Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Vesti bune ...adunate...

Posibile miscari DigiTv in cursul anului 2005:

1. Cel mai tare receiver pentru nagra 2 va fi lansat de Digi TV foarte curand. Respectivul receptor va depasi in calitate receptoarele pentru Digital +,TV Cabo si POLSAT (toate versiunea 2 nagravision)…O adevarata bijuterie pentru abonatii DIGI TV.
    2. RCS va lansa transponderul nr 4 ! Pachetul va contine in jur de 60 de programe TV si 20 programe radio + alte noi servicii interactive. Fericitul eveniment in cateva luni.
    3. Vestea 3 este bomba acestui an

Pana acum, RCS a dat dovada de mult profesionalism intr-o afacere de pionierat in Romania. Sa speram ca nu va devia de pe calea pe care a luat-o.

P.S. Daca o tin tot asa, pana la sfarsitul anului voi fi abonat Digi, ca sa nu mai spuna Fanta ca sunt fan Focus. ) ) )
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ai uitat pe A+ si pe Viasat history ...

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

bine ca sariti ca fata mare la maritat ....
    acuma vestile bune sunt bune intr-adevar....
    da' vestea proasta....ca la atatea vesti bune SIGUR exista si o veste proasta...care e?!?

ca se va umbla la abonamente?....ceva de genu', "acuma aveti atatea canale mai da-va-n puii mei scoate-ti lozu' ?!?"

hai sa nu ne imbatam inainte de a bea macar....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pretul la abo.Surpriza cu BOMBA BOMBEROR.Si cind o s-a transmita si in DOLBBBBBBY DIGITAAAAL filmele de exe.,o s-a dorm si eu in pace.Si culmea ca de vestile rele nimeni nu zice nimic.De exemplu cit o s-a coste toata afacerea pina la urma ?Poate avem bafta ca romanu si dam din ian.mai mult ca pe Premiere,Sky si celelalte..Atunci s-a vezi revolutie.Apropo chiar nu stie nimeni cit o s-a coste HBO si celelalte dupa faza de gratis ?Sincer s-a fiu eu m-am saturat si de surprize si de cadouri.Mie mi-ar place s-a stiu de la inceput cit costa toata treaba.ADICA SA FIE OMUL OM SI PORCUL FRIPT,( NU INVERS).Bafta la toti

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Anul asta sigur nu vor umbla prea mult la preturi; cred ca in clipa in care vor avea un anumit numar de clienti...isi vor schimba politica de preturi, dar acest lucru va mai dura.
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lau
    Pretul la abo.Surpriza cu BOMBA BOMBEROR.Si cind o s-a transmita si in DOLBBBBBBY DIGITAAAAL filmele de exe.,o s-a dorm si eu in pace.Si culmea ca de vestile rele nimeni nu zice nimic.De exemplu cit o s-a coste toata afacerea pina la urma ?Poate avem bafta ca romanu si dam din ian.mai mult ca pe Premiere,Sky si celelalte..Atunci s-a vezi revolutie.Apropo chiar nu stie nimeni cit o s-a coste HBO si celelalte dupa faza de gratis ?Sincer s-a fiu eu m-am saturat si de surprize si de cadouri.Mie mi-ar place s-a stiu de la inceput cit costa toata treaba.ADICA SA FIE OMUL OM SI PORCUL FRIPT,( NU INVERS).Bafta la toti
    lau, fara suparare, spune tu o firma care spune de la inceput ! Este o practica generala si trebuie sa o acceptam ca atare sau... nu , nu ne obliga nimeni. Personal, cind nu o sa imi mai convina o sa renunt sau o sa trec la altul. Deocamdata imi convine oferta si sint un client multumit.
    Iar daca apare Disecq 1.2 si in cutia mea o sa fiu foarte multumit.
    SHALOM

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pai i-ti pot spune 1000000000000000000000 spune numai in ce domeniu.De exemplu la casa mea luata in rate i-ti pot spune BANI v-oi plati rata peste 18 ani si 13 luni si data exacta cind platesc ultima rata peste vreo 20 de ani (zile s-a am )Stiu ca este un exemplu aberant si nu incepe s-a dai cu pietre.Dar eu nu am platit niciodata mai mult decit este scris intr-un contract, pe perioada scrisa.Dupa ce s-a terminat perioada de timp din contract inteleg dar nu inainte.Citeste cu atentie contractul.Nu sint niciunde perioade determinate numai preturile.Asa ca timpul este nelimitat si pretul fix. P.S. Nu o doresc dar parca asa as vrea totusi sa inceapa sa ceara pe abonament din ianuarie vreo 50 de euro (dolari)si pe HBO inca vreo 10.Exagerez dar totul e posibil.(daca am vazut la Tv ca francezii au facut o AUTO care merge cu AER) asta e pe bune ,cu aer comprimat si pe esapament iesea aer,dar asta o continuam mai bine la OFTOPIC. noapte buna la toti.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lau
    Pai i-ti pot spune 1000000000000000000000 spune numai in ce domeniu.De exemplu la casa mea luata in rate i-ti pot spune BANI v-oi plati rata peste 18 ani si 13 luni si data exacta cind platesc ultima rata peste vreo 20 de ani (zile s-a am )Stiu ca este un exemplu aberant si nu incepe s-a dai cu pietre.Dar eu nu am platit niciodata mai mult decit este scris intr-un contract, pe perioada scrisa.Dupa ce s-a terminat perioada de timp din contract inteleg dar nu inainte.Citeste cu atentie contractul.Nu sint niciunde perioade determinate numai preturile.Asa ca timpul este nelimitat si pretul fix.Bafta la toti P.S. Nu o doresc dar parca asa as vrea totusi sa inceapa sa ceara pe abonament din ianuarie vreo 50 de euro (dolari)si pe HBO inca vreo 10.Exagerez dar totul e posibil.
    Stai calm....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

OK.IO MIS CALM DE FELUL MEU.Dar m-a enerveaza boierii astia care stiu mai mult si tac cind te iei mai tare de ei.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)