Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digi a mai cumparat doua dth-uri?

Din cate am inteles la apropiata intalnire a cablistilor din Romania va fi anuntata cumpararea de catre digitv a lui max.In plus se zvoneste ca digitv a cumparat deja polsatul dar aceasta mutare va fi facuta publica dupa 1 ianuarie 2007 la fel cum s-a procedat si cu cumpararea pachetului croat.Fanta asteptam o replica din partea ta pentru a vedem ca esti singura sursa din rcs care mai "traieste" .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

e cumva o gluma proasta?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Bomba dupa bomba....
    Acu' sa vezi discutii aprinse.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Da, si fiecare fost abonat Max va primi de la Gigi cate trei conserve ca sa poata urmari programele, cu conditia sa-si puna antena pe consola de la Electrica.

Am verificat sa nu fie 1 aprilie.
    Gigel

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gigelsat
    Da, si fiecare fost abonat Max va primi de la Gigi cate trei conserve ca sa poata urmari programele, cu conditia sa-si puna antena pe consola de la Electrica.

Am verificat sa nu fie 1 aprilie.
    si abonament gratuit pe urmatorii 16 ani

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Credeti-ma ca stiu care sunt pachetele cumparate de Digi TV sau care urmeaza sa fie cumparate dar nu e deloc momentul sa fie facute publice aceste informatii.
    Va spun doar atat , Digi TV a cumparat/va cumpara pachete DTH .Restul informatiilor la momentul potrivit.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

dijitv tot cumpara ca sa se vinda scump altui operator.

la inceput Friend
    Posts Thanks / Likes

intrebarea e alta. digi tot cumpara, face multe investitii, ofera foarte multe gratuitati, pentru toate aceste e nevoie de foarte multi bani, dar ce se fac ei daca totusi nu ii cumpara nimeni, pt ca la tarifele lor eu nu vad pic de rentabilitate(fiecare program are un tarif luat la nr de abonati pt companiile dth si pt cablu). As fi si eu curios cum arata bilantul lor de sfarsit de an.
    focus&upc etc etc

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Simplu,banii de la internet si tv prin cablu sunt investiti in Digi,televizunea prin satelit la noi inca nu este rentabila.
    Nici algoritmul abonati multi pt. preturi mici nu poate functiona din cauza unor costuri reale de logistica care implicit creste,investitie in terminale de receptie si accesorii si nu in ultimul rand drepturile (royalties) de folosinta a sistemului de codare care se platesc /abonat sau multiplu.Pe langa aceasta apar costuri fixe.
    Unicul atuu poate fi vorba de o negociere cu providerii de content ,care la un nr.x de abonati se poate negocia,dar oricum trebuiesc si acele platite.
    Sunt curios cu standardele europene de la anul,care vor trebui aplicate incetul cu incetul si la noi cum se vor descurca.Vor obtine Iso9000 de calitate?Cu un serviciu clienti ca si acesta si cu instalatori cu scule in pungi de nylon?
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

De-abia astepz sa intre si Romania in EU.
    De la 1 Januarie pot face plingere la curtea suprema de Justitie de la Bruxel , ca cetatean romin cu domiciliul in strainatate pot vedea legal programele rominesti, atunci vreau sa vad ce face Digi si Max si Focus.
    Stiu ca poate ma considerati de moda veche si spuneti ca romanii din Spania , Italia sau Germania au Digi, e aici e buba, eu vreau legal, sint curios ce va iesi, ca deh toti vor EU, atunci sa-l aibe.........

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Sunt convins ca ii vei da in judecata , si vei cheltui 50.000 de euro pe avocati si un an jumate pe proces .

Voi chiar scrieti aici ce visati noaptea ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

se cumpara si cu datorii,la fel cum s-a vindut industria romaneasca si alte institutii.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

somnorosul
    e-abia astepz sa intre si Romania in EU.
    te abonezi la boom si astepti sa-ti trimita instalatorii oficiali superautorizati.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

simplul:
    intrebarea e alta. digi tot cumpara, face multe investitii, ofera foarte multe gratuitati, pentru toate aceste e nevoie de foarte multi bani, dar ce se fac ei daca totusi nu ii cumpara nimeni, pt ca la tarifele lor eu nu vad pic de rentabilitate(fiecare program are un tarif luat la nr de abonati pt companiile dth si pt cablu). As fi si eu curios cum arata bilantul lor de sfarsit de an.
    uiti un aspectrimul cistig apare din diferenta de pret intre achizitie si vinzare a receiverelor.pretul de achizitie nu depasaste 10-15$ la cantitatea achzitionata,mai sint celelalte taxe cunoscute de toti.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Hey King , asta cu -Sunt convins ca ii vei da in judecata , si vei cheltui 50.000 de euro pe avocati si un an jumate pe proces .

Voi chiar scrieti aici ce visati noaptea ?

numai tu o crezi, nu ma costa nici 5 bani, am vorbit deja cu un avocat , si nu am platit nimic ca nu degeaba sint asigurat, ba dimpotriva si el de-abia asteapta sa inceapa cu actele.
    Si nu cred ca te-am jignit cu ceva in ceea ce priveste -
    Voi chiar scrieti aici ce visati noaptea ?-.
    Si mai citeste putin drepturile cetatenilor in EU, ca ai ce invata..........

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)