Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Inca o noutate de la Digi Tv

Dupa ce vor lansa primele programe adevarate PPV in Romania , Digi Tv pregateste si lovitura mult asteptata de toto abonatii Digi TV :
    Receiverul nr 2 la un pret de abonament derizoriu !

Receiverul 2 va fi legat in serial de receiverul principal (master) !

Nu pot sa va ofer mai multe noutati , cert e ca Digi TV are pregatita in afara acestor doua noutati si cea mai tare BOMBA de la lansare !

RDI va tine la curent !

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Iar vin bombele peste noi, abonatii GIGI....sa speram ca nu vor fi la fel de fasaite ca absolut toate cele dinainte...personal sperante prea mari nu mai am, asa ca de-abia astept sa-mi expire abonamentul sa migrez

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Re: Inca o noutate de la Digi Tv

Quote Originally Posted by Fanta
    Dupa ce vor lansa primele programe adevarate PPV in Romania , Digi Tv pregateste si lovitura mult asteptata de toto abonatii Digi TV :

Nu pot sa va ofer mai multe noutati , cert e ca Digi TV are pregatita in afara acestor doua noutati si cea mai tare BOMBA de la lansare !

RDI va tine la curent !

Fanta
    Lovitura sub centura data UPC care anuntase pana la sf anului 2 receptoare/abonat ....... In cazul asta BOOM cu oferte abracadabrante din pacate va fi cumparat ..... Nu stiu de ce dar in 2007 nu vad mai mult de 2 DTH-uri in Romania desi se anunta ca vor fi 5 .... Cine pe cine cumpara sau cine se va vinde ramane de vazut dar cum pestele mare inghite pe cei mici .........

Time to update ? Mentor
    Posts Thanks / Likes

Si eu, care am CUMPARAT doua receivere HSS-1160, voi beneficia de aceasta oferta?
    Fanta, cand te referi la serial, vrei sa zici mufa seriala? Ca HSS-1160 nu au...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

cred ca o adevarata 'bonba' pentru gigi ar fi rezolvarea problemelor tehnice legat de puterea semnalului transmis, altfel cu cat aduna mai multi abonati, cu atat vor fi mai multi cei care vor suferi de pe urma lipsei profesionalismului....
    HSS1160NA, SRT6125, offset 1.2m(dual feed - Intelsat - Sirius), offfset 0.8m - Hotbird, Smart Titanium 0,2dB

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

sa speram ca al doilea receptor va fi 1120

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf
    sa speram ca al doilea receptor va fi 1120
    Da tu cum vrei sa se scape de ele? Eu deja le-am legat intre ele si rezultatul e tot acelasi,:2 abonamente.
    Daca ar fi asa cum se spune e excelent!Bravo lor.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Deci zvonul se pare ca este adevarat!

Circula de ceva vreme un zvon cum ca noile receptoare Humax Digi+2 ar fi capabile legate intre ele prin mufa seriala care exista pe aceste receptoare sa faca posibil vizionarea programelor si pe al 2-lea aparat cu o singura cartela...se mai zvonea ca producatorul acestor receptoare ar fi distribuit deja de ceva timp in cercuri restrinse mai multe aparate fara cartela pt. a putea fi folosite in acest scop...am mai auzit ca unii participanti la caravana Digi au promis noilor abonati ca in curind vor putea sa vada si la al doilea televizor programele Digi fara a mai fi nevoiti sa plateasca inca un abonament contra unei sume de 800.000 de lei vechi...

Daca ne uitam mai atent in interiorul aparatului Humax Digi+2 putem observa ca are un procesor identic cu cel din Echolite...pt. cine nu cunoaste Echolite este un receptor care de ceva vreme este folosit cu succes pt. ,,impartirea'' unei singure cartele oficiale Viaccess,Conax sau chiar Cryptoworks intre mai multe aparate legate intre ele cu cablu serial(detalii la sectiunea Receptoare)

Anyway,sint placut(?)surprins de ingeniozitatea de care au dat dovada de data asta cei de la Digi in situatia in care ei ofereau deja un al doilea receptor la acelasi abo in Ungaria unde se confruntau cu fenomenul binecunoscut de care se tem si cei de la boom si la care nu au gasit sau nu au vrut sa gasesca o solutie si anume ca al doilea aparat nu intotdeauna ajungea la acelasi abonat ci mai mult pe la vreun vecin,ruda sau cunostinta cu care puteau imparti costurile unui singur abonament...
    Ca sa nu se ajunga si la noi in aceeasi situatie atunci s-au gindit sa restrictioneze libera miscare al celui de al doilea aparat prin asigurarea functionarii acestuia doar in cazul in care este legat de primul...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

In mod normal lungimea cablului serial nu poate depasi 10-15 metri pt. simplul motiv ca la o lungime mai mare a cablului nu mai functioneaza aceasta combinatie...cel putin la Echolite-uri asa este...totusi cu ajutorul unor mici modificari se poate folosi cu succes si un cablu serial de 100-150 metri...

Deci nu trebuie sa pui cele doua televizoare chiar una linga alta

Desigur presimt ca de aceasta noua oferta vor beneficia desigur ca de obicei abonatii noi si si ei doar dupa ce caravanele nu vor mai avea nici ei clienti...cu o singura exceptie:-daca cei de la UPC vor introduce aceasta oferta sa zicem de miine atunci cu siguranta va aparea si la Digi...poimiine...in caz contrar vom mai avea de asteptat probabil citeva saptamini bune...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

ar fi bine ca DIGI sa rezolve problema la HUMI 2+, apoi sa testeze share-ul cu simt de raspundere(cu betatesteri de aici de la noi...meseriasi), conform normativelor de testare si evaluare, pentru a evita aparitia altor PROBLEME
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Dupa ce vor lansa primele programe adevarate PPV in Romania...
    Fanta
    Cat mai avem de asteptat pta asta ?

Digi Tv pregateste si lovitura mult asteptata de toto abonatii Digi TV :

Fanta
    Daca am deja un Humax 2, voi putea lua al doilea receptor, cu abonament redus ?

Multumesc

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

bv lor , asteptam si bomba cea mare

mecanic Teacher
    Posts Thanks / Likes

Daca mai face si asta digi ,nu stiu care dintre operatori o sai ajunga din urma! Bravo lor !
    HUMAX DIGI+2; Digi mobil ; Diginet mobil ;FOCUSS:dreambox 500s H-H 1.2 FE

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea
    Dupa ce vor lansa primele programe adevarate PPV in Romania...
    Fanta
    Cat mai avem de asteptat pta asta ?

Digi Tv pregateste si lovitura mult asteptata de toto abonatii Digi TV :

Fanta
    Daca am deja un Humax 2, voi putea lua al doilea receptor, cu abonament redus ?

Multumesc
    PPV nu va fi introdus prea curand in mod clar.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Cu alte cuvinte : ce prosti au fost fraerii care au cumparat conserva. Scuzati-ma dar deja nu ma mai pot abtine. Acum ce sa fac sa ma duc la RDS/RCS si sa le dau cu conserva peste ochi ? De ce puii mei le-au dat atunci in vinzare ? Ca acum sa ne oblige sa cumparam altele ? Va rog sa-mi dati o odee ce as mai putea face cu conserva, ca sa o dau de pamint stiu si eu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)