Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Rusine BOOMTV!

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Rusine BOOMTV!

azi cu 10 milioane in mana hotarat sa iau boomexpress ful pe un an,am umblat la toti dealerii am sunat la toate numerele si mi s-a spus ca doar daca las adresa ma va cauta o echipa si imi va instala echipamentul
    rusine ca aveti oferta pe site,dar in realitate ea nu e disponibila si conditia pana la urma e sa vina echipa sa instaleze ei tot deci sa platesti si instalatul
    Rusine,va doresc faliment rapid sa nici nu mai aud de voi,ati pierdut 1 client sigur !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

ai sa razi dar nu e asa... eu am fost sambata la un dealer Boom, nu am dat nici macar un leu si am plecat acasa cu receiverul (contractul de custodie cu super cinema). Mai mult, mi l-au activat, spunandu-le ca am o antena deja, fara ca echipa care va veni sa monteze antena lor sa ma fi programat inca...
    pentru un membru cu un singur post mi se pare ca esti cam vehement...
    e prima data cand intervin in favoarea lor, dar chiar mi se par nedrepte afirmatiile tale...
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabi
    ai sa razi dar nu e asa... eu am fost sambata la un dealer Boom, nu am dat nici macar un leu si am plecat acasa cu receiverul (contractul de custodie cu super cinema). Mai mult, mi l-au activat, spunandu-le ca am o antena deja, fara ca echipa care va veni sa monteze antena lor sa ma fi programat inca...
    pentru un membru cu un singur post mi se pare ca esti cam vehement...
    e prima data cand intervin in favoarea lor, dar chiar mi se par nedrepte afirmatiile tale...
    nu stiu de ce iti pierzi vremea sa-i raspunzi, user cu un singur post (adica asta) si care vb de rusini si faliment....hmmm...daca ma gindesc bine imi vine in minte un anumit user mai vechi de pe aici.

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx

si care vb de rusini si faliment....hmmm...daca ma gindesc bine imi vine in minte un anumit user mai vechi de pe aici.
    "user mai vechi"
    Acela-i userul userilor, tatal lor, amin.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Rusine BOOMTV!

Quote Originally Posted by manuelo
    azi cu 10 milioane in mana hotarat sa iau boomexpress ful pe un an,am umblat la toti dealerii am sunat la toate numerele si mi s-a spus ca doar daca las adresa ma va cauta o echipa si imi va instala echipamentul
    rusine ca aveti oferta pe site,dar in realitate ea nu e disponibila si conditia pana la urma e sa vina echipa sa instaleze ei tot deci sa platesti si instalatul
    Rusine,va doresc faliment rapid sa nici nu mai aud de voi,ati pierdut 1 client sigur !
    manuelo si tu tot un pupincurist esti?
    Mai sant o gramada de DTH -uri de ce nu ai ales altul?
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

cu 10 milioane puteai lua niste bere si apoi sa stai lejer sa te uiti la TV pe Boom luat in custodie!

Sau orice alt DTH.
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Are dreptate manuelo nu se poate achizitiona pachetul Express pe 1 an sau 3 luni la Boom
    gabi esti pe langa discutie fi mai atent la postul lui manuelo vrea Boom fara contract fara instalare asta presupune pachetul Express
    piciul controleaza-ti limbajul

Aurel

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

multumesc Aurel,se pare ca doar tu ai avut ochii deschisi pe aici sa vezi cu adevarat ce vreau
    oricum azi sunt hotarat sa merg la OPC din judetul meu sa fac o plangere impotriva boomtv ca
    mediatizeaza un produs pe care nu il pot oferi sa vedem atunci ce or avea managerii boomtv de zis
    aa,si m-am rasgandit tot fac eu rost de un abonament ful la ei si banuiesc ca stiti ce voi face cu el
    nu de alta dar vreau sa le fac reclama "buna" la toti doritorii din jud. meu

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@anetea: nu sunt pe langa discutie. Eu spuneam doar ca m-am dus la ei, m-am interesat, iar cea mai buna solutie pentru mine mi s-a parut custodia. Puteam foarte bine sa iau si Boom Express, insa am preferat custodia. Nu vad ce lucru e pe langa...
    Iar useri de 1 post care vin si-si dau cu parerea de pamant, ureaza falimente si alte celea mie-mi suna a provocatori... daca ai sa-mi citesti posturile, vei vedea ca nu ma bag in dispute legate de operatori, si nu m-as fi bagat nici in asta daca nu mi s-ar fi parut cam deplasata atitudinea respectivului, iar experienta mea personala total diferita...
    cu asta am incheiat, din punctul meu de vedere.
    DM800PVR-250GB, offset 1,8 m, LNB Invacom 0,3 dB, pozitioner Diseqc 1.0-1.2 Vbox II
    Gemini2 Project 3.80

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

gabi,daca nu te-ai gandit pana acuma poate ar fi bine sa-ti zic ca poate sunt si eu o clona
    si daca pt. tine conteaza nr. de posturi afla ca useru meu celelalt are aproape dublu nr. de
    posturi comparativ cu ale tale daca la tine asta sau cate ghiuluri am pe degete au un cuvant de zis
    in a sta de vorba cu Maria Ta
    nu am putut scrie cu useru normal datorita actiunilor ce le voi intreprinde impotriva acestui operator
    si mai am o propunere pt. tine :fa-mi rost de un boomexpres 1 an ful fara contract,nume si obligatia de
    instalare ! AZI ! si iti pun in manuta ta 12 mil. lei vechi . punct !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by manuelo
    gabi,daca nu te-ai gandit pana acuma poate ar fi bine sa-ti zic ca poate sunt si eu o clona
    si daca pt. tine conteaza nr. de posturi afla ca useru meu celelalt are aproape dublu nr. de
    posturi comparativ cu ale tale daca la tine asta sau cate ghiuluri am pe degete au un cuvant de zis
    in a sta de vorba cu Maria Ta
    nu am putut scrie cu useru normal datorita actiunilor ce le voi intreprinde impotriva acestui operator
    si mai am o propunere pt. tine :fa-mi rost de un boomexpres 1 an ful fara contract,nume si obligatia de
    instalare ! AZI ! si iti pun in manuta ta 12 mil. lei vechi . punct !
    Nu-mi amintesc sa ma fi dat mare cu numarul meu de posturi (chestie care pare a fi o obsesie pentru unii) si nu e vorba de cate posturi ai tu sau am eu, ci de vehementa cu care te exprimi... imi pare rau, mie fenomenul "clona" fiindu-mi strain, judec fiecare user dupa ceea ce vrea sa arate ca e... in cazul de fata, un user nou, cu pareri foarte decise, poate prea decise... si dupa cum spuneam, experienta mea era total diferita...
    iti fac rost de numarul celor de la care am luat eu abonamentul si poti sa-i suni, ca sa-ti confirme oferta.

PS: in ce priveste ghiulurile, e o chestiune de gust, mie personal nu-mi plac...
    cu asta chiar am incheiat...
    Gemini2 Project 3.80

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by anetea
    Are dreptate manuelo nu se poate achizitiona pachetul Express pe 1 an sau 3 luni la Boom
    gabi esti pe langa discutie fi mai atent la postul lui manuelo vrea Boom fara contract fara instalare asta presupune pachetul Express
    piciul controleaza-ti limbajul

Aurel
    Aurica tata cu ce a deranjat limbajul meu frate?
    Sau chiar tu ai deschis subiectul asta de te deranjeaza asa de mult

Piciul
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Rusine BOOMTV!

Quote Originally Posted by piciul
    pupincurist
    Aurel

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Are dreptate manuelo! Express pe 1 an sau 3 luni nu este INCA disponibil! Am umblat si eu cu banii pe la cei 3 dealeri din Pitesti, si nu aveau receivere si cartele pentru aceasta oferta (asa au spus, ca e nevoie de alte receivere si cartele, din cate am inteles, cartela va fi ceva ca la mobil, preincarcata cu 1 an sau 3 luni). Indisponibilitatea a fost confirmata si de call center, unde mi s-a spus ca oferta Express va fi disponibila, probabil, pe la sfarsitul lunii octombrie, dar nu era sigura treaba! Motivul a fost acelasi: nu e implementata procedura (care? nu stiu!). Sincer, am renuntat la Max in acea zi fara sa ma gandesc ca nu voi putea pleca din magazin cu Boom! Dar, iata, ca in Romania: surpriza! S-a putut!
    Rezultatul: m-am abonat la Digi! (va rog, nu vreau discutii pe marginea acestui fapt, dar, cu toata huleala de pe aici, eu cred ca ramane singura varianta ieftina, de calitate buna (in afara relatiei cu clientii si a semnalului, da' nu-i bai ca am antena mare) si cu programe suficiente).
    Parerea mea, sincera, este ca pana acum, in Romania, nici un DTH nu este cum trebuie : ori scump si bun, ori ieftin si prost! Toate sunt un amalgam intre ieftin-scump si bun-prost, toate au si nu au cate ceva. Nu poti merge la magazin cu banii in mana si sa iesi in mana cu un produs de care sa fii pe deplin multumit! (in materie de DTH, si poate, nu numai!). Boom este scump, alambicat la pachete (ca sa iau AXN sotiei, trebuia sa iau cu TCM, Boom Indian si Boom classic, care nu ma interesau! - doar un exemplu), cu unele programe lipsa (sotia vrea Hallmark si la ei nu e). Digi e ieftin, cu programe destule, dar sta prost la relatia cu clientii (indiferenta, datorata, probabil, numarului mare de abonati), la puterea semnalului si mai are niste lipsuri pe la EPG (adica posturi fara EPG). Restul DTH-urilor sunt la mijloc, intre Boom si Digi, bineinteles, mult mai incomplete la toate capitolele.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)