Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Am luat tzeapa !

Dupa 2 luni de studii m-am hotarat sa fac pasul si sa-mi cumpar pe langa kitul Digi si pachetul Focus SAT.
    Prima impresie :
    Antena :
    Avantaj clar Digi TV
    LNB
    Ambele proaste Egalitate
    Receptor :
    Departe de cel laudau alti useri,un Kaon chior ,prost ca orice receptor koreean.La semnal e mai bun Digi TV,dar meniul Kaonului e mai atragator.Meniul un plus pentru Focus,dar ca utilizare in timpul functionarii avantaj Digi.Per total stiu dezastru de Hyundai dar si Kaonul de la Focus e un gunoi.Cei care-l laudau in forum cred ca sunt dealari sau montatori Focus pentru ca altfel nu-mi explic atitudinea lor. Egalitate.
    Oferta de programe :
    Tzeapa totala : In 2 minute m-am plictisit de grila Focus.Practic cine are Digi TV ia cea mai mare tzeapa daca se incurca cu Focus.Efectiv n-ai ce sa vezi. Avantaj net Digi TV
    Imaginea proasta rau pe Focus si cele doua transpondere RCS cu 16 canale,al treilea transpoder Digi e ok. Egalitate.
    Pret : Indiscutabil avantaj Digi TV.

Concluzii : Stati luni de zile pe listele de asteptare RCS decat sa faceti prostia ca si mine sa cumparati Focus.

Am luat cea mai urata tzeapa cu Focus
    BOOM TV betatester !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Radu nu fii disperat. Vor venii vremuri mult mai bune in curand la Focus... vin canale proprii si inca cateva surprize. Da, in acest moment Focus inseamna tzeapa, dar pe termen lung situatia va fii semnificativ mai buna ...

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Am luat tzeapa !

Quote Originally Posted by Radu
    Dupa 2 luni de studii m-am hotarat sa fac pasul si sa-mi cumpar pe langa kitul Digi si pachetul Focus SAT.
    Prima impresie :
    Antena :
    Avantaj clar Digi TV
    LNB
    Ambele proaste Egalitate
    Receptor :
    Departe de cel laudau alti useri,un Kaon chior ,prost ca orice receptor koreean.La semnal e mai bun Digi TV,dar meniul Kaonului e mai atragator.Meniul un plus pentru Focus,dar ca utilizare in timpul functionarii avantaj Digi.Per total stiu dezastru de Hyundai dar si Kaonul de la Focus e un gunoi.Cei care-l laudau in forum cred ca sunt dealari sau montatori Focus pentru ca altfel nu-mi explic atitudinea lor. Egalitate.
    Oferta de programe :
    Tzeapa totala : In 2 minute m-am plictisit de grila Focus.Practic cine are Digi TV ia cea mai mare tzeapa daca se incurca cu Focus.Efectiv n-ai ce sa vezi. Avantaj net Digi TV
    Imaginea proasta rau pe Focus si cele doua transpondere RCS cu 16 canale,al treilea transpoder Digi e ok. Egalitate.
    Pret : Indiscutabil avantaj Digi TV.

Concluzii : Stati luni de zile pe listele de asteptare RCS decat sa faceti prostia ca si mine sa cumparati Focus.

Am luat cea mai urata tzeapa cu Focus

Frate nu te grabi sa tragi concluzii,nu ca asi tine cu Focus dar nu te obliga nimeni sa le folosesti receptorul si acest lucru cred ca spune multe,cat despre imaginile furnizate de Digi...........ca sa nu mai vorbesc de nivelul semnalului audio al fiecarui program Digi,dar vom trai si pana la 1Mai sa vedem cu ce se mananca si Focus-ul

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Nu ca sa ma bag si eu in vorba, mai ales ca m-am abtinut cat s-a putut cand a fost vorba de disputele legate de cele doua firme, dar am si eu cateva observatii in calitate de utilizator al Digi.
    In primul rand, ce m-a facut sa aleg Digi:
    - 2 motive: grila (mult mai "bogata") si pretul. Trebuie sa recunosc, in calitate de posesor de dreambox 7020s, care e destul de scump, ca grila a contat mai mult decat pretul si nu o spun ca sa ma dau eu mare, dar asa a fost...
    - o alta micuta chestie care m-a facut sa aleg Digi, a fost programul promo al ESS. Ei bine, da, faptul ca am vazut ca programul de promovare al serviciilor lor se vedea absolut infiorator, desi cu mult mai dinamic decat al celor de la RCS, m-a facut sa aleg Digi. Mi-am zis in sinea mea, "pai cine-si face reclama cu asa ceva... cine stie ce calitate si mai proasta ofera la ce are in grila...?" Nu vorbesc de calitatea imaginii la programele codate, ca pe alea nu le-am vazut decat la un dealer care avea insa un TV nu tocmai bun, ci doar de promo.
    In ce priveste Digi, eu unul sunt multumit, cu toate limitarile legate de receptor (deh, de la zappare sub 1s la dream...). Nu am remarcat atat de acut diferentele de nivel al sonorului, dar probabil din cauza ca pertrec prea putin timp in fata televizorului... Pe mine, insa calitatea imaginii ma multumeste, pe un TV cu diag. de 81cm, desi e incomparabila cu cea de pe Premiere (care, dupa parerea mea, ramane de referinta), dar stim cu totii ca in lantul care duce la aparitia imaginii pe TV-urile noastre, partea de emisie satelit e doar una din componente...
    Una peste alta, asa cum am promis si intr-un alt post, am sa-mi iau si Focus, dar numai dupa ce grila lor va incepe sa semene cu adevarat cu a unui serviciu DTH si nu cu cea a unui operator de la tara...
    Inca o data repet, nu tin partea nimanui, dar ca utilizator, in momentul de fata, asta e parerea mea.
    gabi
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eu spun sa asteptam pana la 1 mai sa vedem ce ne-au promis astia de la focus, daca se adevereste eu merg pe amandoua, oricum focus are imagine si sunet mult mai bun iar receptorul nu face figuri si e mult mai rapid.
    Fiecare cu parerea lui, insa @Radu prea arunca vorbe, nu mai fiti rautaciosi.
    Salutare utilizatori ai DTH-ului.
    1.8m, 0.3 invacom, Humax 5400, dm100, dm500, dm 800, 42E-30W, ccam 2.1.3.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu as avea o intrebare pentru amindoua taberele :

Dar ceva bun, de calitate, care sa mearga din prima, fara promisiuni gen pe viitor vom face si vom drege nu aveti ?

Indiferent pretul.

Nu doresc sa intru in polemica cu nimeni, dar nu mai suport sa dau bani si sa primesc promisiuni.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@all: in curind inca 2 transpondere la Focus. Vor fi cam toate programele de la DIGI + niste surprize. Calitatea e OK acuma si va fi mult mai buna. Receptorul merge extraordinar, nu au fost de loc probeleme cu ele si nu se compara cu jegurile care le vinde RCSul. Cartela se poate folosi in in orice receptor care stie Conax sau Dream. Posibil sa se comercializeze si cartela separat de la 1 mai...deci eu zic sa va ginditi de 2 ori inainte sa luati teapa de la RCS.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

S-a uitat sa se spuna lucrul cel mai interesant de la Focus : anume ca el ..... :P

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********
    S-a uitat sa se spuna lucrul cel mai interesant de la Focus : anume ca el ..... :P
    100% valabil si pt celalalt pachet (nu-i dau numele)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)