Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Firma cablu - preluare programe DIGI si MAX?

Am si eu o mica intrebare:
    Parintii mei locuiesc intr-o localitate de pe langa Bucuresti, mai exact Hotarele, jud. Giurgiu si firma de cablu la care sunt abonati se numeste ALEXA TELEVISION GRUP si distribuie semnal la 5-6 localitati. Problema consta in faptul ca cateva programe se blocheaza (adica ingheata) pe timp nasol sau apar diferite erori. Chestia tare este ca aceste programe sunt preluate de pe DIGI sau MAX (la unele chiar apar siglele respective).
    Ma gandeam sa renunt si achizitionez o antena, dar vazand cum se blocheaza cred ca o sa renunt.
    Cred ca oricum nu este legal ceea ce fac ei cu redistribuirea semnalului dar nu stiu cui ar trebui sa ma adresez. Oficiul pentru protectia consumatorului sau la cel pentru drepturi de autor!
    Daca doriti mai multe informatii despe firma respectiva va pot sta la dispozitie oricand!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

In mod normal nu se intrerup . Cine stie ce aparatura de 2 lei au cei de la cablu de la tine care "retransmit" evident ilegal.

Cat este abonanentul la cablu si cater televizoare au parintii tai ? Mai mult de 1 ?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Merg beton fara nici un fel de intreruperi daca iti cumperi o antena abonandu-te la DigiTv sau MaxTv. Doar singurul inconvienent e ca nu poti vedea decat pe un singur televizor aceste canale transmise prin satelit. Daca ai mai multe televizoare si vrei sa mearga independent programele pe fiecare televizor,trebuie sa-ti iei mai multe receptoare ex.Echolite pt fiecare televizor si sa te abonezi eventual la MaxTv. Bafta!
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)