Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Abonatul 600.000

Azi Digi Tv a sarbatorit abonatul 600.000 ! Din parte mea felicitari ! din partea "prietenilor" stiu ce reactii vor avea ....

Situatia in alte tari :
    Ungaria 184.000 (dupa 6 luni a depasit UPC Direct , provider aflat pe piata de 8 ani si care acum are un numar de abonati estimat la 140.000

Slovacia : 55.000

Cehia 15.000

Seemore 10.000 (numar de abonati preluati de la singurul DTH din Croatia , Digi Tv cu ofertele sale cu siguranta va ajunge intr-un singur an la 50.000 de abonati si in acesta tara)

Fanta
    RDI Team

Ce rost mai are sa mai dau cifrele celorlati operatori DTH din Romania pentru ca nu vreau sa scot din nou in relief distanta enorma dintre Digi Tv si restul lumii
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Felicitari pt numarul de abonati.

Nu pot insa, sa nu am si un gust amar cand ma gandesc la DIGI:
    - softul nou la Humax II - anuntat in cateva zile, nu a aparut nici dupa o luna de la depistarea acelor bug-uri grave
    - PPV in septembrie - lipsa (mi-am si luat gandul de la PPV la DIGI)
    - programe noi cerute - lipsa in continuare

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Bravo lor!
    DIGI TV doar cu abonati multi se poate lauda?Doar atat?
    In rest... la ce mai sunt in frunte ca nu vad!Programele propuse pt septembrie vin in octombrie sau noiembrie pt abonatii digi?Partea tehnica...pe cand?
    Va rog spuneti voi.
    @FANTA
    E adevarat ca digi vor "sa inalte la cer " in viitor tv regionale?
    In rest doresc tuturor numai bine!

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

deci nu pot decit sa aplaud aceasta performanta nebanuita, adica aceea de a face 50.000 de abonati in 12 zile. In caz ca @fanta a uitat, ii reamintesc sa citeasca http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=80217 si sa modifice cifrele intr-unul din topicuri ca sa para treaba mai reala. Eu zic ca o crestere de 2000 abonati pe luna e o cifra superdecenta, in semn de respect fata de noi ar fi trebuit sa anunte abonatul 551000. De fapt propun ca la fiecare mie de abonati noi sa deschidem un topic in care sa aniversam

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Man , asta e adevarul se fac in medie 5000 de activari noi pe zi ! In acest moment expansiunea lui Digi TV cunoaste cea mai mare crestere de la lansare.
    Stiu ca nu-ti convine dar asta e adevarul.Ti-am spus de fiecare data ca Digi TV e altceva decat crezi tu.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Man , asta e adevarul se fac in medie 5000 de activari noi pe zi ! In acest moment expansiunea lui Digi TV cunoaste cea mai mare crestere de la lansare.
    Stiu ca nu-ti convine dar asta e adevarul.Ti-am spus de fiecare data ca Digi TV e altceva decat crezi tu.

Fanta
    man, chiar nu am cum sa cred ca asa ceva. Ma rog, fa si tu un calcul si o sa vezi de ce.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx

Fanta
    man, chiar nu am cum sa cred ca asa ceva. Ma rog, fa si tu un calcul si o sa vezi de ce.
    60x60x24 = 86.400/5.000= 17secunde/activare....
    Cu conditia ca activarile sa se faca 24/24
    E putin exagerat...poate 1.000 activari pe zi...
    Salut Prieteni!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto
    Quote Originally Posted by onyx

Fanta
    60x60x24 = 86.400/5.000= 17secunde/activare....
    Cu conditia ca activarile sa se faca 24/24
    E putin exagerat...poate 1.000 activari pe zi...
    Man, activarile se pot face si prin preluare de fisiere...nu doar manual Deci, e posibil sa se faca nspe mii de activari pe zi

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am vazut altceva...Nu te contrazic
    Oricum, asteptam si calitate, nu numai cantitate
    Salut Prieteni!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea
    prin preluare
    550.000 +48.000

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Voi nu stitzi! eu sunt la zi cu totzi DIGI FACE 600.000 pe secunda FOCUS 500.00O de abonatzi la doua secunde BOOM 450.000 la trei secunde. Ce draq ca cacatzi pe voi aici ? pe mine nu ma intereseaza decat sa imi fie mie bine nu imi da sa mananc nimeni din operatorii astia . Mai bine s-ar lauda ca platesc taxele si impozitele nu catzi fraierici se lipesc de ei. Ca la datorii au cacalau . Sa vedem dupa ce se vor baga taxele pt ca totzi operatorii in afara de Boom folosesc abonamente de dumping ,sa vedem tot atatea de la anul catzi or sa plece de la ei. Au datorii de sparg si se lauda ca au abonatzi . Ma lasatziii!? Sau ca sa laudatzi operatorii primitzi cate o caramea prin posta?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Fanta
    napoleon...hitler....toti au avut o puternica expansiune,si au sfarsit-o

aleksutz
    Guest

Salutare, bine am revenit din vacanta, in primul rand.

DIGI are peste 600.000 abonati. ADEVARAT. VERIFICAT. Felicitari pentru acest operator care a crescut mai ceva decat Praslea.

Numarul activarilor nu este chiar de 5.000 pe zi. El este de fapt in medie de 10-11 mii de abonati pe saptamana. Problema e ca Call-Center-ul DIGI nu face fata atator activari si de aceea au fost angajati noi oameni, oamenii lucreaza mai mult, etc. Probabil ca dupa angajari numarul este mai mare decat 10 mii saptamanal, pentru ca inainte nu se facea fata pur si simplu.

In rest numai bine lui DIGI si sper sa creasca cat mai mult in toate tarile, pentru ca o crestere a nr de abonati nu poate sa aduca decat o ieftinire a abonamentului, sau eventual alte programe in baza fara a mari abonamentul.

Personal, studiez economia, si as fi foarte onorat sa strang mana oamenilor care conduc DIGI. Bravo Marketing.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aleksutz
    Salutare, bine am revenit din vacanta, in primul rand.

DIGI are peste 600.000 abonati. ADEVARAT. VERIFICAT. Felicitari pentru acest operator care a crescut mai ceva decat Praslea.

Numarul activarilor nu este chiar de 5.000 pe zi. El este de fapt in medie de 10-11 mii de abonati pe saptamana. Problema e ca Call-Center-ul DIGI nu face fata atator activari si de aceea au fost angajati noi oameni, oamenii lucreaza mai mult, etc. Probabil ca dupa angajari numarul este mai mare decat 10 mii saptamanal, pentru ca inainte nu se facea fata pur si simplu.

In rest numai bine lui DIGI si sper sa creasca cat mai mult in toate tarile, pentru ca o crestere a nr de abonati nu poate sa aduca decat o ieftinire a abonamentului, sau eventual alte programe in baza fara a mari abonamentul.

Personal, studiez economia, si as fi foarte onorat sa strang mana oamenilor care conduc DIGI. Bravo Marketing.
    esti prost informat..Numarul abonatilor e ~ 630000 - vezi topicul dedicat.

esti prost informat si in legatura cu Call Centerul..acesta nu este aglomerat din cauza activarilor ci din cauza dezactivarilor.

cred ca poti gasi un job la @fanta sau la RDS (daca o mai exista cind iti termni studiile)

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Calculat la numarul de membri la o familie medie, inseamna ca digi este deja in casele a 2 milioane de romani. Asta iarasi inseamna cam 35% din piata corelat la numarul de locuitori. N-are cum sa mai existe ascensiune, nici un provider DTH din Europa nu detine mai mult de 35-38 % din piata. Si asta daca datele sunt bazate pe numarul activ de utilizatori si nu numarul total de inregistrari de utilizatori. Numarul total de receivere vandute nu poate indica numarul activi de utilizatori.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)