Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Agentii Digi trebuiesc dotati cu liste.........

Pentru a evita neprofesionalismul acestor agenti digi,rog posibilitatea de a fi dotati cu liste cu marca televizorului si dotarea auxiliara(scart -rca s-au fara )deoarece sant destul de dese cazurile cand unui viitor abonat digi i se da, la un televizor alb-negru s-au color mai vechi,receptoare Humax care nu sant prevazute cu iesire de RF.In acest caz omul neavand sanse sa vada ceva,
    Parabolica-1.5m Al. (72.0°E-30.0°W).Parabolica -1,2m Al (80.0°E-30.0°W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Au reaparut pe piata modelele HS 1160 NA.
    Exista asa multa lume cu televizoare din vechile generatii? Sincer sunt surprins.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

pai daca asta e targhetul....
    boy2good

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

exista sate unde din 10 tv 3-4 sunt fara
    scart sau RCA

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

tu esti rupt de lume cu aparatura pe care o ai.ce sa credem despre "bombele" ce cad pe rdi mai des decit in iraq?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Sunt unul dintre cei care au contestat cu ceva vreme in urma DIGI, mai ales din cauza receiverului HS-1160 si observ ca sunt unii care acum il considera bun, chiar mai bun decat HUMAX. Acum am un receiver HUMAX pe care il analizez de vreo doua saptamani. Ce sa spun... e SUPER! Nu am avut pana in prezent nici o problema, se misca rapid, a super intuitiv si iti ofera multe chestii bune. Deci, jos palaria in fata acestei miscari, cu introducerea acestui receiver pe piata. Consider ca e inutila o discutie despre Hyundai in prezent. Cine vrea televiziune digitala prin satelit de la DIGI sa faca bine sa caute HUMAX si sa`si ia televizor bun. Nu e vina furnizorului de servicii daca utilizatorul vrea sa urmareasca televiziune digitala la tv alb negru, vechi, second hand, etc. Nu e un capat de lume sa`ti iei un tv nou, bun, si dotat cu scart. Sunt atatea oferte pe piata la preturi bune, incat nu vad de ce cineva s`ar dota cu receiver, fara sa aiba un tv. bun.
    Cu HUMAX pe piata, DIGI a dovedit ca e cel mai bun! Imi retrag cuvintele de pe forum de acum ceva vreme si care se refereau in special la Hyundai. Cine vrea in continuare Hyundai, nu are idee de ce il asteapta, iar cine isi va lua HUMAX va avea multe surprize placute. Sa alegi un receiver doar pentru modulator RF ca poate bunica nu si`o aruncat televizorul antic, mi se pare cea mai mare greseala pe care o poate face cineva in anul 2006, aproape 2007!
    1,2 Offset Al., 0,2 db lnb, HUMAX DIGI II+, STRONG 6155 + Strong DiSEqC 1.2 - SRT DM-2100

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Cu HUMAX pe piata, DIGI a dovedit ca e cel mai bun! Imi retrag cuvintele de pe forum de acum ceva vreme si care se refereau in special la Hyundai. Cine vrea in continuare Hyundai, nu are idee de ce il asteapta, iar cine isi va lua HUMAX va avea multe surprize placute.
    dupa cum te exprimi intelegem ca din moment ce tu ai humax s-au terminat si problemele de la conserva?
    faci parte si din grupul celor care asteapta cu infrigurare noul soft de la humax pentru a scapa de,macar,citeva buguri? daca nu ai timp sa te alaturi celor care asteapta noul soft pentru humax.
    stii a aplauda frumos

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satelitfan
    Sa alegi un receiver doar pentru modulator RF ca poate bunica nu si`o aruncat televizorul antic, mi se pare cea mai mare greseala pe care o poate face cineva in anul 2006, aproape 2007!
    faza nasoala ii ca mergi la instalari si nu ai pe ce face instalarea.
    nu potzi sa il obligi pe om sa isi cumpere Tv cand el nu are bani de paine.
    totusi traim in romania...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf
    faci parte si din grupul celor care asteapta cu infrigurare noul soft de la humax pentru a scapa de,macar,citeva buguri? daca nu ai timp sa te alaturi celor care asteapta noul soft pentru humax.
    stii a aplauda frumos
    Dupa cum am zis, nu am avut parte de nici un bug sau nemultumire de la HUmax in 2 saptamani de functionare non-stop, deci nu`mi dau seama de ce sa scap de ceva ce nu am. Daca un soft nou aduce ceva nou, il astept de asemenea!
    1,2 Offset Al., 0,2 db lnb, HUMAX DIGI II+, STRONG 6155 + Strong DiSEqC 1.2 - SRT DM-2100

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by niku_1988
    faza nasoala ii ca mergi la instalari si nu ai pe ce face instalarea. nu potzi sa il obligi pe om sa isi cumpere Tv cand el nu are bani de paine. totusi traim in romania...
    Daca nu are bani de paine, de ce ii trebuie televiziune digitala? Nu ajunge TVR sau eventualele posturi locale? Iar daca totusi se incumeta spre DTH atunci sa o faca cu aparatura potrivita. Nicaieri in lume DTH nu se adreseaza batranilor de la tara cu televizoare aruncate de copiii lor in podurile caselor inca de acum 10 ani. Poate DIGI are in target si asemenea persoane, desi personal ma indoiesc ca acestia vor plati un abonament constant. Daca nu ai bani de mancare, nu cred ca e normal sa`ti permiti DTH. parerea mea...

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

ia uitati-va aici http://www.conexelectronic.ro/conten...%3D43%26y%3D11
    Cam mare pretul. Daca-mi aduc aminte pe vremea lu-i ceasca construisem un calculator COBRA la care i-am realizat si un modulator TV care incapea intr-o cutiuta de chibrite.
    Nu cred ca e mare lucru ca instalatorii sa aiba cu ei asa ceva, mai ales ca se pot gasi furnizori.

Apropo nu are nimeni o schema? Mi-as face si eu unul
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

pai ala nu are bani sa-ti plateasca diferenta de cablu si mai vrei sa-ti dea bani pe un modulator extern
    boy2good

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)