Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default BOOMTV CONTRA-ATACA SHARINGUL

Baietii de la boomtv au sunat in urma cu cateva zile diferiti abonati cum ca le vor dezactiva
    cardul din pricina ca acestia l-au bagat pe servere de cardsharing si echipa boomtv a vazut
    seriile cardurilor pe internet pe aceste servere de CS.
    Zis si facut cardurile s-au dezactivat inca in aceeasi zi

Acuma cateva sfaturi celor ce au cardurile la imparteala :
    dupa cum se stie generatiile noi de carduri nds au o anume functie si anume raspunsul acestora
    in loc de CW (cuvant de control decriptat) cu numarul lor de serie in cazul interogarii cu un
    ECM fals folosit doar de un angajat/membru boomtv infiltrat in reteaua de CS
    deci conditia esentiala este ca cineva din echipa boomtv sa fie in reteaua voastra sau a cunostintelor
    voastre chiar si ca generatie 3 (deci nu peer direct ci unul de generatie 3 ) si se intampla inevitabilul
    el va trimite acest ECM "special" tuturor cardurilor cu id 09290000 de la el din lista care vor urma sa raspunda
    cu CW si impreuna cu acesta si cu nr. de serie al cardului specific boxid-ului interogat
    ca sa va protejati de acesti spioni/viermi securizati-va ft. bine reteaua :

1.serverul sa fie in spatele unui router cu firewall puternic
    2.nu deschideti numai porturile udp pt. gbox,nici 21(ftp),23(telnet) si nici macar 80 (http) catre dream
    si in special nu deschideti portul 1001 TCP pt. ca acesta este portul default al newcs pe care poate fi
    accesata interfata web a newcs-ului prin care cu comanda "keys" se poate vedea exact seria cardului hex
    http://xxxx.dyndns.org:1001/
    3.nu faceti server DMZ din ip-ul intern al dreamului ca toate porturile vor fi directionate catre el
    4.nu dati mai mult de nivel local A1 peerurilor de incredere din lista,ca cardul dvs. sa nu poata fi vazut
    si interogat cu ecm fals de alte generatii de utilizatori care nu-i aveti in lista dvs.
    5.alegeti-va bine partenerii de sharing de preferinta optati pt. cei din afara romaniei si bagati doar
    oameni de incredere din tara cu nivel local doar
    6.neaparat activati urmatoarele setari in newcs.xml ca in caz de ceva cei de la boomtv sa nu va poata
    trimite instructiuni de dezactivare cardului:

<blocksa>yes</blocksa> blocheaza emm shared adress
    <blockua>yes</blockua> blocheaza emm unique adress
    <blockga>No</blockga> permite emm global adress de improspatare generala a keylor sau reviziei cardului
    7.nu bagati cardul in receptorul original ca acesta primeste permanent instructiuni de dezactivare in caz
    ca cineva va "toarna" seria cardului dvs.
    8.nu "puneti botul" daca cineva de la boom va suna si va spune ca folositi cardul in sharing,protestati
    si spuneti-i ca nici macar nu stiti ce inseamna asta,nu aveti nici internet si receptoru e in casa de
    vacanta la tara oprit la momentul de fata
    9. receptoru original boomtv nu are functia de a trimite starea cardului dvs. inapoi prin satelit catre
    centrul lor,asa ca ei nu vor sti unde ,in ce aparat sau in ce conditii veti folosi cardul lor
    10.ei suna "la nimereala" si utilizatori obisnuiti cu aceasta replica,urmand ca daca le tremura vocea sau
    au cele mai mici dubii in legatura cu noua stire data de acesti agenti,sa le dezactiveze cardurile si apoi
    sa umblii si sa suni pt. activare noua
    NONE

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

auzi chiar mi se pare rar sa se vada nr. de serie al cartelei prin gbox
    io unul nu cred ca au aceasta posibilitate pt. ca gboxul cand primeste un ecm
    ii va da doar cw-ul care nare cum sa contina nr. de seria a cardului .
    Fiti Aliati
    Dreambox

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

fratilor, am citit de 3 ori post-ul asta azi si parca am inceput sa am deja-vu-uri... mai intai arata ca acum (zic si ora: 20.41, ca poate iar se schimba), apoi disparuse raspunsul lui @aliat si aparuse cel al lui @Onyx, acum iar a aparut al lui @aliat, dar a disparut al lui @onyx... astept sa mai apara/dispara si al meu si incep sa ma simt in Twilight Zone...
    @"editorul(ii)": hotarati-va ce avem voie sa citim si ce nu.... )
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Stergeti moo tot topicul ca si asa e o aberatie.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Gabi ia observa ca este acelasi topic de 2 ori : o data aici , o data la DTH .

Cel mai simplu e sa inchidem ochii si sa acuzam , acuzam si iar acuzam .

Code:
    Acuzati . Acuzam , Maria Ta .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@KB: ai dreptate, am inceput sa ma ramolesc... daca il mai vedeam postat prin vreo doua locuri cu raspunsuri ale altora, cred ca ma internam (ca tot am Socola aici, aproape)
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu e tarziu

Uite dublura : http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=81635

P.S. Alta data te rog sa citesti si sa cauti prin forum pentru a nu mai acuza aiurea-n tramvai .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********
    Nu e tarziu
    nu exagera, faptul ca recunosc si ma autoironizez e suficient...
    Gemini2 Project 3.80

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

închideti Aces subiec pt ca este o mare aberatie

Antes de postear en este foro, lea las normas y preséntese. Y al presentarse respete las normas Nş 1. Gracias

NORMAS: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=59064

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: BOOMTV CONTRA-ATACA SHARINGUL

Quote Originally Posted by pentrutoti
    Baietii de la boomtv au sunat in urma cu cateva zile diferiti abonati cum ca le vor dezactiva
    cardul din pricina ca acestia l-au bagat pe servere de cardsharing si echipa boomtv a vazut
    seriile cardurilor pe internet pe aceste servere de CS.
    Zis si facut cardurile s-au dezactivat inca in aceeasi zi

Acuma cateva sfaturi celor ce au cardurile la imparteala :
    dupa cum se stie generatiile noi de carduri nds au o anume functie si anume raspunsul acestora
    in loc de CW (cuvant de control decriptat) cu numarul lor de serie in cazul interogarii cu un
    ECM fals folosit doar de un angajat/membru boomtv infiltrat in reteaua de CS
    deci conditia esentiala este ca cineva din echipa boomtv sa fie in reteaua voastra sau a cunostintelor
    voastre chiar si ca generatie 3 (deci nu peer direct ci unul de generatie 3 ) si se intampla inevitabilul
    el va trimite acest ECM "special" tuturor cardurilor cu id 09290000 de la el din lista care vor urma sa raspunda
    cu CW si impreuna cu acesta si cu nr. de serie al cardului specific boxid-ului interogat
    ca sa va protejati de acesti spioni/viermi securizati-va ft. bine reteaua :

1.serverul sa fie in spatele unui router cu firewall puternic
    2.nu deschideti numai porturile udp pt. gbox,nici 21(ftp),23(telnet) si nici macar 80 (http) catre dream
    si in special nu deschideti portul 1001 TCP pt. ca acesta este portul default al newcs pe care poate fi
    accesata interfata web a newcs-ului prin care cu comanda "keys" se poate vedea exact seria cardului hex
    http://xxxx.dyndns.org:1001/
    3.nu faceti server DMZ din ip-ul intern al dreamului ca toate porturile vor fi directionate catre el
    4.nu dati mai mult de nivel local A1 peerurilor de incredere din lista,ca cardul dvs. sa nu poata fi vazut
    si interogat cu ecm fals de alte generatii de utilizatori care nu-i aveti in lista dvs.
    5.alegeti-va bine partenerii de sharing de preferinta optati pt. cei din afara romaniei si bagati doar
    oameni de incredere din tara cu nivel local doar
    6.neaparat activati urmatoarele setari in newcs.xml ca in caz de ceva cei de la boomtv sa nu va poata
    trimite instructiuni de dezactivare cardului:

<blocksa>yes</blocksa> blocheaza emm shared adress
    <blockua>yes</blockua> blocheaza emm unique adress
    <blockga>No</blockga> permite emm global adress de improspatare generala a keylor sau reviziei cardului
    7.nu bagati cardul in receptorul original ca acesta primeste permanent instructiuni de dezactivare in caz
    ca cineva va "toarna" seria cardului dvs.
    8.nu "puneti botul" daca cineva de la boom va suna si va spune ca folositi cardul in sharing,protestati
    si spuneti-i ca nici macar nu stiti ce inseamna asta,nu aveti nici internet si receptoru e in casa de
    vacanta la tara oprit la momentul de fata
    9. receptoru original boomtv nu are functia de a trimite starea cardului dvs. inapoi prin satelit catre
    centrul lor,asa ca ei nu vor sti unde ,in ce aparat sau in ce conditii veti folosi cardul lor
    10.ei suna "la nimereala" si utilizatori obisnuiti cu aceasta replica,urmand ca daca le tremura vocea sau
    au cele mai mici dubii in legatura cu noua stire data de acesti agenti,sa le dezactiveze cardurile si apoi
    sa umblii si sa suni pt. activare noua

fratica, nu stiu ce sa iti zic si cat de adevarat este ceea ce zici tu....
    dar hai sa iti zic ceva...
    de aici am invatat sa fac cs si multumesc, dar nu prea sunt de acord ce zici acolo...
    in primul rand .. stau in regiunea veneto italia, si de 2 luni cumparasem boom. pana pe 14 octombrie am vazut ok.... si s-a intamplat.. nu mai vedeam nimic.. sun la ei la relatii cu clientii si .. ca sa vezi .. surpriza.. ca am facut cs... normal ca am negat, ferm in voce si cum mai vrei tu dar nu a mers.. mi s-a spus clar ca am fost deconectat din aceasta cauza .. am zis ok mi-am recunoscut vina.. dar nu inteleg cum si-au dat seama...
    si acum sa va zis dpdv tehnic ce am avut...
    un db7025 si 3 calculatoare cu placi , aici fiind mai multi romani .. ne-am combinat... buba e asha db nu era cu ip real, ci doar unul de retea , in schimb cele 3 calc aveau ip real ...
    imi poti explica si mie cum si-au dat ei seama ca sunt in cs?
    daca eu nu am db conectat la net... tind sa cred ca nu db-ul e tinta lor..ci altceva...
    pe de alta parte nu cred ca m-a turnat cineva... zic ca nu ar avea de ce ..
    pana la urma nu stiu exact ce va fi dar un lucru e sigur ... atata cat numele meu a fost "patat" stau cuminte si imi vad de treaba mea momentan..
    astept si eu detalii la intrebarile de mai sus ... si sa imi zica si mie unul cu cojones mai mari ce se poate face in situatia asta?

dth-urile colaboreaza intre ele pentru a combate cs?
    am auzit de o anume lista neagra... unde am fi inclusi "noi fanii cs" ...

o zi buna
    Oriunde-ai fi, roman ramai.!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: BOOMTV CONTRA-ATACA SHARINGUL

Quote Originally Posted by lil'_yo
    stau in regiunea veneto italia, si de 2 luni cumparasem boom. pana pe 14 octombrie am vazut ok.... si s-a intamplat.. nu mai vedeam nimic.. sun la ei la relatii cu clientii si .. ca sa vezi .. surpriza.. ca am facut cs... normal ca am negat, ferm in voce si cum mai vrei tu dar nu a mers.. mi s-a spus clar ca am fost deconectat din aceasta cauza .. am zis ok mi-am recunoscut vina.. dar nu inteleg cum si-au dat seama...
    si acum sa va zis dpdv tehnic ce am avut...
    un db7025 si 3 calculatoare cu placi , aici fiind mai multi romani .. ne-am combinat... buba e asha db nu era cu ip real, ci doar unul de retea , in schimb cele 3 calc aveau ip real ...
    imi poti explica si mie cum si-au dat ei seama ca sunt in cs?
    daca eu nu am db conectat la net... tind sa cred ca nu db-ul e tinta lor..ci altceva...
    pe de alta parte nu cred ca m-a turnat cineva... zic ca nu ar avea de ce ..
    pana la urma nu stiu exact ce va fi dar un lucru e sigur ... atata cat numele meu a fost "patat" stau cuminte si imi vad de treaba mea momentan..
    astept si eu detalii la intrebarile de mai sus ... si sa imi zica si mie unul cu cojones mai mari ce se poate face in situatia asta?

dth-urile colaboreaza intre ele pentru a combate cs?
    am auzit de o anume lista neagra... unde am fi inclusi "noi fanii cs" ...

o zi buna

Da, ai fost turnat... Oricum, NDS a pregatit o noua lovitura contra card sharingului...iar BoomTv si Dolce - Romtelecom vor beneficia de noua "jucarie"
    Salut Prieteni!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)