Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default SPECIAL PT CEI CE VOR SA DEVINA DEALERI SAU MONTANGISTI :)))

Ei bine oameni buni eu aici sunt NEW adica tocmai am aterizat pe acest site. Sper sa fie asa de educativ incat sa va puna pofta in cui ca sa devenitzi montangisti de DIGI.Nu pt ca nu atzi sti sa regulatzi o antena incat sa mearga mai bine ca una care o reguleaza un " instalator autorizat " cicase.Din cauza si pt ca am mai scris in reviste de specialitate sper sa nu fi uitat scrisul ca montatul sau regulatul de antene nu l-am pierdut.Ca sa ajungi instalator autorizat la DIGI trebuie sa indeplinesti niste una din conditziile de mai jos asa ca nu va agitatzi daca nu suntetzi in stare sa le aplicatzi:
    1. sa fii un lingau sau un pupicurist
    2. sa faci jumi juma prada cu un cap patrat din pct de lucru in zona carui activezi
    3. sa te culci cu nevasta unuia din directorii zonali care itzi poate pune o pila buna
    4. neaparat sa fi avut ca obiect de activitate in profilul firmei tale monajul de "IALE CUIE SI CLANTZE" fara de care degeaba insisti sa obtii o semnatura
    5. sa stii sa faci procese verbale de esec tehnic asta nu ca nu ar functiona antena ci pt ca nu stii sa o regulezi
    6. sa fii neamul cuiva din punctul de lucru in care traiesti (nepot , fin , bunic , soacra, poa , dascal, sau vecina de la etajul inferior care le mai faci cu manutza)
    Dupa ce esti unul din rasele disgratzioase de mai sus pui foile la dosar si le prezintzi la un slinos transpirat neam si el cu unul tot mai vechi plasat pe acolo la RCS fara sa stie pt cine lucreaza sau ce este RCS.Daca nu esti acea rasa pune pofta in cui pt ca o sa te saturi o data soi o data de trimis mailuri si dat telefoane la persoane care niciodata nu sunt in birou , nu pt ca nu ar sti ce este un birou ci pt ca nu stiu cum sa ajunga la el .Te rog nu strica o familie nu te baga intre ei pt ca o sa avem o tzara de dezaxatzi nestiind pe cine sa se bazeze .Sperand ca ti-a intrat mintea in cap atunci cauta un operator mai serios si care te respecta . Cum sa ajungi DEALER itzi voi spune maine .

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by killerdreams
    Nu pt ca nu atzi sti sa regulatzi o antena incat sa mearga mai bine ca una care o reguleaza un " instalator autorizat " cicase.

Care va sa zica nea gigi reguleaza antenele?! D'aia nu e semnal cum trebe? Yoiiiiiiiiiii....
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Bizar first post user .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Ciudata dorinta arzatoare a atator useri sa devina montatori gigi.De ce oare?Atat de mult injuratul digi plateste super bine sau numarul mare de montaje in urma caravanelor a declansat isteria "vreau si eu pe liste".Va spun ca in Dolj e batalie mare si doar cei super bine "insurubati" pun mana pe un contract de insurubator antene gigi.
    ROMANI prin nastere,OLTENI prin gratie divina!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu pt ca plateste bine sau numarul mare de instalari motivul este ca nimeni nu cere sau nu verifica montajul pe teren si nu cer in ce parametri trebuiesc sa fie aduse antenele . Un exemplu de cerere in acest domeniu este BOOM care cere poza trimisa pe mail a lucrarii efectuate. Cei care monteaza merge pe premiza de MERGE SI ASA

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Este de-a dreptul abracadabrant ceea ce susti De ce muriti cu totii de grija lui Digi Tv care face sute de mii de abonati noi ? E rentabil ...are ISO ...are ce vrea muschii lor...ceilalti de ce nu sunt in stare sa faca macar 50000 de abonati ? si mai mult se roaga de Digi sa-i cumpere pe 400 Euro/abonat ?
    Digi Tv e un mamut la ora actuala iar ceilalti niste amarati pui de gaina ce-si trimit cocosii sa cante pe acest board.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta cu regulatu` antenelor.....e ceva nou..un sport extrem daca antena e montata deja pe la etaju 10
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Uite mai Fanta ca tu repede te-ai si suparat si stiu de ce si firma ta este una cere se bazeaza pe succesul DIGI. Ce sustin este adevarat vrei sa vin sa te iau si sa te duc prin unele puncte de vanzare sa vezi ca este favorizat nepotismul si spagalacul? Sunt oameni capabili care isi doresc sa lucreze constiinciosi , dar sunt refuzati din cauza serpilor care s-au aciuat acolo . Eu sunt neutru pana in panzele albe si nu iau pe nimeni in brate dar in DIGI nimic nu este transparent ,totul se bazeaza pe relatia de taraba si de tras tunuri. Amandoi suntem vechi in bransa , cum iti explici ca sunt instalatori care nici nu stiu ce inseamna TRANSPORDER la un satelit si ce inseamna asta. Spui ca se castiga 2000 Euro pe luna din montaje , stii cat le raman asa zisilor instalatori in mana? Intzi spun eu daca le raman 200 sa zica merci pt ca restul se duc pe interventzii si reveniri la benzina . Oamenii mei nu isi pot incasa banii din lucrari din cauza unor firme care fac procese verbale de esec tehnic tu stii asta?monteaza antena si le strang mana abonatzilor DIGI . In 15 ani de activitate , importator si distribuitor de echipament CATV nu am antalnit atatea probleme cat am intalnit de cand este DIGI si de cand au aparut cainii din jurul acestui concern. Iar ca digi este un mastodont nu este adevarat o sa vezi cu okii taii. Tiam zis sunt neutru si nu ma bag pt ca mie nu imi da nimeni sa mananc din operatorii astia ca sa ii tin in bratze. pa si mai vb si poate este prima data cand te lovesti de un om sincer fara apartenentze.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)