Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default BOOM HOP!!! IN TOATE GRADINITELE DIN TARA

Da , Boom va instala gratuit cate un sistem la orice gradinita a carei conducere accepta o minima responsabilitate pentru echipament(custodie).
    Se ofera acces numai la canalul Boom Hop!
    SALENTO
    Sa vezi acu explozie de abonati ca vor copiii de la gradinita desenele sau emisiunile de pe acest canal si acasa .

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Trebuie sa recunosc ca este o miscare superinteligenta a celor de la BOOM. Bravo

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default putin

Quote Originally Posted by rpintea
    Trebuie sa recunosc ca este o miscare superinteligenta a celor de la BOOM. Bravo
    Una din putinele.....
    Daca scot taxa aia pe receptor no 2 si 3 precum si pretul receptorului in custodie sa fie 0 LEI si ab minim sa zicem 10 - 15 euro, nr. abonatilor poate creste semnificativ.... Pot sa ceara contract si pe 5 ani...... numai s anu ceara bani pe COSHIP uri .... sa speram cum zicea gepeto ca odata cu aparitia a inca 2 receptoare pana la sf anului din care unul PVR vor renunta la aberatia asta sa ceara 249 - 349 lei pe receptor .......

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

da...desteptutzica miscare intr-adevar dar..sa le doneze si televizoare .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gogoiul
    da...desteptutzica miscare intr-adevar dar..sa le doneze si televizoare .
    Da, dar sa fie plasme. Si sa le dea si cite un sediu nou. Plus sa le mareasca si salariile educatoarelor.
    SHALOM

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Doar sa nu puna si Boom Secrets in toalete .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mi-au spus ca au o baza de date cu gradinite de la Ministerul invatamantului, dar nr. de telefon nu mai sunt updatate.
    Daca stiti gradinite care ar vrea sistemul anuntati-le sa-i contacteze pe mail la [email protected] sau telefonic la 0800070777 si sa solicite instalarea.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ideea nu este originala, dar va avea sigur succes.
    Acum, daca tot ii vor convinge copiii pe parinti sa ia BH, sa vedem cum vor reusi cei de la BoomTV sa-i convinga pe parinti sa ia mai mult decat BH...efect de boomerang
    Salut Prieteni!

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Boom este din ce in ce mai activ si mai ales imprevizibil, managementul companiei s-a apucat, in sfarsit, de treaba.
    Miscarea e foarte inteligenta, dar nu cred ca in programa copiilor de la gradinita este permisa vizionarea posturilor TV. Eu unul nu sunt de acord pentru copilul meu, oricum sta prea mult la TV cand e acasa, la gradinita trebuie sa invete si alte lucruri in afara de Jetix, Minimax si altele asemenea.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

La mine la gradinita ii mai lasa uneori sa se uite pe Minimax. Iar acasa nu il las prea mult la desene - cu rare exceptii cind mai scapa
    In programa nu e dar se practica. La mine e gradinita de stat.
    SHALOM

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien
    dar nu cred ca in programa copiilor de la gradinita este permisa vizionarea posturilor TV. Eu unul nu sunt de acord pentru copilul meu, oricum sta prea mult la TV cand e acasa, la gradinita trebuie sa invete si alte lucruri in afara de Jetix, Minimax si altele asemenea.
    E posibil sa nu fie in programa de invatamant dar oricum este evident ca majoritatea nu stie ce fel de program este Boom Hop.
    In afara de faptul ca este NON VIOLENT este un program educativ.
    Copii invata sa numere, invata formele geometrice, culorile, animalele, invata sa se spele(pe fata/pe dinti), cum si cand sa o faca, etc.
    Eu am luat de la ei un DVD de prezentare si am ramas impresionat.Nu are nici o legatura cu Jetix sau Minimax.
    Nu cred ca un parinte nu ar fi de acord ca odrasla sa sa urmareasca un astfel de program.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by salento
    Quote Originally Posted by SatWien
    dar nu cred ca in programa copiilor de la gradinita este permisa vizionarea posturilor TV. Eu unul nu sunt de acord pentru copilul meu, oricum sta prea mult la TV cand e acasa, la gradinita trebuie sa invete si alte lucruri in afara de Jetix, Minimax si altele asemenea.
    E posibil sa nu fie in programa de invatamant dar oricum este evident ca majoritatea nu stie ce fel de program este Boom Hop.
    Copii invata sa numere, invata formele geometrice, culorile, animalele, invata sa se spele(pe fata/pe dinti), cum si cand sa o faca, etc.
    Eu am luat de la ei un DVD de prezentare si am ramas impresionat.Nu are nici o legatura cu Jetix sau Minimax.
    Nu cred ca un parinte nu ar fi de acord ca odrasla sa sa urmareasca un astfel de program.
    Parerea parintelui conteaza mai putin.Nu cred ca cineva a-si duce copilul la gradinita sa se uite la televizor.Pentru boom o fi o afacere dar nu cred ca o sa decoleze.O sa aiba nevoie de aprobari de la minister pt asa ceva.
    Daca tot vrea sa-si faca reclama ar putea instala jucaria in gari si autogari unde omul are de asteptat un mijloc de transport.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Targetul oo nu circula cu autobuze cu burduf sau trenuri de navetisti .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by salento
    Exact. Nu este un program de "desene animate". Este un program pur educativ in care sunt folosite animatiile. Si nu zice nimeni ca in gradinita in care copii vor avea acces la Hop, televizorul va sta deschis non-stop pe canalul respectiv. Educatoarele pot face un orar in functie de programul HOP, timp in care copii pot urmari anumite programe educative scurte. Daca ati observat, emisiunile dureaza foarte putin. Dupa o astfel de emisiune, educatoarele pot dezvolta subiectul. Oricum, idei legate de cum ar putea fi folosit programul Hop in programa gradinitelor sunt multe. Trebuie doar sa aiba putina vointa si sa isi puna capul la contributie. Educatoarele ar trebui sa invete cum sa se foloseasca si de acest element in educatia copiilor. Imi amintesc zilele in care eram eu la gradinita cu program prelungit si ne puneau diapozitive sau diafilme. Au trecut vremurile acelea. Ar trebui sa invatam cum sa ne folosim de tehnologie in scopul educarii copiilor. Si vorbesc de educare, nu distrare a copiilor. Adica Boom Hop, nu Minimax sau alte canale.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea
    La boom cam toate miscarile au fost inteligente

URAAAAAAAAAAA O SA VAD SI EU BOOM
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)