Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default UPC aduce in Romania programul Sport 1

Conform libertatea.ro

Canalul Sport 1, unul din cele mai apreciate canale sportive din Europa, va fi disponibil si in Romania la sfarsitul lunii octombrie, pentru clientii UPC-Astral care locuiesc in zonele urbane. Titrat in limba romana, Sport 1 emite non-stop si le ofera pasionatilor de sport transmisii in direct si acoperire exclusiva a unor evenimente sportive importante. Printre acestea se numara transmisii ale unor competitii din fotbal - calificarile din cadrul Euro 2008, meciuri din Premier League Scotia, Liga Portugheza, Cupa Germaniei etc. Alte evenimente sportive incluse in program sunt Speedway Grand Prix si Cupa Mondiala, KOTV Classic Boxing, intreceri de handbal si alte competitii sportive de interes. Sport 1 va fi oferit in pachetul de baza pentru clientii UPC si Astral.

Sin cate am discutat cu cei de la RCS cei care alaturi de UPC au drepturi de redifuzare in catv si DTH al acestui program se pare ca vom avea acest program si in Romania dar exista cateva probleme majore in ceea ce priveste drepturile de autor.

Pentru ca drepturile pentru meciurile din Spania,Italia,Franta,Olanda sunt deja achizitionate exista doua solutii : aparitia unui canal total nou , cum e cazul lui Sport 1 Cehia sau varianta a doua , mai putin credibila , mutarea tuturor evenimentelor ce nu au drepturi pentru Romania pe Sport 2 Hu si preluarea si traducerea live a lui Sport 1 Hu.

Va tin la curent.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default GOOD NEWS

http://www.sport1tv.hu/index.php

Grila e slabuta daca nu apare FRANTA, OLANDA, SPANIA, ANGLIA sau ITALIA....

Pentru amatorii de fotbal solutia DIGI TV cu al 2 lea LNB pe Hotbird ramane singura sansa sa vezi ceva meciuri .... sau nou infiintatul canal SPORT ONE al B1TV daca am inteles bine si depsre care poate maestrul ********* (care are pile la CNA) ne poate spune daca au demarat procedura de licentiere .... Nu de alta dar se termina turul si din Italia si Spania nu am vazut decat Roma -Inter inregistrat ....

Apropo SALENTO: BOOM LIVE SPORTS s-a nascut mort sau va mai apare cu meciuri din campionatul Madagascarului Luati macar NBA si NHL ca is multi maniaci amatori si de sporturi din astea .......

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Lukas spune-mi si mie te rog unde vezi tu meciuri pe FTA pe Hotbird? merci

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

daca se refera la campionatele piternice si eu sunt tare curios

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Meciurile din Spania sunt fta sau viacces1 pe w3 7e(11385H27500)-feed-uri sambata si duminica,week-end-ul asta e pauza!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)