Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default OFERTA OFICIALA DTH UPC ROMANIA 1 NOV 2006 - 31 IAN 2007

FOCUSSAT a pregatit o mega ultra super surpriza abonatilor sai ....
    Imediat pe RDI ..
    INCEPE batalia digi - upc pe sectorul mocca totul ....

Oferta speciala – custodie echipamente
    Alege Focus Sat !
    Activeaza o cartela de promotie de 60 ron
    In luna conectarii ai vizionare complet gratuita!
    (peste 66 canale TV)
    In urmatoarele 3 luni vizionezi pachetele FAMILIA si AVENTURA!
    Kit complet de receptie in CUSTODIE !

(Receptor, Antena, LNB si accesorii in CUSTODIE)

Instalare GRATUITA

===============================================
    Oferta speciala – achizitie echipamente
    Alege Focus Sat !

Achizitioneaza Receptorul Focus Sat pentru numai 299 ron !
    (reducere de 17% fata de pretul recomandat)

Cumpara cartela de promotie de 90 ron !
    ( Echivalent vizionare pachet FAMILIA si AVENTURA – 3 luni)
    In luna conectarii ai vizionare complet gratuita!
    (peste 66 canale TV)

In urmatoarele 6 luni vizionezi pachetele FAMILIA si AVENTURA!
    (peste 62 canale TV
    … si in plus,
    Instalarea este GRATUITA !
    (Manopera si materiale gratuite in limita a 20 m traseu cablu)
    Kit Antena CADOU!
    ==============================================
    Oferta speciala – cartele de promotie
    60-Ron bucata,culoare verde

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Re: SUPERMEGA BOMBA FOCUSSAT/UPC DIRECT - oferta noua

si daca vreau numai cartela de la ei, se poate
    mai am 3 luni vizionare gratuita si 62 posturi tv
    dm 7000 ,digix2tv ,1.20 fe,montura polara, lnb quadro 0.1. 0.9fe hh. 30V-82E

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by xud
    si daca vreau numai cartela de la ei, se poate
    mai am 3 luni vizionare gratuita si 62 posturi tv
    Cu ce te deranjeaza sa tii KAONU in dulap ca il iei mocca oricum in custodie si sa bagi cartela in alt receptor .... nu mai exista imperechere card - receptor la UPC / FOCUSSAT de mult ....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pai decit sa-l tin in dulap sa se moliile pe el , mai bine il vind.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by xud
    Pai decit sa-l tin in dulap sa se moliile pe el , mai bine il vind.
    CHIAR e o propunere pt focussat .... de ce mai dati aiurea receptoare cui nu le vrea cand omu vrea sa foloseasca un DREAMBOX, ECHOLITE etc...?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Re: y

Quote Originally Posted by spaniolul
    HEHEHE! Si asta-i numai inceputul, nu va grabiti toti operatorii DTH fac promotii in perioada permegatoare sarbatorilor de iarna! asteptati pina pe 23 decembrie si o sa aveti ce alege ,pentru cei mai cu rabdare ii sfatuiesc sa astepte 15 ianuarie 2007 si no sa regrete, mai multe nu spun ca am niste admiratori printre voi care iar ma vor trimite la cules de capsuni,dar timpul imi va da dreptate.Spaniolul -------------strong 6355, lazer 2005, focussat kaon si pe drum prin posta vine vineri echolite 790 offset 1,2 lnb monobloc globo,offset 090,montura H-H lnb globo 0,2 db

Ideal pentru iubitorii DTH neimplicati cu trup si suflet in nici una din tabere sa inceapa ambele team uri dupa ce dadura totul mocca la scule sa bazaie si la grila de programe ....

UPC FOCUSSAT are nevoie urgenta de ETNO TV, TARAF TV, EUROSPORT 1 si 2 si TELESPORT in baza ...... iar DIGI de BOOMERANG, AXN uri EUROSPORT 2 si ce mai cer clientii ....... asta va fi marea batalie mai ales ca fanta a anuntat 4 PPV uri XXX si FILME MAI NOI CA PE HBO + o mare surpriza ......

RAZBOIUL A INCEPUT .... sa vedem continuarea cu replica DIGI TV .....

P.S Atat timp cat KAON se va gasi peste tot si mai e si mocca iar DIGI TV nu rezolva pb distributiei echipamentelor fara pile si semnalul sa nu mai pice la orice adiere de vant .... in urmatoarea perioada la focus 100 mii abonati sunt garantat pana la sf anului ....

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default topic

Asa cum am modificat si in titlu am confirmarea oficiala ca noua oferta intra la 1 NOIEMBRIE 2006 odata cu cele 3 canale SPORT 1, MGM si SPORT KLUB din care primele 2 doar la UPC/FOCUSSAT timp de 6 luni ......

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Focus mai face maxim 10.000 de abo anul asta . Lucas esti tu entuziast si entuziasmat dar Focus are cunoscutul ritm de dezvoltare lent .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

nu uita totusi faptul, cind ceilalti emiteau pe satelit rominii umblau in bocicor. mai lasai citiva ani(100ani) poate se mai lipeste ceva de ei.

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Mă disperă merketingu' de la Focus. Înainte era ceaţă acu' e noapte. M-am uitat pe site-ul lor şi n-am priceput următoarele lucruri:

1. Unde înfinge nenea ăla antena că mie mi se pare că o bagă'n ţigla omului.
    2. De ce nu vorbesc băieţii ăştia clar? Te aburesc cu cartele bonus, bonusări şi numere de luni şi pachete de trebuie musai să pui mâna pe calculator să vezi cât ajungi să plăteşti la lună. Spune dom'le îţi dau gratis atât şi cu bani atât. Apoi vezi tu cum, că-i cu răzuit sau cu factură...
    3. De ce au pus sloganul ăsta "alege simplitatea"? Se potriveşte ca nuca în perete cu mesajul lor...

În definitiv oferta cu cumpărarea (3 luni gratis) e interesantă. Dar ar trebui şi prezentată...

ss/indescifrabil

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iordache
    Mă disperă merketingu' de la Focus. Înainte era ceaţă acu' e noapte. M-am uitat pe site-ul lor şi n-am priceput următoarele lucruri:

1. Unde înfinge nenea ăla antena că mie mi se pare că o bagă'n ţigla omului.
    2. De ce nu vorbesc băieţii ăştia clar? Te aburesc cu cartele bonus, bonusări şi numere de luni şi pachete de trebuie musai să pui mâna pe calculator să vezi cât ajungi să plăteşti la lună. Spune dom'le îţi dau gratis atât şi cu bani atât. Apoi vezi tu cum, că-i cu răzuit sau cu factură...
    3. De ce au pus sloganul ăsta "alege simplitatea"? Se potriveşte ca nuca în perete cu mesajul lor...

În definitiv oferta cu cumpărarea (3 luni gratis) e interesantă. Dar ar trebui şi prezentată...

Mie mi se pare super simpla oferta dar vad ca tot e complicat pentru unii sa razuiasca ceva cartele decat sa stea la cozi.

DECI PANA LA 1 NOIEMBRIE VOR APARE PE PIATA CARTELE VERZI UPC/FOCUSSAT DE 60 LEI cu care activezi serviciul pe care tocmai l-ai primit GRATUIT (antena+lnb+receptor KAON+20 m cablu + instalare mocca) si vezi 1 luna toate cele 4 pachete FAMILIA + AVENTURA + SPORT + MAXPACK iar inca 3 luni FAMILIA + AVENTURA .........

La varianta cu cumparatu receptorului nu cred ca are sens sa se arunce cineva .......

Intrebarea mea ar fi daca si cei ce sunt abonati pot cumpara cartele din astea minune ...... adica sa avem si noi 1 lun amocca totul si 3 luni AVENTURA+FAMILIA .......

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********
    Focus mai face maxim 10.000 de abo anul asta . Lucas esti tu entuziast si entuziasmat dar Focus are cunoscutul ritm de dezvoltare lent .
    si eu din cite stiu.. focus are doua viteze: incet si foarte incet

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Fiecare dth face ce poate:unii se misca incetul dar sigur cu oferte atent alese pt a incepe sa se intreaca in oferte cu altii si asta e doar inceputul,mai tarziu vin si altele;altii asteapta si se uita prin/in gradinile "vecinilor";"cei tari" se labarteaza prin toata Europa pina cand Murdoch "pune ochii" pe ei sau se pregatesc de altceva,ca tehnic...
    In rest mult succes lui UPC DIRECT in "lupta cu DIGI(pe satelit);cu aceasta oferta de la UPC ROMANIA e doar inceput unui razboi cu mai multe batalii? (la cablu sunt la rcs-rds si-mi plac si preturile si calitatea )
    P.S.Fiecare dth o sa aiba din 2007 particularitatile lui pt a se diferentia de celelalte

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lukas75
    Mie mi se pare super simpla oferta dar vad ca tot e complicat pentru unii sa razuiasca ceva cartele decat sa stea la cozi.
    N-am spus dragule că mi-e greu să răzuiesc sau că sunt împotriva metodelor de plată moderne. De un'ţi-a venit? Mă luasem de campania publicitară, care, pentru un neavizat complică lucruri simple...

Quote Originally Posted by lukas75
    La varianta cu cumparatu receptorului nu cred ca are sens sa se arunce cineva .......
    Ba cred că o să-şi deschidă piaţa afară, piaţă pe care care Focus nu a intrat până acum. 100 de euro receptorul cu 3 luni incluse nu e rău. Cu încă 100 de euro pentru antenă şi manoperă face 200, preţ zic eu, acceptabil.

ss/indescifrabil

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default hello

Aici ai dreptate dar nu m-am gandit la ei pentru ca aoclo digi e preferatul multora ....... si e cam greu sa patrunzi .....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)