Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Hot Bird pe HSS-1160

Deschid acest topic , pentru asi da fiecare cu parerea despre cum se comporta conserva cu satelitii Hot Bird , impreuna cu Intelsat(DIGI).
    Eu mi-am instalat inca o antena , dedicata acestui satelit , si folosesc un diseqc cu doua iesiri.Semnal am foarte bun , dar m-am confruntat cu o serie de probleme:
    Dupa ce am bagat manual toate frecventele , am reusit sa ajung pana la aproximativ 400 canale , dar foarte multe gen Pratech , sau cu sex la telefon .Acestea s-au bagat de la canalul 200 in sus , dar tp-ul cu caractertisticile 12207 , orizontal 27500 , s-a bagat pe canalele 1-15 de la digi.Dupa ce le-am mutat de la 500 si ceva in colo , m-am trezit cu ele inapoi de la 1 la 15.Dupa ce le-am mutat dupa digi , au ramas fara semnal("canalul nu functioneaza").
    O alta observatie ar fi ca trebuie sa stai cam o jumatate de ora ca sa treci fugitiv prin toate aceste canale.
    Voi ce canale recomandati spre vizionare de pe acesti sateliti?Eu cred ca am sa ma apuc sa mai sterg din ele , ca multe nu au nimic interesant.
    Astept si parerile voastre in legatura cu problemele ivite la conserva odata cu prinderea satelitilor Hot Bird , si rezolvarea lor daca se poate.Mentionez ca am ultimul soft .
    Thor6 -offset de 0,9 , lnb inverto de 0,2 db
    Hot Bird--offset de 0,8 , lnb titanium de 0,2 db
    Orange TV

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

singura problema, cand trec de pe canale de pe hotbird pe tvr1 nu intra, trebuie sa dau pe alt canal din grila digi si totul e ok

...daca te uita-i la frecv lui tvr1 (cand nu-ti intra tvr1)vedeai ca ea este schimbata din 12687 in 12207 , asta este bug-ul.
    VU+SOLO SE V2,DM 800hd Triax TDS110 H-H Inverto bk ultra
    ..........95*e >>>>>>0<<<<<< 45*w..........

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ce parere aveti de 2X1 diseqc switch super mini "Echosmart" , facut de Echolite?Este firma buna , mai are cineva modelul asta?
    Detalii:
    Frecventa 900-2400mhz
    Current loss:25 mA max
    Insertion loss:3.0 db
    Isolation:>25 db
    Intreb asta pentru ca am cumparat si eu unul , si as dori sa stiu daca este asa de bun , precum il lauda cei de la magazin
    Orange TV

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by snow
    ...daca te uita-i la frecv lui tvr1 (cand nu-ti intra tvr1)vedeai ca ea este schimbata din 12687 in 12207 , asta este bug-ul...

m-am uitat acum si frecventa este 12687, nu-mi intra imediat, dupa ce shimb pe alt canal si apoi revin, intra
    Totusi ce am putea face ca frecventa 12207 , care are si "Music Box Italia" , sa intre dupa canalul 200 , si sa nu mai dea peste cap 12687 , orizontal , de la Digi(TVR1 , B1TV , ...).Eu am fost nevoit sa sterg cele doua tp-uri , si sa -l bag din nou pe cel de la digi(ca sa nu-mi mai dea acea eroare)
    Orange TV

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Totusi ce am putea face ca frecventa 12207 , care are si "Music Box Italia" , sa intre dupa canalul 200 , si sa nu mai dea peste cap 12687 , orizontal , de la Digi(TVR1 , B1TV , ...)

...........asteptam si ne rugam sa apara sw 1.26 sau ce nr va purta ,important este sa vina up-datul de soft pt cei 2 sateliti
    VU+SOLO SE V2,DM 800hd Triax TDS110 H-H Inverto bk ultra
    ..........95*e >>>>>>0<<<<<< 45*w..........

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)