Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default A aparut infoSatelit

Aseara l-am luat.
    Din pacate parerea mea e ca e cel mai slab numar de pina acum O spun cu durere... dar ...
    SHALOM

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

ai dreptate!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default slab de tot

ai dreptate si eu cu durere spun, si am toate numerele""""""""""""""""""""
    dar unele subiecte sunt aiurea de tot
    asta e
    pa

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Da,o fi,dar ganditiva si la cei care nu au internet"la botul calului"...
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

arhanghelxxl
    Guest

Sal'[email protected]
    Lipsa de idei oare ?
    Multe subiecte epuizate si ras-pomenite ex montarea antenei cel putin de 3-4 ori -nu ca ar fi rau insa de ce nu se pomenesc despre noutatile care dor . Si altceva se scrie despre un lucru de care se stie de mult pe net - vino cu ceva nou "nene infosatelit " ca de nu zic postaritei sa te trimita la origini , nu de alta da banii pe tine ii folosesc in alta parte si asa am maculatura acasa de dau si la vecini .
    ( @@@ >Nu va suparati dar este realitatea cruda )
    Sal'[email protected]

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

cel mai tare infosateli-rdi

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default reply

Mi-a placut tutorialul pentru dm 500 (foarte util) si articolul despre Iran (mi-a amintit de inceputurile tv-sat in Romania).
    ....in rest cam slabut...dar raman in continuare abonat....

"Say hello to my little friend"

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu pot spune ca acest numar este slab ci doar ca se mentine in aceasi nota , articole excelente si articole mai putin reusite.
    Eu doresc viata lunga acestei reviste pentru a creea un mediu concurential solid viitoarei publicatii ********elit.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

sa fim seriosi...
    lucrurile fierbinti care l-ar interesa pe cititor sunt cele "interzise publicarilor" kestii care se discuta doar pe forumuri private si la care nu au acces toti...nu vad din acest punct de vedere ce revista ar satisface cerintele celor studiosi si mai pretentiosi....deci toate revistele sunt bune pentru cei ce abia descopera receptia prin satelit....nu vad cum ne va putea uimi "noua revista"...dar sa nu zic hop pana nu sarim? sau ?

Silver Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default reinfosat

Sal dupa cum spunea si @Fanta " doar ca se mentine in aceasi nota" inclusiv aceleasi poze, dar asta nu inseamna ca nu chiar asa de slaba pentru cei ce nu au acces direct la informatii inca este un bun indrumator in lumea satelitilor.
    P.S. asteptam si aparitia altor publicatii de gen ca sa avem cu ce compara continutul .Bafta

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default infosat

Desi urmaresc forumul de catva timp (mult), m-am hotarat sa scriu aici dupa ce dvbnetwork a fost inchis. Referitor la Info Satelit, aceasta revista pateste acum ceea ce a patit si Tele Satellite, revista aceea zis germana, care de fapt se face la Budapesta. Cine are colectia acelei reviste poate vedea ca primele numere aparute in Romania, si distribuite de cei care fac acum Info Satelit, erau extrem de interesante, pline de continut extrem de util. Acum acea revista este plina de reclame si de teste de receptoare de la cateva firme, mereu aceleasi, asa ca nu prea mai ai ce citi in ea. Si mai este si nesimtit de scumpa in Romania.
    La noi are loc acelasi fenomen cu revista despre care vorbim. Mai mult, urmarind domeniul din 1993 de cand sunt direct interesat, am vazut ca initial Info satelit a aparut ca o anexa la Tele Satelit, pe care baietii s-au grabit sa il vanda cu prima ocazie. Din pacate acei bani nu au contribuit macar in parte la imbunatatirea Info satelit a carui calitate scade in mod constant dar sigur. Mai mult faptul ca aceasta revista nu se transforma intr-o revista adevarata (a se vedea revistele din vest ca Tele Satellite din Franta sau Infosat de la nemti) dovedeste ca baietii nici nu prea au ganduri mari cu ea si ca la un moment dat o sa o abandoneze.
    Cam atat pentru moment...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Dupa umila mea parere cit este de reusita aceasta revista sau mai putin reusita se va vedea doar in momentul in care va aparea pe piata ********elit.
    In acel moment se va putea pune in balanta valoarea uneia sau mediocritatea alteia.Aceasta concurenta va fi benefica pt noi cititorii chiar daca exista riscul ca in viitorul apropiat sa dispara totusi una din ele de pe piata.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Sincer vorbind de cand cu internet la botul calului ,tot ce apare in revista InfoSatelit este de domeniul trecutului dar, pentru cei ce nu au acces la net aceasta publicatie ( SINGURA DE ACEST FEL deocamdata ) este sansa lor de a invata ceva .I-ti multumesc InfoSatelit ca a-i fost si esti in continuare langa mine.

ps. din aceasta publicatie a-m invatat ceea ce stiu , mult ,putin dar a-m avut de unde
    VU+SOLO SE V2,DM 800hd Triax TDS110 H-H Inverto bk ultra
    ..........95*e >>>>>>0<<<<<< 45*w..........

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by AG.LAUR
    din aceasta publicatie a-m invatat ceea ce stiu , mult ,putin dar a-m avut de unde
    Acum 10-11 ani toti o asteptam ca painea calda .....da acum nici painea calda nu mai e de interes pt noi

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

din pacate in Romania nu sant oameni care sa scrie bine despre acest domeniu,in afara de unul,cum ii spune?,a da...unul,balanescu.toti va da-ti cu parerea dar nu stiti ce greu e sa faci o revista.e bine ca exista si acest info.sint convins ca daca revista ar ajunge la emisiunea lui dr.dish,ea ar fi prezenta!pareri avem cu totii dar sant putini care gindesc...bine!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)