Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Boom cauta colaboratori

Uite ce-am gasit:
    "Cei care sunt interesati sa vanda serviciile Boom(exclus prin magazine!) sunt invitati sa trimita un mail la adresa [email protected] In mail trebuie sa specificati judetul in care doriti sa vindeti serviciul, numele si un numar de telefon la care sa fiti contactat."

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Era evident si se stia de dinainte ca magazinele de epilatoare si saci de aspirator au randament 0

Cand incapatanarea intrece intelepciunea ......

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Re: Boom cauta colaboratori

Quote Originally Posted by salento
    Uite ce-am gasit:
    "Cei care sunt interesati sa vanda serviciile Boom(exclus prin magazine!) sunt invitati sa trimita un mail la adresa [email protected] In mail trebuie sa specificati judetul in care doriti sa vindeti serviciul, numele si un numar de telefon la care sa fiti contactat."
    Aha si unde gaseste sa le vanda la taraba sau pe strada?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

@Gepeto

Stiu ca tu esti cel raspunzator de tortura celor de la Boom , te rog fa-mi o lista cu propunerile celor de pe board ce au fost deja implementate de BOOM.N-ar fi rau sa vedem oferta lor de pe 4 Mai (cea facuta de firme de consultanta si platita pe masura) si oferta actuala BOOM (oferta ce contine sugestiile formulate de simpli useri pe boardurile de specialitate).

@salento
    Din cate stiu doua firma micute (Tehnic B si Mirosat) au distribuit peste 45.000 de receivere Digi Tv.Trageti singuri concluziile
    Cat o fi vandut Altex/Media Galaxy pentru Focus/Boom ?

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    @Gepeto

Stiu ca tu esti cel raspunzator de tortura celor de la Boom ...
    Fanta
    Eu nu... stai sa vezi acu ce bobarnace iau iar...de la Neo si CD...

te rog fa-mi o lista cu propunerile celor de pe board ce au fost deja implementate de BOOM.N-ar fi rau sa vedem oferta lor de pe 4 Mai (cea facuta de firme de consultanta si platita pe masura) si oferta actuala BOOM (oferta ce contine sugestiile formulate de simpli useri pe boardurile de specialitate).
    Chiar aveam de gand sa fac asa ceva, dar la sfarsitul anului 2006. Pana atunci vor mai avea loc cateva Boom-be din partea lor, nu vreau inca sa le deconspir, asa ca lista vine...peste 2 luni

Trebuie sa recunoastem ca Boom trateaza clientul intr-un mod occidental: "Clientul nostru, stapanul nostru". Oricat am vrea sa minimizam calitatile acestui DTH, se poate vedea, cu usurinta si partile lui bune:
    - servicii de instalare profesionale
    - servicii de asistenta 24/24 ore
    - continua imbunatatire a calitatii imaginii
    - echipamente de transmisie de ultima generatie, cu back-up pentru tot.
    - o echipa manageriala(Neo&CD) care urmaresc, in permanenta, cerintele si dorintele atat ale clientilor actuali cat si ale celor potentiali...
    - daca-i mai laud mult, sigur primesc un abo gratis pe viata de la Boom

Si, ca sa trec si in extrema cealalta:
    - receptor spartan - dar se pare ca vor rezolva problema pana la sfarsitul anului prin aducerea a doua noi STB-uri
    - pretul la receptor mult prea mare
    - oferta de programe facuta in asa fel incat sa cumperi cat mai multe...asta, din punctul lor de vedere nu-i rau...
    - poate, lipsa de flexibilitate a marketingului care nu vrea, sub nici un chip, sa lase la pret... Inca nu au inteles ca trebuie, urgent, sa adune cat mai multi clienti...si asta deoarece, UPC vor introduce canale noi si inedite pentru Romania fapt care le poate sufla din potentialii clienti Boom. Dansii considera ca au alt target fata de cel al celorlalte DTH-uri mioritice, NU INTELEG faptul ca, pana la urma, numarul de abonati nu e nelimitat si ca, in ritmul asta, investitia va fi amortizata peste un deceniu...Dar asta este treaba lor...Daca din punct de vedere tehnic stau BETON, la capitolul marketing mai au mult de lucru...

Dupa cum spunea si Fanta, au aruncat o caruta de bani pe publicitate care nu a adus nimic nou...O strategie intocmita de o firma care nu numai ca nu a ajutat BoomTv, dar a tras-o inapoi...Aici se mai pot adauga si renumitele standuri BoomTv din magazine care fac reclama la TV Samsung, nu la DTH-ul BOOMTv...din pacate...

Ce am remarcat la conducatorii Boom este capacitatea imediata de a se adapta la cerintele pietii, singurul impediment actual fiind acela ca "arunca orzul pe gaste, in loc sa hraneasca pasarile din curte" Schimbarile, in aceste luni de la aparitia BoomTv sunt evidente si toate indreptate inspre imbunatatirea relatiei cu clientul....Au disparut foarte multe din aberatiile de inceput(vezi instalari obligatorii, poze facute la client, etc...); au ramas unele mici imperfectiuni care si acestea vor disparea in scurt timp..

Previziune BoomTv in 2007: oferte tentante, STB-uri in custodie, noi canale TV si radio...
    Salut Prieteni!

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

@Gepeto

Stiu ca tu esti cel raspunzator de tortura celor de la Boom , te rog fa-mi o lista cu propunerile celor de pe board ce au fost deja implementate de BOOM.N-ar fi rau sa vedem oferta lor de pe 4 Mai (cea facuta de firme de consultanta si platita pe masura) si oferta actuala BOOM (oferta ce contine sugestiile formulate de simpli useri pe boardurile de specialitate).

Fanta
    Good point! Ti-aduci aminte cand incercam sa le explic ca activarea cartelei numai daca antena a fost montata de cineva autorizat inseamna sa piarda toti clientii "de afara"? Nu mai amintesc cum s-a inchis topicul, imi pare rau ca nu pot sa-l mai gasesc, erau acolo toate criticile la adresa politicii de vanzare Boom. Cert este ca RDI-ul s-a dovedit un sfetnic bun pentru Boom, chiar daca nu o vor recunoaste ...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu o vor recunoaste in ruptul capului , fii sigur .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *********
    Nu o vor recunoaste in ruptul capului , fii sigur .

Stai linistit, au recunoascut si recunosc ca sunt foarte interesati de parerile si sugestiile userilor de pe forumurile de specialitate. De altfel, dupa cum am scris mai sus, acest lucru se vede din schimbarile pe care le-au facut si le vor face in continuare. Daca e sa facem un clasament, Boom este, de departe, DTH-ul care a tinut cont de parerile userilor...si nu este usor sa schimbi, din mers, aproape total, o strategie de piata.
    Salut Prieteni!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)