Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11

Thread: Gbox probl..:(

Bogdanel
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Gbox probl..:(

Am reinstalat windowsu si cand deschid gbox-u pt wind ..la inceput imi scrie ceva d gen : " 289 [main] ? <3996> _ddl_crt0: internal error : couldn`t determ. location of thread function on stack. Expect signal problems.
    Starting now." ..se incarca...se logheaza..primeste hellouri dar atata..nu mai primesc chei..si nu imi merge s cer..stie cineva care ar fi problema? thnks

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Gbox probl..

Va rog ,daca ma puteti ajuta.Am un cont deschis pt.sharing am configurat cwshare si nu ma pot conecta la server, i-mi apare ingbox 86 urmatorul mesaj:ERROR:can not ioperm-i:No sukh device
    You must instal ioperm-i To enable direct i/o access
    Am o plca sky star2 si pentium 4 placa de baza intel D945GNT ,placa video 16x ATI. va rog daca stie cineva ce pot sa fac pt. a ma conecta la server.Mentionez ca internetul il am prin radio.Multumesc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Gbox probl

Am facut exact ca in gbox howto,si acelasi raspuns.Am pus alt win,alte draivere la ss2,si nimic.Sa fie de la conexiunea ae internet prin radio?Chiar nu mai este nimeni pe forum sa te ajute?La toti care folosesc sharing cu ss2,merge din prima?Am impresia ca rdi este din ce in ce mai slab.Unde sunt profii,de acum doi,trei ani?Ce timpuri au fost..

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Salut,

1.incearca sa vezi daca merge netul
    2.vezi daca nu ti-a expirat contul

O zi buna.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Gbox probl

Merge si netul,contul e nou,ce sa aiba,nu stiu.Chiar nu a avut nimeni problrme de acest gen...

The Master of the Beasts Mentor
    Posts Thanks / Likes

Un prieten de-al meu a avut aceleasi probleme ca si tine , avand internet prin radio , oricat am incercat si eu sa- l ajut nu am reusit nimic cu g-boxul , la mine care am DSL am reusit din prima , cu calculatorul lui , si avea ceva mai slab ca tine , nu stiu ce sa-ti spun incearca si tu acelasi lucru la un prieten binevoitor...

S'altare si s'ucces !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bilibistrocu
    Un prieten de-al meu a avut aceleasi probleme ca si tine , avand internet prin radio , oricat am incercat si eu sa- l ajut nu am reusit nimic cu g-boxul , la mine care am DSL am reusit din prima , cu calculatorul lui , si avea ceva mai slab ca tine , nu stiu ce sa-ti spun incearca si tu acelasi lucru la un prieten binevoitor...

S'altare si s'ucces !

Asta e buna )
    Daca Netu e wireless nu mere la fel ca DSL sau
    Timisoara, DM 500 HD + DM 500 , Ant 90cm.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Gbox probl..

Am incercat cu calculatorul meu,la cineva care are con.clicknet,si este la fel.Aceiasi eroare:cannot set ioperm:no such device,cu ipul lui si cvshare,folosit de el,care merge si pe ss2+humax.Ce pot sa fac?Multumesc.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

eroarea cannot set ioperm:no such device nu e o problema(daca ai avea vreun card in sharing nu ar mai aparea)
    problema e "couldn`t determine location of thread function on stack"
    verifica daca ai in folderul cu emulatorul pt win32(win gbox) si biblioteca cygwin1.dll
    offset 1.2 Fe,Alps 0.6, Skystar 2.6c,H-H SG2100,"Kaon de la Focus" Coship Dolce

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu nu am rezolvat nici in ziua de azi problema mea cu wirelessul si cu gbox. Merge insa sharingul cu plata. De ce unu nu si altu da, nu imi dau seama...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default gbox probl

Am mai incercat si ultima varianta.Am pus ss2 lui,la mine si stupoare nu merge,acelasi raspuns.Mai mult,dupa ce a pus placa inapoi pe calculatorul lui,daca descchide altdvb,fara sa fie conectat la internet apare urmatoarea eroare:Protocol easy:can"t connect socket.Apare de cate ori schimbi programul.Enervant.Cum se conecteaza la internet dispare,si merge bine.Ce sa fac sa dispara acest mesaj,cred ca ma injura asta de ma rupe.Si altceva,am observat ca nu-i deschide Digi albania,digiturk,tps greu.Ce sugestii mai aveti sa scap de acest cosmar?Multumesc.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)