Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default De ce nu sunt multumit de ... GIGI TV

Deci aseara am montat o antena si cu receptorul luat am aflat ce inseamna GIGI.
    1. Reprezentanta la Piatra Neamt nu au Humax ci numai Hunday. Pentru Humax astepti cel putin 3 saptamani.
    2. Reprezentanta la Piatra Neamt nu au antene parabolice. Trebuie sa astepti 2-3 zile pana sa vina. Da poti lua de la alte firme care colaboreaza cu ei.
    3. La instalatorii autorizati se plateste taxa de instalare a antenei desi pe site-ul digi-tv.ro zice ca e zero. Au fost contactati 4 astfel de instalatori luati toti de pe site. Taxa 50Ron, sau 60Ron plus alte materiale.
    4. Pe digi nu poti prinde si al doilea satelit cu aceeasi antena. Nu merge. Deci nu poti avea 40 plus 300 de programe ca nu poti prinde satelitul.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu te opreste nimeni sa treci in alta tabara...ca vorba aia, e mare gradina...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu sunt din Piatra si stiu ce de aiurea este cu Gigi la noi.Habar nu au si nici meseriasi nu gasesti in orasul asta.Drept sa-ti spun cred ca nu prea merge asa bine cu antena aia de 85cm de la Gigi sa prinzi cei doi sateliti ca lumea.Cred ca ar trebui sa te orientezi la o antena de 1,2m offset ca sa-ti reuseasca treaba asta.Si atentie...ca receptorul ala Hunday iti baga canalele amestecate unul cu altul in aceeasi lista din meniul receptorului,ceea ce va fi un inconvenient sa vizionezi cei doi sateliti. Bafta!
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Re: De ce nu sunt multumit de ... GIGI TV

Quote Originally Posted by roflorin
    4. Pe digi nu poti prinde si al doilea satelit cu aceeasi antena. Nu merge. Deci nu poti avea 40 plus 300 de programe ca nu poti prinde satelitul.
    Tu nu stii ce vorbesti, asa-i? Crede-ma, sunt destui la care le merge in configuratia asta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)