Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

View Poll Results: Cati veniti?

Voters
11. You may not vote on this poll
  • Fete

2 18.18%
  • Baieti

9 81.82%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: RDI Meeting!

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu as prefera sa ne intalnim la mare, cu o bere rece(ca la botu calului ) sa admiram fumeile toples, sa le tragem cu parerea. Cine are multi bani la el le poate trage oricum Glumesc si eu, na.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Hehehe......

La terasa "HERASTRAU" ,as da bani grei sa fiu acolo...
    GET YOUR SELF TO THE DARKSIDE

Dreambox7020/Dreambox500/D-BOX1/D-BOX2NOKIA/Echostar3000IPVia/SkyStar2/PrimeFocus 1.2m,1.8m,2.2m,3m

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Numarul este valabil 24/24 ore...
    GET YOUR SELF TO THE DARKSIDE

Dreambox7020/Dreambox500/D-BOX1/D-BOX2NOKIA/Echostar3000IPVia/SkyStar2/PrimeFocus 1.2m,1.8m,2.2m,3m

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu se va consuma fanta......
    007/Ro este Master of Ceremony.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

La naiba..... imi pare rau ca nu pot sa vin.

Maine plec la mare am treaba 2 saptamani

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Sa va fie de bine!!!

Si eu asi "presta" cu voi numai ca am ramas fara cherosen la avionul personal! Asa ca nu-mi ramane dacat sa incerc sa convoc RDI -stii de pe aici la o "activitate sportiva similara" . Nici noi nu vom bea Fanta chiar daca ne vom gandi la el si la voi toti .

NOROC ( dar preferabil cu BECKS )

JAR

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu
    La naiba..... imi pare rau ca nu pot sa vin.

Maine plec la mare am treaba 2 saptamani

Batrane,chiar imi pare rau ca nu poti veni ..data viitoare nu mai ai nici o scuza.
    Acum esti absent motivat.
    Nu uita sa apari pe satelit cu tricoul RDI

"Fi coker
    Ia-ti Joker"

Salutari,
    Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Foarte bine ca va intilniti pe malul lacului Herastrau.
    Pe viitor haide-ti sa facem o intilnire undeva pe la Sinaia, Predeal, Brasov, undeva unde sa fie ceva mai accesibil pentru cit mai multi. Si in zona asta sunt tot felul de tentatii dar si bere rece si ....
    Oricum Distractie faina!
    Sanatate

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

mo eu proun intilnire la Marbella (spain)
    este teren neutru fete multe bani multi etc

elrumano

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi All,

Buna idea cu meetingul din Herestrau.Din motive obiective nu pot venii la Bucuresti.Dar ma consolez cu o idee ce de mult doream s-o impartasesc tuturor rdi-stilor impatimiti,iar momentul mi se pare cum nu se poate mai potrivit:nu stiu de ce,e mult mai interesant sa comunicam prin pseudonimele pe care ni le-am ales fiindca ceva din eul nostru intim e mai bine pus in valoare decit daca ne-am vedea chipul.E ceva paradoxal in afirmatia mea deoarece credem ca stim despre cineva doar daca-l cunoastem personal.Or,farmecul corespondentei intre persoane care nu se cunosc personal,apelind la pseudonime sau la alte forme indirecte de contact,ne obliga la exigente personale mari iar prin asta cautam sa ne ridicam la nivelul-cel putin-acestui pseudonim,care pentru lumea noastra romaneasca are o conotatie negativa de la Caragiale citire.Nu stiu cum percepe sau intelege fiecare pe fiecare din acest forum;o tentativa de a surprinde personalitatea unuia sau altuia a fost facuta intr-o forma poetica de catre ,daca nu ma tradeaza memoria,Tepes.Schimburile de replici intre diversi participanti pe o anumita tema ne exprima mai mult decit ne-am dori,atit cu cele bune dar si cu limitele ce le avem.De fapt cind tastam si ne exprimam o dorinta sau dam un raspuns ceva din stilul nostru de a gindii si de manifestare parca e mai bine pus in valoare deoarece sintem singuri cind scriem textele,fara sa fim influentati de aspectele exterioare care de cele mai multe ori ne influenteaza parerea despre persoana respectiva.
    Ma opresc cu aceste considerente neavenite pentru cel ce a facut strigarea de a ne aduna,dar si pentru ca traiesc cu teama ca oricind masinaria se poate bloca cu toata bunavointa lui Fanta.La drept vorbind nu vreau sa stric placerea atitor "necunoscuti"de-a se cunoaste cu adevarat.Raminem cu ce invatam si daca se poate si cu o prietenie.Vreau sa le doresc celor ce se vad sa nu fie dezamagiti dupa...
    Va doresc asteptari implinite,Satelescu

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@satelescu

E prima data cand mi te adresez direct si fac acest lucru public.Nu te supara pe mine,dar sunt invidios pe felul in care scri.Multi dintre noi scriu topicuri kilometrice,dar modul in care te adresezi tu tuturor imi merge direct la inima.
    Cand citesc un articol,un eseu,orice mi-as dori ca acesta sa poarte amprenta satelescu,te urmaresc de mai mult timp,dar acum in acest context nu ma sfiesc sa fac publica parerea mea.
    In alta ordine de idei,referitor la persoanele cu care ma voi intalni.Sunt persoane foarte dragi pe care le cunosc deja,sunt niste adevarati si vechi prieteni.Poate nu toti stiu ca eu sunt cel care ma ocup de acest site,dar cu siguranta cu marea majoritate m-am intalnit cel putin odata.
    Exista posibilitatea ca foarte curand acest site sa ramana doar o amintere,eu n-am castigat nimic material de pe urma lui,ba din contra am un minus consistent in buget,dar am castigat ceva nepretuit : PRIETENI.
    In viata de zi cu zi ,cine ma cunoaste personal,bani nu sunt importanti dar relatiile interumane conteaza enorm pentru mine.
    Am cativa prieteni foarte vechi in Cluj,poate la toamna voi ajunge din nou pe acolo,te voi anunta si daca vei vrea vom bea o bere impreuna.Sunt sigur ca si nu dupa ce ne vom intani,parerea mea despre tine nu se va altera.Sper si vice-versa.
    Salutari tuturor,
    Fanta

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Mai mai i-mi face-ti dor de casa dar nu-i nimic ''the life is a bitch'' o sa particip si eu alaturi de voi cu gindul , beti o bere rece si pentru cei care ar vrea sa vina dar este imposibil

watch tv for free

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default rdi meeting

ciao,

pacat ca nu pot sa vin si eu.de la un ,,simpatizant" rdi,pentru ca e greu de crezut ca cineva cu cateva postari este socotit membru al familiei care locuieste undeva intre tecuci si barlad ,,distractie placuta" si multe bisuri

Anonymous
    Guest

Ehei... am votat eu da' la ora aia sint la noul meu loc de munca dupa o ne-activitate de doi ani, asa ca nu pot....

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi Fanta,

Am apasat fara sa vreau pe o coarda sensibila si parca are efectul unei cutii de rezonanta;nu credeam ca "afacerea"{sic]RDI e pe cale sa aiba un viitor sumbru,iar tu,draga Fanta,esti cel mai afectat din punct de vedere material,dar dupa parerea,cred,a tuturora sintem in egala masura mihniti ca pierdem sansa de a putea comunica!Recunostinta noastra e peste masura,indiferent cum privim acest site,deoarece te-ai hazardat sa arunci o mica punte-cu timpul s-a largit putin-peste un o prapastie ce a devenit si mai adinca de la revolutie incoace.Esti un fel de Go between{Mesager] intre persoane care nu se cunosc dar care asteapta mesaje.Ai trezit dintr-un fel de letargie oameni care altminteri si-ar fii vazut de treburile lor fara sa vada ca dincolo de spatiul ingust in care traieste cotidian exista un orizont mult mai cuprinzator si datator de sperante.Odata ce am facut clic la adresa RDI,fiecare am simtit c-o fereastra s-a deschis si ne-am incarcat plaminii de aer proaspat,ba mai mult ne-a obligat sa impartasim din putinele cunostinte ce le avem ca o eliberare fireasca si cu sens,sa identificam noi puncte umane atunci cind aveam indoieli si sa avem sentimentul ca tot ce facem are ecou in sufletul si mintea celorlalti..Devin patetic fara sa vreau si nu mi-e rusine.Meriti din plin acest semn din partea noastra.Regret ca mesajul meu nu te poate ajuta sa susti acest site,iar sentimentele noastre bune nu poate fii un argument suficient pentru un eventual sponsor care sa prelungeasca viata "tribului"rdi-ist.Inteleg acum motivul pentru care se doreste aceasta reuniune.Imi cer scuze pentru accentele mele citeodata sceptice,alteori critice fata de un aspect sau altul al felului de administrare si monitorizare a sitului,iar daca prin ricoseu am lovit pe cineva ii pot spune direct ca are respectul meu sincer.Un prieten imi spunea despre pasiunea mea legat de sateliti si receptoare ca sint excentric si ca sint prea putini cei care se intilnesc in aceasta preocupare,lasam impresia ca merit compatimire,iar cind i-am spus ca ma intereseaza wrestlingul a dat din cap cu subinteles si mai ca se ruga sa fiu salvat de aceasta boala rara pe meleagurile mioritice!RDI este locul unde "excentrici"ca mine devin normali si nu numai ca nu trebuie sa ne fie rusine de pasiunea noastra dar si s-o purtam ca un blazon de aleasa fire.In acest fel cred ca fiecare iti aduce un omagiu,iar prieteniile facute de-a lungul timpului sa fie un cistig mult mai durabil decit orice afacere!
    Hi Ro,

Poate n-am gasit formularea potrivita ca sa fiu inteles in intentie.N-am ce obiecta,ci dimpotriva sint de acord cu afirmatiile tale.Intr-adevar nu chipul conteaza ci felul cum gindeste un om.Aceasta e cartea de vizita pe care o oferim celorlalti.Din pacate intentii bune sint intelese gresit sau deturnate pentru ca n-am gasit expresia adecvata.Care e secretul de-a cumunica cu celalalt incit sa-l ti-l apropi si-n acelasi timp sa se manifeste liber si fara inhibitii?Nu stiu.Dar un raspuns as putea da chiar cu riscul de-a fi privit de sus de catre un sceptic nemintuit:generozitatea!Daca ne-a mai ramas in noi dupa ce am fost crunt dezamagiti de viata sau de orice,pot sa spun ca acel om este un ales si poate fi invidiat de catre cei care au averi dar au sufletul uscat.Se pare ca Fanta e in vecinatatea acestui prototip de om.Ce spun acum trebuie luat ...cum grano salis,pentru ca e bine sa fim usor ironici fie si atunci cind sintem siguri de un lucru.In rest,fie ca toti ce va intilniti sa gasiti o solutie ca RDI-ul sa nu dispara.
    Distractie placuta si sa auzim de mai putin rau!
    Satelescu
    P.s- Catre Fanta,in scurta perioada de cind exista RDI s-au acumulat atitea informatii incit ele pot fi valorificate sub diferite forme.Din arhiva sitului as alege si sistematiza informatiile pertinente si care s-au dovedit valabile si cine stie...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)