ce merge prost singurul argument fiind ca in tara asta sunt destui ignoranti(in prima faza) ce sunt tentati numai de pret scazut si nu si de calitate.Cu timpul acestia se vor trezi si vor face diferenta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)