Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Vin PPV-urile ?

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Vin PPV-urile ?

Flux TV si Pro TV Int au fost mutate pe 12687 V. In locul lor sunt accum Test Channel 2 si Test Channel 3.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

din pacate la mine a venit doar ploaia....
    asa ca trebuie sa trec pe NTL pina se potoleste
    Dubito ergo cogito...
    Cogito ergo sum :>

Dreambox7000s/STAB HH120

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Mama lor de PPV-uri! Pe unul din canale a intrat TVS Craiova

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ce bine ca o venit ici isa Craiova

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Poate e Stiinta Tv sau Mititelu TV cu meciuri live ale Craiovei Maxima :>
    Dubito ergo cogito...
    Cogito ergo sum :>

Dreambox7000s/STAB HH120

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zmeura
    Quote Originally Posted by rpintea
    Mama lor de PPV-uri! Pe unul din canale a intrat TVS Craiova
    Poate ca asta e un PPV din Craiova.Confirma colegii nostrii craioveni?
    nu tine prea mult pe canalul ala, ca poate te vor factura fara sa stii ca te-ai uitat la un canal PPV.
    mie imi plac PPV-urile astea. sper sa mai bage.
    a...... legat de Flux...pe cand ma gandeam ca l-au scos din grila, tocmai l-au mutat in alta parte.

Fanta...pe cand axn-urile?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

mai intai TVS Botosani si TVS Mangalia
    si pe urma Eurosport2,Euronews si AXN 2,3
    DIGIBOX HUMAX-I; AzBOX HD; 1.8m parab.;18Strong; Motech, SS2

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

E posibil ca Eurosport 2 sa nu apara niciodata in oferta Digi Tv si am suficiente argumente sa sustin pe langa cei de la Digi Tv acest lucru.Acelasi lucru valabil si pentru Boomerang.
    Cele doua AXN-uri vor intra in grila lui Digi cand vor trece peste aceasta perioada de promovare pe piata.
    Cat despre TVS-uri , bucurati-va , mai mult ca sigur vom mai avea in grila doua TVS-uri regionale (Brasov si Iasi).
    Nu vad ce e rau in promovarea unor programe regionale , programe ce la nivel local se bucura de audiente apreciabile.
    Din cate imi aduc eu bine aminte in momentul lansarii Digi TV avea 25 de prgrame in pachetul de baza iar acum numarul programelor s-a dublat iar pretul pentru acest pachet este chiar mai mic !
    PPV vor fi lansate in luna noiembrie asa cum am spus.Sunt curios cine le va cumpara

Inca ceva , am abo full la Boom Tv in care am incluse doua evenimente PPV.Credeti-ma ca nu avut ce sa-mi aleg.Filme de "cinemateca" vandute ca PPV ...jenant.
    Adevarul este ca nu m-am uitat nici 20 de minute pe acest pachet ce se vede oribil iar receiverul pare fabricat in ani '95-96

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Cat despre TVS-uri , bucurati-va , mai mult ca sigur vom mai avea in grila doua TVS-uri regionale (Brasov si Iasi).

si sa nu uitam, si foarte posibil, Constantza
    yada yada

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    E posibil ca Eurosport 2 sa nu apara niciodata in oferta Digi Tv si am suficiente argumente sa sustin pe langa cei de la Digi Tv acest lucru.Acelasi lucru valabil si pentru Boomerang.
    Cele doua AXN-uri vor intra in grila lui Digi cand vor trece peste aceasta perioada de promovare pe piata.
    Nu vad ce e rau in promovarea unor programe regionale , programe ce la nivel local se bucura de audiente apreciabile.
    Din cate imi aduc eu bine aminte in momentul lansarii Digi TV avea 25 de prgrame in pachetul de baza iar acum numarul programelor s-a dublat iar pretul pentru acest pachet este chiar mai mic !
    PPV vor fi lansate in luna noiembrie asa cum am spus.Sunt curios cine le va cumpara

Inca ceva , am abo full la Boom Tv in care am incluse doua evenimente PPV.Credeti-ma ca nu avut ce sa-mi aleg.Filme de "cinemateca" vandute ca PPV ...jenant.
    Adevarul este ca nu m-am uitat nici 20 de minute pe acest pachet ce se vede oribil iar receiverul pare fabricat in ani '95-96

Fanta

TIPIC digi
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanta din pur curiozitate as vrea sa aud si argumentele tale si argumentele celor de la Digi. (argimente, impotriva E2)

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

PPV?La anu si la multi ani.PPv implica o cale de retur de la receptor catre furnizor prin reteaua telefonica sau net.Ati vazut la conserva sau la Humax priza de retea?Eu nu.Si cui are net nu-i mai trebe ppv,cind vede filmele instantaneu cu premiera.Sau ar putea fi un pseudo ppv ,sa-ti dea ceva filme pentru o suma care o platesti si daca nu vezi evenimentul.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by muresan
    PPV?La anu si la multi ani.PPv implica o cale de retur de la receptor catre furnizor prin reteaua telefonica sau net.Ati vazut la conserva sau la Humax priza de retea?Eu nu.Si cui are net nu-i mai trebe ppv,cind vede filmele instantaneu cu premiera.Sau ar putea fi un pseudo ppv ,sa-ti dea ceva filme pentru o suma care o platesti si daca nu vezi evenimentul.
    Sunt mult mai multe solutii pentru PPV. Cea ce se zvonea e ca cumperi carduri preplatite, si cand vrei sa vezi un program, razuiesti codul, introduci in receiver si iti permite vizionarea. Asta cred ca ar necesita un update de software.
    Alta solutie: trimiti numarul razuit prin SMS, suni la un numar, sau completezi un formular pe net si sistemul debloceaza canalul pt. cardul tau.
    Inca o solutie: trimiti numai un sms cu numarul contractului, si cumva un numar atribuit la programul pe care-l vrei sa vezi, iar platesti pentru program cand vine factura de telefon.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by amandigi
    Quote Originally Posted by muresan
    Sunt mult mai multe solutii pentru PPV. Cea ce se zvonea e ca cumperi carduri preplatite, si cand vrei sa vezi un program, razuiesti codul, introduci in receiver si iti permite vizionarea. Asta cred ca ar necesita un update de software.
    Alta solutie: trimiti numarul razuit prin SMS, suni la un numar, sau completezi un formular pe net si sistemul debloceaza canalul pt. cardul tau.
    Inca o solutie: trimiti numai un sms cu numarul contractului, si cumva un numar atribuit la programul pe care-l vrei sa vezi, iar platesti pentru program cand vine factura de telefon.

Tu sigur glumesti La ce servicii ofera Digi acum, sa vezi incurcaturi Un asemenea serviciu trebuie bine pus la punct, trebuie facuta o implementare perfecta si o perioada de teste...Iar acestea nu se fac de azi pe maine.
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto
    Tu sigur glumesti La ce servicii ofera Digi acum, sa vezi incurcaturi Un asemenea serviciu trebuie bine pus la punct, trebuie facuta o implementare perfecta si o perioada de teste...Iar acestea nu se fac de azi pe maine.
    Nu glumeam, numai scriam cateva metode cu PPV fara conectarea receptorului la net sau la linia de telefon. Dar am inca o idee, poate e mai usoara implementarea si pentru Digi: suni la un numar, spui datele operatorului, ce vrei sa vezi si acel operator iti da liber la program si RCS-ul iti trimie o factura.

PS: Chiar nu ma intereseaza PPV-ul, as fi mai multumit cu cetva programe noi, unele cerute destul de des aici...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)