Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Pur si simplu''isi bat joc...

-Cu tot respectul ptr @FANTA(imi cer scuze mii de scuzee dar astai adevarul),De doua zile am achizionat un now pachet dijiTv(instalatie completa,cu mony jos 3Mil... ).Si incredibil,(ce mi se poate intimpla chiar mie )Pina in moment ul de fata nu imi este activata cartela(de doua zile,de cind este instalata ANT)Cel putin de 7+.....ori am sunat de i-am rugat frumos ,si cu Mult Respect sa-mi activeze Cartela(parca nici nu ma baga in seama).
    PSSSSSSSSS
    -Daca citeste cineva de la GIjI TV(Cj,sa trimita naibi odata datele respective...) acest mesage,eu am spus si prin tel...Cum este posibil o asemenea bataie de joc?
    Sper din tot sufletul ca pina,Luni.....Inteleg si io,24h...dar nici chiar asa....

Cu multa Stima bobi'
    Cred ca Dumnezeu a pierdut Romania la poker!
    Suntem o natie de cersetori...

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Hai sa-ti fac in ciuda la ExplozieTV activare in 15 minute sti cum era jocul "nu te supara frate"

Aurel

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

bobi, in primul rind cum iti permiti sa faci asemena reclamatiii, vrei sa iei ban aici? si in al 2-lea rind ca un coleg bun ce sint, daca pulimocii aia nu te activeaza pina sapt viit iti trimit eu un card.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

bobi, in primul rind cum iti permiti sa faci asemena reclamatiii, vrei sa iei ban aici?
    Cred ca este tocmai invers mi se ia bani ca sa-si bata joc de mine!
    @onyx;eu sunt un simplu abonat,si in al doilea rind au trecut mai mult de 48 ore de cind ma uit la imagine de pe televizor......
    Nota10-CA_ALARMA_ACCES_REFUZAT
    mai mult ce sa mai zic''si nu am niciun interes sa mint''...acuma am sa vad daca azi pina la urma o sa activeze cartela,eu cred ca nu e asa mare filozofie ptr a activa o cartele dupa atitea zile...si telefoane?

Cu respect!

Member Mentor

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

Domnilor,adevarul este ca nu mai inteleg nimik despre acest nenea Diji.acum cateva zile merg si instalez 2 antene diji:ACTIVARE la 1° antena in 3 MINUTE iar la a 2°a activare PE MOMENT!
    chiar nu i-mi venea sa cred:duduia care era la capatul celalalt al tel imi zice sa pun pe tvr1 si sa astept ..... "nu inchideti va rog sa-mi spuneti ce va apare pe ecran".....asta dupa un schimb de 2 propozitii fiecare(nu prea imi arde sa stau la taifas cand clientul plateste convorbirea OUT)....PAI CE SA-I ZIC DUDUEI dupa mai putin de...hai sa zic 1'30'' max.....DEJA AVEAM IMAGINE PE TOT diji.....mmmmmmm....ciudat dar placut impresionat ptr prima data de diji.
    eu sunt "ATEU" al dth romanesc asa ca sa faca fiecare dth cum i-l taie capu' dar aici unde locuiesc MAJORITATEA au diji si ADEVARUL e ca sunt asa ,multumiti,c-am de nota 7.....si nu dau motivele ptr ca se stiu.
    FANTA,spun'le dom'le astora de la diji ca daca AR REZOLVA problemele de semnal si s-ar umbla "pe ici-pe colo la sintonizari fine" (sunet ,EPG real,.....) acest diji ar deveni un DIGI TV adevarat ptr celelalte DTH si o spaima in acelasi timp, iar ptr europa unul dintre cei mai buni.
    cu stima,
    DINUS

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Pur si simplu''isi bat joc...pe $ ai mei.

Quote Originally Posted by BOO*BI
    -Cu tot respectul ptr @FANTA(imi cer scuze mii de scuzee dar astai adevarul),De doua zile am achizionat un now pachet dijiTv(instalatie completa,cu mony jos 3Mil... ).Si incredibil,(ce mi se poate intimpla chiar mie )Pina in moment ul de fata nu imi este activata cartela(de doua zile,de cind este instalata ANT)Cel putin de 7+.....ori am sunat de i-am rugat frumos ,si cu Mult Respect sa-mi activeze Cartela(parca nici nu ma baga in seama).
    PSSSSSSSSS
    -Daca citeste cineva de la GIjI TV(Cj,sa trimita naibi odata datele respective...) acest mesage,eu am spus si prin tel.....*ATENTIE,ca daca pina=LUNI date 30.10.2006,nu o sa-mi fie activata cartela...O sa iau fain frumos oala+conserva si......Cum este posibil pe banii tai...o asemenea bataie de joc?
    Sper din tot sufletul ca pina,Luni.....Inteleg si io,24h...dar nici chiar asa....

Cu multa Stima bobi'

Alt DTH nu ai mai gasit doar avem destule
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Apropo @onyx;
    -Dupa cum bine cred ca ai observat,m-am tot ferit ca sa aduc la cunostinta si alte probleme pe care le mai au.Si imi zici mie Domnule ca am eu,cine stii ce interese banesti
    vrei sa iei ban aici?
    Mai multe nu mai zic ,cred ca este suficient!
    Oricum telefoane eu nu mai dau(ptr ca m-am ingretalit de aburelile lor).Totusi sper ca in cursul zilei de azi ,sa-mi activeze cartela.
    RUSINE.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Nu vreau sa tin cu nimeni dar la mine a durat tot asa putin vreo 10 min , dar am auzit care stau cu zilele .....
    no comment

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by luky
    @BOO*BI

Toti sunt impotriva digi-tv si asta doar pt. faptul ca @Fanta e implicat in acest "bussines".
    Cu tot respectul, man, dar nu cred ca este cineva impotriva lui @Gigi din motivul citat. Poate pentru ca Fanta lauda constant in mod nemeritat acest dth wannabe, asta da.
    Dar in cea mai mare masura pentru ca acest Romanian Cable by Satellite e o firma de tot rahatu', cu pretentii de-a dreptul hilare.
    Abonatii stiu de ce
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default activarea

nu mai scrie atita de cartela aia ca nu se activeaza nu iau partea nimanui
    dar azi in 20 de sec am reactivat o cartela si ieri in 30 de secunde chiar a ramas surprins de rapiditate asta am mai intalnit doar la inceputul lui DIGI
    .ORI CARTELE ORI RECEPTORUL ARE CEVA . La cate mi de receptoare vand ei se mai intampla si nereguli .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

RCS & RDS - Operator Activari DIGI TV
    Domeniul Inginerie,IT,Telecomunicatii,Serviciu Clienti
    Nivel cariera 1 - 2 ani
    Tipul postului Full time
    Oras BUCURESTI
    Perioada de valabilitate 29-10-2006 : 12-11-2006

Descrierea firmei:
    RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti furnizori privati de servicii integrate de telecomunicatii.

Ce va oferim?
    Servicii de televiziune [prin cablu tv de la RCS & RDS si DigiTV]
    Acces Internet si comunicatii de date [RDS.Net, RDS.Link]
    Telefonie fixa nationala si internationala [RDS.Tel]

Descrierea postului:
    • Consultarea diferitelor baze de date interne si depistarea eventualelor neconcordante (intre echipamente, titular contract, tip contract, etc);
    • Rezolvarea erorilor depistate;
    • Raportarea problemelor rezolvate in aplicatia de status interna;
    • Interactiunea cu departamentul Call Center de unde preia spre rezolvare problemele reclamate de clienti.

Cerinte:
    • Student sau absolvent studii superioare;
    • Foarte bune cunostinte de Excel si Acces;
    • Cunostinte si experienta in lucrul cu baze date Microsoft SQL Server;
    • Capabil de a respecta termenele si de a putea rezolva un volum mare de munca;
    • Rezistenta la lucru in conditii de stres;
    • Spirit de echipa;
    • Cunostinte bune de limba engleza.

Acum v-ati lamurit de ce tot stati ...asa ca fraierii ?Bagati CV si schimbati mentalitatea pe acolo...
    IN ROMANIA, NICI IN ORA EXACTA NU MAI AM INCREDERE!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

In sfirsit au activat..Multumesc ,de aproximativ 1ora fara sa mai sun la ei azi(cred ca,nu-si mai are cred rost sa mai intreb de ce a durat atitade joi seara pina acuma...e ceva?).Ma bucur ca m-au scapat de un drum si timp pierdut,in cazul...
    -repet NU AM MICI UN INTERES,stiu eu ce si cum ca iau si fac si alte...spun ptr ca am fost acuzat,nu mai are rost sa repet.
    -Cu Domnul @Fanta nu am absolut nimic,cu atit mai mult ca il cunosc de la Cj cind a fost intr-o vizita,cu ceva timp.

-Incepind din data de azii,nu o sa mai scriu absolut nimic despre nici un DHT...nici de bine ,nici de rau.

[email protected]_public imi cer,mii de scuze ptr unele jigniri aduse aduse

Va Multumesc

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

-Incepind din data de azii,nu o sa mai scriu absolut nimic despre nici un DHT...nici de bine ,nici de rau.

Va Multumesc
    Frate eu personal cred ca prin criticele aduse de noi imbogatim putin calitatea DTH-lor din romania,asta daca exista si cineva de partea cealalta a baricadei care sa ne si asculte

piciul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

In sfirsit au activat..Multumesc ,de aproximativ 1ora fara sa mai sun la ei azi(cred ca,nu-si mai are cred rost sa mai intreb de ce a durat atitade joi seara pina acuma...e ceva?).Ma bucur ca m-au scapat de un drum si timp pierdut,in cazul...
    -repet NU AM MICI UN INTERES,stiu eu ce si cum ca iau si fac si alte...spun ptr ca am fost acuzat,nu mai are rost sa repet.
    -Cu Domnul @Fanta nu am absolut nimic,cu atit mai mult ca il cunosc de la Cj cind a fost intr-o vizita,cu ceva timp.

[email protected]_public imi cer,mii de scuze ptr unele jigniri aduse aduse

Va Multumesc
    Nu-ti fa nici un fel de problema , e normal sa va spuneti parerea despre Digi TV indiferent care e aceasta.Intr-un fel iti inteleg frustrarea pentru ca si eu am stat 3 zile pana mi s-a activat cartela de BOOM TV
    Acest board este un forum liber , in pofida unora care nu pot face diferenta intre exprimare libera si exprimare civilizata.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Fanta_iti Multumesc din suflet ca mi-ai acceptat scuzele!

Intr-adevar,poate am fost si io cam dur in tot ce am scris .
    Cu toate ca am 3abo la digi,eu imi tin cuvintul nu mai scriu absolut nimic aici,in sectiune DHT.Daca o sa am unele probleme pe viitor,am sa ma adreses direct la ei,cind platesc facturi'le.Asta numai sa nu mai fiu acuzat de unii colegi ca.....
    bobi, in primul rind cum iti permiti sa faci asemena reclamatiii, vrei sa iei ban aici?
    Stimate @onyx_cine sa-mi dea mie bani?cum zici'ca sunt tare curios!Nu te supara pe mine.Eu nu am si nici nu fac,niciun fel de afacere in domeniul Satelitar.Pentru mine este o pasiune in timpul liber,din pacate de multe oricam scurt pe care il am la dispozitie.

''aceasta intirziere sa datorat,din cauza traficului prea mare de date pe satelit ''

Va multumesc tuturor!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)