Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default PROBLEME CU HUMAX DIGI+II

Hallo,

am cumparat de o saptamana un HUMAX DIGI+II.Am tot incercat sa memorez in el programe de pe mai multi sateliti (antena cu un DiseqC motor). Am vedere libera si interese pt urmatorii sateliti:

Astra 19,2, Eutelsat W2 16,0, Hotbird 13,0, Sirius 5,0 , Intelsat 1002 (DIGI TV) precum si Hispasat 30,0 W. Am reusit sa memorez toate cele 6 pozitii fara probleme deosebite.

Le-am luat mereu pe rand, am dat cautare automata, dupa care am selectat in lista de programe numai ce ma interesa pe mine si restul am strers pentru a ma putea incadra in cele max. 2500 programe.

Niciodata nu mi-a reusit manevra pana la capat. Daca la primii sateliti unde am efectuat cautarile automate totul a functionat asa cum ma asteptam eu, adica perfect, candva, pe la ultimul satelit, indiferent care era el, dupa cautatra automata a posturilor si SALVAREA lor, constatam ca de fapt nu am salvat nimic. Satelitul respectiv nu apare nici macar in lista de sateliti iar niciun program nu este acolo salvat, desi numarul de posturi salvate pana atunci in total nu depaseste 1000 de locuri (TV si Radio impreuna). Memoria este parca blocata si nimic nu mai merge. Singura solutie a fost tot timpul resetarea la valorile initiale si inca o data de la capat...

Aseara am vrut sa fac o ultima incercare. Candva la cautarea automata de pe Hotbird s-a blocat pe la jumatate. L-am scos din priza si i-am dat o noua cautare pe care a absolvit-o. Am trecut apoi la stergerea programelor care nu ma interesau din lista de programe de pe Hotbird. In acel moment Humaxul s-a stins de unul singur, ca si cum l-as fi scos din priza. Si-a incarcat sistemul si s-a cuplat din nou pe receptie dar la cateva minute s-a stins din nou. Simtomul a continuat de inca cateva ori dupa care m-am hotarat sa-l scot eu din priza caci alta solutie nu mai aveam. L-am scos si apoi am incercat din nou sa-l cuplez. Apare acea incarcare de sistem care merge pana la 100% dupa care in loc sa cupleze pe receptie se decupleaza total si iar se recupleaza, sistemul se incarca din nou pana la 100% si iar se decupleaza. Asta e totul ce mai stie Humax dupa o saptamana de cand l-am cumparat. Cam putin nu

Ce ar putea fi? Exista vreo solutie (Soft) sau este ceva ce tine de Hard

Am incercat start cu cardul inauntru sau fara card. Cu antena cuplata sau fara ea. Cum as putea sa ma descurc, ma poate ajuta cineva?

Mai am un Dreambox S7000 care citeste fara probleme cartea originala de Premiere (tot Nagravision) dar cu cea de la DIGI nu se prea descurca. Exista vreo posibilitate ca Dreambox sa preia rolul lui Humax Ar fi exact ceea ce mi-as dori cel mai tare.

Mii de multumiri anticipate.

Horia

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

frate tu pe ce lume traiesti?
    h
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Exista o explicatie

Aici cam ai dreptate.

Traiesc pe o alta lume unde,din pacate, m-am cam obisnuit prin diverse forum-uri cu un altfel de tratament. Dar sa lasam asta.

Imi cer scuze...

Nu mai deranjez pe nimeni AICI... NICIODATA!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

ursuzuhoria , nu baga chiar pe toata lumea in seama .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)